B csoport - Hazai győzelmek a felsőházban

Nem volt szerencséjük az idegenben pályára lépő együtteseknek a másodosztály hétvégi fordulójában, mindössze két vendég győzelem született a 11 lejátszott mérkőzésen, azok is az alsóházban.

Keresztbejátszás az 1-8. helyért:

B-BETON Bonyhád - EKF-Eger-HÉSZ SE 79-65 (22-22, 16-12, 22-16, 19-15)

Az első negyed után fokozatosan lépett el hevesi riválisától a Bonyhád gárdája, melyben a kulcsemberek egytől egyig hozták magukat, így gyakorlatilag extra produkció nélkül (Tömösváry dupla-duplája azért kiemelkedett a többiek közül) tudták le a hazai derbit. A vendégeknél is akadt egy dupla-duplázó, Zsemlye Sanyi 13 ponttal és 19 lepattanóval volt az egriek vezére, mellette Erdei játszott még rendkívül hasznosan (16 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 kiharcolt fault, 3 gólpassz), a kezdőjátékosok közül azonban már csak Kováts tudott kiegyensúlyozott teljesítménnyel előrukkolni, a padról pedig szinte egyáltalán nem jött segítség. Öt játékos érte el a tíz pontot a házigazdáknál, akik remek dobóformájuknak is köszönhetik sikerüket (52 % mezőnyből, 89 % büntetőből), a legeredményesebb tolnai a már említett Tömösváry lett 18 egységgel.

Bonyhád: Tömösváry (18/3 pont, 10 lepattanó), Kovács B. (13 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), Faragó (8/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz)

Eger: Erdei (16/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Zsemlye (13 pont, 19 lepattanó, 7 eladott labda), Kováts R. (12 pont, 5 lepattanó)

Konecranes Salgótarjáni KSE - TF-Budapest 81-66 (20-18, 15-13, 24-10, 22-25)

Egy félidőn keresztül tudta tartani a lépést a címvédővel a TF gárdája, de a fővárosi gárda első számú mozgatórugójának kidőlését (Moravcsik) és a Salgótarján szünet utáni ritmusváltását már nem bírta el a vendég együttes és ”papírforma” vereséget szenvedett a nógrádiak otthonában. A hazaiak gólfelelőse a csapatkapitány Hartvich Tamás volt, a rutinos nagyember 28 ponttal terhelte meg a Tf gyűrűjét, míg a gárda ”esze”, Surmann Péter tripla-dupla közeli produkcióval (11 pont, 8 lepattanó, 13 gólpassz) vállalt oroszlánrészt a győzelemben, rajtuk kívül még Likár volt nagyon hasznos a pálya minden szegletében (9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 2 blokk). A 20-ig jutó Katona és a dupla-duplát elérő Beák (15 pont, 11 lepattanó) tartották a lelket a csapatban a túloldalon, ám nem tudott senki felnőni melléjük a társak közül, így az egy negyednyi rövidzárlattal meg is pecsételődött a fővárosiak sorsa.

Salgótarján: Hartvich (28/6 pont, 9 lepattanó), Surmann P. (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 13 gólpassz), Likár (9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 2 blokk)

TF: Beák (15/9 pont, 11 lepattanó), Katona (20//9 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz)

KTE Kosárlabda Klub - MTK Törökbálint 78-60 (15-6, 22-12, 22-22, 19-20)

Ismét egy ellenállhatatlan kezdés, ismét egy magabiztos győzelem a listavezető részéről. Wittmann kiválóan adta meg az alaphangot a mérkőzéshez, majd Deraszimovics folytatta az irányító pontgyártását, előbbi 16, utóbbi 24 ponttal fejezte be a találkozót, melyen 18 ponton tartották az első félidőben a nyugati bajnok Törökbálintot! A térfélcserét követően már kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, meg is nyerte a második húsz percet a vendég alakulat, melyben a kulcsemberek közül csupán Wehner tudott összehozni egy 13 pontos produkciót, igaz Bihari az első negyedet követően kiszállt a játékból, míg a Salgótarjánban megsérült Spiriev pályára sem lépett a mérkőzésen. Merza tudott élni leginkább a kínálkozó lehetőséggel és egy 16 pontos performansszal segítette csapatát, a győzelemre azonban nem volt esélye a törökbálinti együttesnek.

