NB I B: Kétszer is egyetlen pont döntött

Két mérkőzés is a lehető legkisebb különbséggel dőlt el az alsóházban a múlt hét végén, a harmadikon viszont szinte osztálykülönbség, közel 50 pont volt a felek között.

Nagykõrösi SKE - Gyõr-Szol Széchenyi Egyetem 84-85 (25-18, 24-26, 17-24, 18-17)

Az első negyedben a Tóth V. irányította és pontszerzés tekintetében a Mácsai-Kovács S. kettős vezette hazai csapat akarata érvényesült. A második tíz perc roppant látványos, élvezetes és színvonalas játékot hozott, amelyben faragott hátrányán a Győr. Térfélcsere után lendületben maradtak a győriek, akik elsősorban magas embereik révén átvették a vezetést. A záró szakasz végig kiélezett, kiegyenlített és izgalmas volt, összességében egy jó kis meccsen egyetlen pontos vendég siker született.

Nagykőrös: Mácsai (19 pont, 13 lepattanó), Kovács S. (17/15 pont), Tóth V. (13 pont, 9 gólpassz), Kovács B. (12 pont)

Győr: Baruta (21/3 pont), Helmeczi (18/9 pont, 4 eladott labda), Gombás (17/3 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz), Papp (13 pont, 3 lepattanó).

Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK - PTE-PEAC 94-48 (23-15, 24-9, 25-12, 22-12)

A legutóbbi fordulóban Budafokon "botló" borsodi együttesnek csupán az első perekben volt egyenrangú ellenfele a Nagykőröst legutóbb legyőző pécsi gárda. Lajsz, Kóthay és Tóth szinte gálázhattak a folytatásban, a vendégek igen kevés ellenállást tudtak kifejteni.

Tiszaújváros: Lajsz (22 pont, 11 lepattanó), Kóthay 20/6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Tóth (20/12 pont)

PTE-PEAC: Sipos (15/9 pont, 12 lepattanó), Nagy B. (11/6 pont, 5 eladott labda), Al Farhat (4 pont, 11 lepattanó).

Budafoki KK - Szolnoki Olaj U23 80-81 (26-17, 20-21, 19-24, 15-19)

A Károly-Takács kettős révén az első negyedet uralta a Budafok. Később magukra találtak a szolnoki fiatalok, akik ugyan nem dobtak túl jól, de lepattanózásban 42-21-re verték a hazaiakat, s az általuk a budafoki palánk alatt leszedett 21 (!)  is közrejátszott abban, hogy a végén ha csak egyetlen ponttal is, de tapasztaltabb játékosokból álló ellenlábasuk fölé tudtak kerekedni.

Budafok: Károly (28/9 pont, 5 lepattanó, 9 kiharcolt fault), Takács (22 pont, 9 lepattanó), Drevenka (12/6 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Tiba (11 pont).

Szolnok: Tóth Z. (16/3 pont, 4 lepattanó. 5-5 eladott labda és gólpassz), Csaba 16/3 pont, 9 lepattanó (5 támadó)), Pavlovics (15/3 pont, 6 lepattanó (5 támadó)), Csákvári (13 pont, 9 lepattanó (5 támadó))

Fotó: szolnokiolaj.hu