Újabb nagy meccs Austintól!

Tegnap beszámoltunk róla, hogy Kyle Austin remek játékkal járult hozzá, hogy mexikói együttese, a Mineros de Cananea előnyhöz juthasson a CIBACOPA versenysorozat rájátszásának első körében. Az egyenes kieséses szakaszba csak az utolsó fordulóban került be a gárda, ennek ellenére a bajnokság eddigi legnagyobb meglepetését szolgáltatják. Ma hajnalban másodjára is legyőzték az alapszakasz második helyezettjét, így már akár hazai pályán kiharcolhatják az elődöntőbe jutást!

Ostioneiro de Guaymas (2.) – Mineros de Cananea (7.) 79-87 (24-15; 18-21; 13-28; 24-23) - a részletes statisztikáért kattints az eredményre!

Legjobb pontszerzők: Allen 25/9, Hector Hernandez 17/9, Shorter 12; illetve Austin 23/3, Rougeau 20, Monroe 19/6

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 2-0 a Cananea javára.

Austin lőlapjára 23/3 pont (19-ből 9 mezőnyből, 4-ből 1 triplából, 5-ből 4 büntető), 6 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, 1 gólpassz, 7 kiharcolt falt került. Ezzel a teljesítménnyel ismét csapata legeredményesebb játékosaként zárt, s elévülhetetlen érdemeket szerzett a hatalmas fordításban, nagyszerű győzelemben.

A vendégek sikere abban rejlett, hogy a rossz kezdés után nem zuhantak össze. Fokoztosan küzdötték magukat feljebb, és feljebb, majd jött a harmadik negyed. Abban a játékrészben nemes egyszerűséggel állva hagyta ellenfelét a Cananea, 15 egységet vertek vendéglátójukra, mellyel nem csak kiegyenlítettek, hanem előnyt szereztek. A záró tíz percben hiába próbált meg mindent a Guaymas, már nem tudták megmenteni a csatát. Ezzel Austin-ék komoly lélektani előnybe kerültek, s 2-0-ás fórból várhatják a péntek esti harmadik, hazai mérkőzést.

A párharc magyar idő szerint szombat hajnalban folytatódik, a Cananea otthonában.