Kecskemét: Deraszimovics (24/6 pont, 4 lepattanó), Wittmann (16/9 pont)

Törökbálint: Merza (16/12 pont, 4 lepattanó), Wehner (13 pont, 5 lepattanó)

MAFC - Bajai Bácska FKE 99-59 (16-14, 29-16, 23-8, 31-21)

Sérülésből felépült kulcsembereivel a fedélzeten kiütéses győzelmet aratott a MAFC gárdája hazai pályán, miután szoros első negyedet követően átrobogott bácskai ellenfelén a műegyetemi alakulat. A házigazdák erejét jól jelzi, hogy a legtöbbet játszó Fodor Kristóf is csak 26 percig volt a parketten, öten jutottak tíz pont, négyen pedig 20-as teljesítményindex fölé, a lepattanóharcot elsöprő fölénnyel nyerték (48-28), amiben nagy szerepe volt a két dupla-duplázónak (Vavra, Csapai). A Bajánál Ágfalvi, Hosszú és Délity is betlizett az összecsapáson, hárman együtt csupán 29%-al céloztak mezőnyből és összesen tudtak csak 19 pontot betenni a közösbe. Mándity így egyedül kevés volt a vendégeknél (14 pont, 10 lepattanó), még úgy is, hogy a fiatal Hosztafi 11 ponttal rukkolt elő a padról beszállva.

MAFC: Vavra (13 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Horváth M. (11/3 pont, 8 lepattanó), Fodor (11/9 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Csapai (14/12 pont, 10 lepattanó), Nagy B. (19/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)

Baja: Mándity (14 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk), Hosztafi (11 pont, 4 lepattanó)

Keresztbejátszás a 9-20. helyért:

GYŐR-SZOL-Széchenyi Egyetem - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 100-71 (32-23, 22-19, 24-16, 22-13)

Pontgazdag nyitófelvonással, egyetlen negyedet sem engedve ellenfelének nyerte meg a találkozót a Győr együttese, melyben Tóth Péter megállíthatatlannak bizonyult, 27 ponttal, 10 lepattanóval és 7 gólpasszal vezetve győzelemre társait. A Papp-Drevenka duó is kitett magáért, előbbi 18 ponttal és 7 lepattanóval, utóbbi 14 ponttal és 8 gólpasszal járult hozzá a hazai sikerhez, mely gyakorlatilag egy percig sem forgott veszélyben. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a borsodiaknál Sitku kézcsonttörést szenvedett, emiatt idő előtt kivált a játékból, a társak pedig sajnos nem tudták pótolni sérült magasemberüket, így egy nagy arányú verségbe futottak bele Györben.

Győr: Tóth P. (27/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Drevenka (14/6 pont, 6lepattanó, 5 szerzett labda, 8 gólpassz), Papp B. (18/3 pont, 7 lepattanó, 2 blokk)

Tiszaújváros: Sitku (15/3 pont, 7 lepattanó), Tóth T. (10 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz), Pöstényi (14/9 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Varga Á. (14/3 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda)

SMAFC-NYME - Mezőberényi KK 108-73 (31-13, 29-20, 21-20, 27-20)

Nem okozott gondot a Mezőberény legyőzése a SMAFC-nak, már egy negyednyi játékot követően majd 20 egységgel tartott előrébb a házigazda, a különbség pedig a későbbiekben nem, hogy csökkent volna, hanem tovább kúszott 30 fölé. Hat soproni ért el duplaszámjegyű termést, a legeredményesebbnek a 21-ig jutó Rostás bizonyult a lepattanócsatát 44-25-re nyerő hazai alakulatnál, míg a vesztes félnél csak a 20-at termelő Kiss Gergő és a 11-nél megálló Zsíros tudott érdemben hozzátenni az összecsapáshoz.

SMAFC: Vesztergom (15 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 blokk), Rostás (21/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Balogh G. (16/6 pont), Csaplár-Nagy (11 pont, 7 lepattanó)

Mezőberény: Kiss G. (20/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Zsíros (11 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz)

Veszprémi Egyetem - Óbudai Kaszások 84-65 (18-23, 17-14, 21-7, 28-21)

Egy félidőn keresztül tartotta magát a Dohar nélkül felálló Kaszások együttese, a térfélcserét követően azonban nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a házigazda Veszprém és hét ponton tartva ellenfelét a maga javára fordította a találkozót. Az utolsó negyedben is rá tudott tenni még egy lapáttal a Nagy-Kováts-Szabó-Czakó kvartett vontatta bakonyi alakulat, amely főleg a palánk alatt nyerte meg az összecsapást, miután 40-22-re múlta felül az igazi magasemberrel nem rendelkező fővárosi gárdát, melyben a Nagy Bálint-Mike Laci duó próbálta leginkább tartani a lépést vendéglátójával.

