A Vasas Andrássy triplájával legyőzte az MTK Törökbálintot

A Vasas a második negyed közepén ellépett ellenfelétől, az MTK Törökbálint viszont a negyedik negyedet 15-0-val kezdte és fordított - a szoros végjátékban Andrássy Géza hármasa döntött, 75-74-re győztek a pasarétiek.

Felkészülési mérkőzés
Vasas Budapest - MTK Törökbálint 75-74 (22-21, 21-13, 19-16, 13-24)

Vasas Budapest: Moravcsik 7/6, Boros 10, Katona 14/6, Andrássy 13/6, Völgyi 10.
Csere: Steier 7/3, Peringer 6, Kozma -, Kiss 2, Kovács 6, Csík -.

MTK Törökbálint: Bognár 16/12, Jakab 22/3, Nagy S. 4, Mohay 11/6, Szabó 4.
Csere: Dobos 3/3, Boinitzer 9, Baross 2, Horváth 2, Gonda 1.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az első negyedben az MTK Törökbálint vezetett nagyrészt, de nem tudtak elhúzni, a második felvonás közepén pedig a Moravcsik (7 pont, 8 gólpassz, 4-4 pattanó és szerzett labda), Völgyi (10 pont, 11 pattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda), Kiss, Steier, Kovács kvintett kosaraival futott egy 12-0-t a Vasas, ezzel lépett meg ellenfelétől a pasaréti alakulat (39-28). A fordulás után volt már 15, majd a 29. percben 5 pont is a különbség, de a záró felvonásra 12 pontos Vasas-előnnyel fordultak a csapatok.

A negyedik negyedet azonban egy 15-0-s szakasszal kezdte a Bognár (16 pont, 4/7 tripla), Jakab (22 pont, 8 kiharcolt fault), Mohay (11 pont, 9 pattanó), Boinitzer (9 pont, 6 pattanó, 5 kiharcolt fault) négyes vezette törökbálinti alakulat, amely így fordított is (62-65). A 38. perc közepére hat ponttal lépett meg az MTK (65-71), a Vasas egy 7-0-lal fordított az utolsó percre Moravcsik és Boros Márk (10 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz) kosaraival (72-71), Bognár bedobta negyedik hármasát is ezt követően (72-74), az utolsó szó azonban Andrássy Gézáé (13 pont, 7 pattanó) volt, aki szintén hármast dobott, és ezzel nyert végül a Vasas (75-74).