B csoport - 8. forduló

Nincs már veretlen csapat keleten sem. A Kecskemét az egész mezőny meglepve győztesen távozott a listavezető otthonából, így az ismét nyerő Salgótarján és a múltheti fiaskóját javító Törökbálint gárdájával kiegészülve, immár holtversenyben hárman állnak az élen a csoportban. A forduló egy másik rangadóján a Baja megtörte az átkot és győztesen hagyta el a pályát Vásárhelyen.

Az elmúlt hét végének legfontosabb híre nyugaton hogy azzal, hogy a Treff 07 nyerni tudott Sárváron, nincs már nyeretlen együttes a csoportban. A múlt héten bravúrgyőzelmet arató TF-Budapest ezúttal simán kikapott, a Veszprém még érezve a múlt heti pofont, csak nehezen nyert a MAFC ellen. A forduló meglepetését a Pécs szolgáltatta 25 pontos győri sikerével, de ugyanilyen meglepő a nagykanizsai csapat 20 pontos sikere a SMAFC pályáján.

Keleti csoport

EKF-Eger-HÉSZ SE - Kecskeméti Főiskola 82-86 (17-23, 16-18, 21-28, 28-17)

A forduló legnagyobb meglepetését szolgáltatta a Kecskeméti Főiskola fiatal gárdája, miután Forray Gábor fiai az egyetlen veretlen keleti csapat otthonából tudtak győzelemmel távozni. Tehetetlen volt az Eger a vendégek lendületével szemben, az eddig jól működő triplák csődöt mondtak (5/32 16%) és hiába dolgozták ki a helyzeteiket egyszerűen képtelenek voltak betalálni. A kecskemétiek a második negyedben ragadták magukhoz a kezdeményezést, elsősorban az ismét remeklő Mészáros Máté vezérletével. A harmadik játékrészben már 15 pontra is kúszott a két csapat közötti különbség, nem tudtak mit kezdeni az alacsony szerkezetű, rendkívül agilis és jól dobó vendégekkel Krasznaiék. A hajrában Klepej és Szarvas triplájával próbálták meg a lehetetlent a hazaiak, de fordítani már nem tudtak, így saját pályájukon szakadt meg veretlenségi sorozatuk.

Eger: Zsemlye (24 pont, 16 lepattanó, 41 VAL), Kováts (10 pont, 8 lepattanó), Erdei (15 pont, 5 gólpassz)

Kecskemét: Mészáros M. (30 pont, 6 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Jakab P. (15 pont, 4/4 tripla)), Puszta D. (13 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)

Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások 75-60 (23-10, 16-15, 15-15, 21-20)

Messze volt a csúcsformától a Salgótarján, de még így is simán gyűrte maga alá a továbbra is mély gödörben lévő Kaszások csapatát. Az első negyed jó védekezése és gyorsindításai megpecsételték a vendégek sorsát, ezután minden óbudai kosárra volt válasza a hazaiaknak, hiába próbálkozásuk kudarcba fulladt, jókor tudott megújulni a nógrádi együttes. Nem volt szükség extra teljesítményre tarjáni oldalon, legeredményesebb dobójuk Hartvich lett a maga 13 pontjával, viszont 12 pályára lépő játékosukból 11-en iratkoztak fel a góldobók közé. A Kaszásoknál egyedül Horváth Márton teljesítménye dicsérhető, de még a center erős dupla-duplája (18 pont, 10 lepattanó) és három sapkája is kevés volt, hogy megakadályozza csapata sorozatban elszenvedett hatodik vereségét.

Salgótarján: Likár (8 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 6 kiharcolt fault), Surmann P. (7 pont, 7 gólpassz), Hartvich (13 pont, 7 lepattanó)

Kaszások: Horváth M. (18 pont, 10 lepattanó, 3 blokk), Mike (5 pont, 9 lepattanó, 7 eladott labda, 5 kiharcolt fault)

EnterNet Vásárhelyi KS - Bajai Bácska FKE 76-79 (15-22, 19-14, 20-16, 22-27)

Rendkívül kiélezett és izgalmas mérkőzést játszott egymással a keleti csoport két élcsapata. A vendégek kezdték jobban a találkozót, de a Dani Zoli és Vejinovicsot is nélkülöző vásárhelyiek nagyot küzdve visszajöttek a mérkőzésbe, de a félidőig nem tudták átvenni a vezetést. A harmadik negyedben viszont megrázta magát a hazai együttes és a Mócsai-Vas duónak köszönhetően a záró játékrész előtt már nálunk volt az előny. Fej-fej mellett haladtak a csapatok az utolsó tíz percben, a vendégek ismét a Hosszú-Mándity-Ágfelvi trióra támaszkodva mentek előre folyamatosan, de tapadt rájuk végig az Utasi vezérelte (23 pont) Vásárhely. Az utolsó percekben viszont semmi nem akart összejönni a hazaiaknak, így a kevesebbet hibázó Baja megszerezte első idegenbeli győzelmét a szezonban.

Vásárhely: Utasi (23 pont, 6 eladott labda), Mócsai (11 pont, 11 lepattanó, 6 szerzett labda), Szilágyi L. (12 pont, 5 kiharcolt fault, 8 gólpassz), Vas P. (17 pont, 6 lepattanó)

Baja: Mádity (16 pont, 16 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Ágfalvi (15 pont, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Hosszú (22 pont, 6 eladott labda, 8 gólpassz)

MTK Törökbálint - Tiszaújvárosi Tisza TV 101-68 (21-20, 25-13, 27-18, 28-17)

Egy negyedig tartotta magát a borsodi alakulat, utána lelépte őket az olajozottan működő MTK gárdája, javítva valamelyest a múlt heti botlását. Kovács és Gorski hozták a kötelezőt és szállították a pontokat hazai oldalon, míg Szarvas az előkészítésben jeleskedett. Rég várt jó játékkal rukkoltak elő a törökbálintiak, kérdés, hogy képesek lesznek-e erre a teljesítményre nagyobb játékerőt képviselő csapatok ellen is. A vendégeknél Pöstényi és Radányi dicsérhető, de ma csak a sportszerű és tisztes helytállásra futotta a Tiszaújvárostól, a két gárda messze nem volt egy súlycsoportban.

Törökbálint: Kovács A. (28 pont, 14 lepattanó, 4 gólpassz, 43 VAL), Gorski (26 pont, 71% mezőnyből), Szarvas (15 pont, 6 gólpassz)

Tiszaújváros: Pöstényi (16 pont, 3 gólpassz), Radányi (12 pont, 8 lepattanó)

Nyugati csoport

Az első félidő a vendég érdi csapat kedve szerint alakult, főleg a második negyedben irányította a játékot a Treff. Térfélcsere után a harmadik negyedben az elsősorban támadásban nagyot javuló sárváriak ledolgozták hátrányukat,  s kiegyenlítettek A kiélezett véghajrában a vendégek maradtak nyugodtabbak, s győzelmükben az is közrejátszott, hogy a hazaiak a büntetőik csaknem felét (13/25) elrontották, igaz e tekintetben a vendégek sem lehetnek túl büszkék a 26/44-es mutatójukra.

Érdekességek a statisztikából:

Sárvár: Molnár B. (14 p., 1/4 büntető), Horváth P. (14 p., 4/9 tripla), Feigl (13 p., 7/12 büntető, 10 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Kiricsi (11 p., 3/10 dupla, 1/8 tripla, 2/5 büntető)

Treff 07: Valaczkay (25 p., 3/4 tripla, 12/16 büntető, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Károly (23 p., 11/14 büntető, 11 lepattanó, 3 gólpassz,10 kiharcolt fault), Drevenka (11 p.,1/7 tripla, 2/6 büntető, 6 lepattanó, 7 gólpassz)

A győrieknél a játékot amúgy is sérülten vállaló Pankár mindössze 10 percet játszott, Csaplár-Nagy Ervinnek nem igazán ment a játék, így Hegedűs magára maradt Az ő vezetésével a hazaiak a harmadik negyedben még felzárkóztak, de ezzel szinte az összes puskaporukat ellőtték. Az egységes csapatjátékot nyújtó pécsiek a záró szakaszban hihetetlenül egyoldalú játék mellett biztosan nyertek.

Győr: Hegedűs (18 p., 8/15 dupla, 2/2 büntető, 12 lepattanó, 7 blokk), Horváth G. (9 p. 1/6 tripla 4/4 büntető 3 gólpassz) Fülöp (8 p., 4 gólpassz 6 eladott labda) Csaplár-Nagy E. (6 p.  9 lepattanó)

Pécs:  Horváth B. (25 p. 6/14 tripla 9 lepattanó), Halász (13 p. 10 gólpassz), Mihalics (11 p. 7 lepattanó) Pöttendi (11 p. 7/13 büntető 8 kiharcolt fault)

A hazaiaknál nem játszott a mérkőzéssel egy időben az A-csoportos együttessel a Szolnok elleni meccsen tartózkodó Takács Norbert, s az is közrejátszott a hazaiak sima vereségében,hogy bedobó poszton Balogh Gergely gyenge napot fogott ki, a két "óriás", Csapár-Nagy Arnold és Czigler gyakorlatilag "kioltották" egymást. Sokat számított a légiós Neal pontereje a meccsen, amely a harmadik negyedben a hazaiak indiszponált támadójátékával dőlt el, a kanizsaiak váratlanul magabiztos győzelmet arattak.

SMAFC: Szlávik T. (13 p., 2/6 tripla, 3 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács B (12 p., 6/10 dupla, 4 lepattanó), Karácsnyi Zs. (6 p., 5 gólpassz), Balogh G. (4 p., 2/13 dupla, 0/5 tripla, 4 lepattanó), Csaplár-Nagy A. (2 p., 1/7 dupla, 15 lepattanó)

Nagykanizsa: Neal (23 p., 5/14 dupla, 3/10 tripla, 4/4büntető, 6 lepattanó, 7 eladott labda)  Hoffmann (14 p., 6/7 dupla, 2/7 büntető, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Bausz (9 p., 2/5 dupla, 0/3 tripla, 5/9 büntető, 3 szerzett labda, 8 kiharcolt fault), Czigler (6 lepattanó, 3 blokk)

Eddig inkább hazai pályán, ám ezúttal idegenben is jól kezdtek a fiatal fővárosiak, a veszprémiek pedig talán még tántorogtak a TF-Budapest pályáján kapott pofontól. Később fokozatosan jutott érvényre a hazai játékosok nagyobb tapasztalata, s végül, ha a vártnál jóval nehezebben is, de megszerezte a kötelező győzelmet a Veszprém, a szívós, jól küzdő MAFC-cal szemben.

Veszprém: Kováts V. (22 p, 4/7 tripla, 3 lepattanó, 2-2 szerzett labda és gólpassz), Faragó (21 p., 3/10 tripla, 5 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Mérész Cs. (19 p., 6 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Kiss B. (16 p., 7/9 dupla, 10 lepattanó)

MAFC: Temesvári (22 p., 3/5 tripla, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Misek (22 p., 8/10 dupla, 6/7 büntető, 3-3 lepattanó és gólpassz, 8 eladott labda), Radovics (15 p., 3/4 dupla, 3/5 tripla, 0/2 büntető)

A megilletődötten kezdő mislenyiek ellen jelentős előnyre tett szert a Honvéd az első negyedben. A kiegyenlített második szakasz és a térfélcsere után óriási fordulat következett, a védekezésben agresszívabbá váló vendégcsapat egyetlen pontra zárkózott föl. Ez azonban a jelek szerint túl sokat kivett Gémesékből, a Honvéd viszont tudott újítani a záró szakaszra, így nyert.

Honvéd: Taga (17 p., 5/8 tripla, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Lőrincz (14 p., 10 lepattanó), Földi (11 p., 5 lepattanó, 5 gólpassz), Tursics (10 p., 4 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 9 gólpassz)

Kozármisleny: Gémes (16 p., 6 lepattanó), Boldizsár (14 p., 2/3 tripla, 2/6 büntető, 7 lepattanó), Lánczos, (9 p., 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 3 gólpassz)

A múlt hét bravúrcsapata ezúttal csúfos vereséget szenvedett, nyilván a bonyhádiak próbáltak okulni a Veszprém múlt heti, a budaiak elleni váratlan, s váratlanul nagyarányú vereségéből. A hazaiak pillanatnyi esélyt nem adtak a fővárosi csapatnak, amelynek - Sztrányay ugyan ismét kitett magáért - ellenállását hamar meg is törték, s kiütéses győzelmet arattak.

Bonyhád: Tömösváry (19 p., 3/4 tripla, 10 lepattanó), Lukács (19 p., 7/12 dupla, 0/6 tripla, 5/5 büntető, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), Lőrincz (13 p., 3/5 tripla), Kovács (12 p., 2/4 dupla, 2/4 tripla, 4 gólpassz)

TF: Sztrányay (19 p., 8/18 dupla,12 lepattanó, 7 eladott labda), Katona (11 p., 2/5 dupla, 2/6 tripla)