Veszprém: Kováts V. (23/6 pont, 6 lepattanó), Czakó (15 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Szabó B. (17 pont, 8 lepattanó), Nagy R. (13 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 6 gólpassz)

Kaszások: Nagy B. (15/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Mike (16/3 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda), Korona (11/3 pont, 3 lepattanó), Kollár (9/6 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz)

SMAFC-NYME - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 63-73 (22-19, 17-27, 13-15, 11-12)

Kissé kellemetlen vereségbe futott bele a SMAFC hazai pályán, miután a Sitku nélkül felálló Tiszaújváros egy megerőltető győri kaland után ellopta a győzelmet a Krasznai csarnokból. Bár Balogh 22 pontos performansszal segítette a soproniakat, mögötte nem tudtak felsorakozni a társak, a mindig megbízható teljesítményt hozó Csaplár-Nagy óriási meglepetésre 0 ponttal fejezte be a találkozót. A borsodiaknál a Kóthay-Lajsz-Varga trió vitte a prímet, de Tóth, Pöstényi és Réti is hasznos játékkal rukkolt elő, a vendéglátóját 16 eladott labdába kergető Tiszaújvárosnak ezek után pedig nem volt nehéz dolga behúzni a mérkőzést.

SMAFC: Balogh (22/6 pont), Török (6 pont, 10 lepattanó)

Tiszaújváros: Kóthay (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda), Lajsz (12 pont, 4 lepattanó), Varga Á. (15/3 pont, 4 lepattanó)

Budapesti Honvéd SE - EnterHód Vásárhelyi KS 96-78 (23-28, 29-13, 19-14, 25-23)

Tíz percig tartott a várt nagy csata, a második szakaszban rákapcsolt a Honvéd és állva hagyta a csongrádiakat, ami egyben a mérkőzést is eldöntötte. A Kwame-Tursics-Bohanek trió tagjai remek napot fogtak ki, hárman együtt 55 pontot és 23 lepattanót tettek be a közösbe, míg a túloldalon egyedül Marinkovics tűnt ki a társak közül 23 pontjával. Hiába adott el több labdát a hazai alakulat (18-13), a jobb lepattanózásuknak (40-24) és dobószázalékuknak köszönhetően (57 ill. 39 %) sikerült ezt kompenzálni és magabiztosan nyerni a ”rangadót”:

Honvéd: Kwame (22/3 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda), Tursics (21/15 pont, 9 gólpassz), Bohanek (11 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólapssz)

Vásárhely: Marinkovics (23 pont, 4 lepattanó), Czibere (12/12 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Dani (12/12 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz)

GYŐR-SZOL-Széchenyi Egyetem - Mezőberényi KK 95-72 (35-18, 23-25, 17-14, 20-15)

Két nap alatt a második könnyű győzelmét is besöpörte a Győr gárdája, az áldozat ezúttal a Mezőberény volt. A Tóth-Papp páros ismét tarthatatlan volt a békésiek számára, Drevenka ezúttal megmaradt a kiszolgálásnál (9 gólpassz) és Horváth Gergő lépett a helyébe a ponttermelés terén (19). A vendégeknél most Zsíros lett a házi gólkirály 23 ponttal, mellette Hovorka 13-at hozott össze, de összességében nem volt esélyük a győzelemre, miután az első negyed után már 17 pontos hátárnyban volt az újonc együttes.

Győr: Tóth P. (26/3 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Papp B. (27/6 pont, 8 lepattanó), Horváth G. (19 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Geszler (10 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz)

Mezőberény: Zsíros (23/15 pont), Hovorka (13/6 pont, 3 szerzett labda)

PTE-PEAC - Nagykőrösi SKE 78-90 (16-19, 25-24, 19-26, 18-21)

Tovább halmozza a bravúrokat és folytatja jó szereplését a Nagykőrös, ezúttal Pécsről hozták el a győzelemért járó két pontot a 28-ig jutó Kovács Sándor és a 27-et termelő Tóth Viktor vezérletével. A hazaiaknál a Deák-Pöttendi-Sipos trió igyekezett kompenzálni a vendégek két gólgyárasát, de a 21 eladott labda megakadályozta a baranyaiakat abban, hogy megállítsák a robogó kőrösi expresszt.

PEAC: Pöttendi (18 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Deák (17/3 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz), Sipos (17/3 pont, 4 lepattanó), Ignácz (10 pont, 9 lepattanó), Onozó (11/3 pont, 7 eladott labda)

Nagykőrös: Tóth V. (27/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Kovács S. (28/24 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Jurászik (13/9 pont, 5 lepattanó, 6 szerzet labda), Mácsai (9 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Lakosa (9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz)