NB I/B: A Veszprém az alapszakasz bajnoka

Hazai győzelemmel biztosította be a pályaelőnyét a rájátszás egészére a veszprémi együttes, és továbbra is már csak a nyolcadik bejutó csapat kiléte kérdéses. A Zöld csoportban teljessé vált a rájátszás mezőnye, ott viszont a sorrend még jelentősen változhat.

Piros csoport

MEAFC-Miskolc – Nyíregyháza Blue Sharks 72-89 (21-21, 22-20, 17-21, 12-27)

Csak egy esetleges győzelemmel maradt volna életben a MEAFC rájátszásba jutási reménye, három negyedig erre reális sansz is mutatkozott, a második szakaszban még tíz pontos hátrányból is képesek voltak fordítani Takácsék (19/12 pont), de a záró felvonásra a védekezésén szigorító Nyíregyháza átvette az irányítást és bedarálta a szépen küzdő miskolciakat. A dupla-duplázó Bazsón (15/9 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kívül még négyen jutottak el legalább 12 pontig, a terhek igazságos elosztása mellett viszont a hátsó alakzat működött kiválóan, Thornton beszórt ugyan 21 pontot (11 lepattanó mellett), de csak 30 %-os hatékonysággal, így nem maradt más hazai részről(az említett Takácson kívül), aki megakadályozza a Kék Cápák negyedik helyének bebiztosítását.

Legjobb dobók:

MEAFC: Thornton 21/3, Takács D. 19/12, Lippai 10

Nyíregyháza: Bazsó 15/9, Harmon 15/3, Tóth G. 14/3, Bus 14, Czura 12/6

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – Vasas Akadémia 92-76 (21-24, 27-21, 23-13, 21-18)

Ahogy várni lehetett, nincs már könnyű meccs a Veszprém számára sem, a Vasas ellen is érződött a fáradtság a bakonyi kulcsjátékosokon, amit a pasarétiek megpróbáltak gyors játékkal és a támadólepattanó folyamatos támadásával kihasználni. Mindkettőt sikerrel tették az első félidőben, a lepattanó csatát 22-39-re nyerték, közte 16-al Szabó Péterék palánkja alatt, ebben Andrássy volt a vezér (14/3 pont, 11 lepattanó, 2 szerzett labda), míg a tempó növelésében Moravcsikra (16/6 pont, 5 eladott labda, 8 kiharcolt fault) számíthatott Faragó mester. Kovács Ádám (25/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz, 3 blokk) tartotta a lelket a veszprémiekben az első 20 perc során, sikerült is fordítaniuk a nagyszünetig a hazaiaknak, majd Madár (24/12 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) is előlépett a listavezetőnél, a dobásokban visszaeső Vasas pedig nem tudott tapadni már vendéglátójára. Az olló egyre nyílt a házigazda számára, amely egyedüli csapatként veretlen tudott maradni saját közönsége előtt (13-0) és egyben az alapszakasz első helyét (és az ezzel járó pályaelőnyt a rájátszásra) is biztossá tette.

Veszprém: Kovács Á. 25/3, Madár 24/12, Völgyi 14

Vasas: Moravcsik 16/6, Andrássy 14/3, Kelenföldi 11

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – MAFC 68-106 (20-28, 24-30, 14-18, 10-30)

Az utolsó negyedet leszámítva méltó ellenfele volt a bátran játszó Bonyhád a sokkal esélyesebb MAFC gárdájának, bár a fővárosiak vezetése így sem forgott veszélyben, a csapatként ezúttal jól működő tolnaiak okoztak kellemetlen perceket a vendégeknek. Talán egy-két kiugró egyéni teljesítmény még lendíthetett volna a házigazdák szekerén, ez a plusz a másik oldalon több játékosban is benne volt, Washington (18/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 6 gólpassz) mellett ezúttal Katona (19/15 pont, 5 lepattanó), Lakits (13 pont, 5 szerzett labda), Garamvölgyi (12/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Misek (13/3 pont) is stabil játékkal tudott előrukkolni, ami egyben azt is jelenti, hogy a MAFC számára tét nélkülivé vált az utolsó forduló, mivel se előre, se hátra nem tudnak már mozdulni a második pozícióból.

Bonyhád: Tömösváry 14/3, Nagy B. 13/6, Dorogi 11

MAFC: Katona 19/15, Washington 18/6, Misek 13/3, Lakits 13, Garamvölgyi 12/3

OSE Lions – BUDAFOK 87-58 (24-13, 16-14, 25-21, 22-10)

Az idegenbe a csapatot elkísérni nem tudó Tursics mellett Puszta sem volt bevethető a Budafok gárdájában, így pedig a három negyedig bírták a Horváth (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Jilling (16/9 pont, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) páros fémjelezte vendégek a tempót, a bővebb rotációval dolgozó OSE-val. Már a kezdésnél megalapozta vezetését az oroszlányig gárda, sültek a távoli kísérletek, a különbség kúszott is lassan 20 pont közelébe, de Károly Máté legénysége innen még vissza tudott kapaszkodni tíz közelébe. A záró negyedre készült el az erejével a Budafok, az OSE-tól nem is kellett extra senkitől, csapatként volt erősebb és mélyebb a győztes oldal.

OSE: Mohácsi 12/6, Hegedűs 12/6, Zsíros 11

Budafok: Jilling 16/9, Horváth M. 15/3, Fehér 11/9

MTK Törökbálint – Budapesti Honvéd SE 66-71 (21-23, 14-22, 15-8, 16-18)

Nem a támadójáték szerelmeseinek szólt a Honvéd törökbálinti vendégeskedése, mindkét fél nagy energiákat mozgósított ellenben védekezésben, ami furcsa mód nem a hazai pályán általában pont a hátsó alakzatával eredményes MTK-nak kedvezett. A vendégek ugyanis a második etapban meg tudtak lépni tíz ponttal a támadóoldalon csak önmagát kereső Bódi legénységtől és előnyüket szinte végig tolni is tudták maguk előtt. Mucza sokoldalúsága (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Stefán palánk alatti kosarai (16 pont) és a padról jövő Bea-Szalay duó hasznossága kellettek a Honvédnak, hogy a harmadik negyedben három pontra zárkózó házigazdákkal szemben meg tudják tartani az előnyüket és kicsit pontosabb büntetőzéssel visszavegyék a hatodik helyüket a tabellán.

MTK: Horváth B. 13/9, Jakab P. 13/3, Bihari 12/3, Czakó 10

Honvéd: Stefán 16, Mucza 11/3, Szalay 10/6, Bea B. 10/3

Nagykőrösi Sólymok KE – BKG-Príma SE 91-102 (21-31, 23-21, 14-21, 33-29)

Ezúttal is triplazáport zúdított aktuális ellenfelére a Nagykőrös, 19 trojkával terhelte meg a BKG kosarát a Lakosa (27/15 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Mácsai (16/9 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Molnár (17/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette Sólymok nehéztüzérsége, de emberükre akadtak a vendég játékosokban, akik végig bírták a dobópárbajt vendéglátójukkal. Berger (29 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 3 blokk) megállíthatatlan volt a győztes félnél, de rajta kívül Nagy Botond (23/12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Kovács Soma (20/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) is futószalagon szállította a kosarakat, amivel még a negyedik negyedben feltámadó Sólyom rohamot is sikerült visszaverniük, amikor öt pontra zárkóztak a Lakosa tanítványok. Kötélből voltak azonban a BKG játékosok idegei, a büntetőknél sem remegett meg a kezük (28/32 88 %), amivel elhozták az értékes két pontot Nagykőrösről.

Nagykőrös: Lakosa 27/15, Molnár M. 17/6, Mácsai 16/9, Viqueira 12/12

BKG: Berger 29, Nagy Bo. 23/12, Kovács S. 20/6, Tanács 10

PVSK-Kronosz Kiadó – OMNIA Pub & Food Békés 92-80 (21-22, 23-28, 27-22, 21-8)

Ahogy jósoltuk, a PVSK lehet a nevető negyedik a rájátszásért folyó versenyfutásban, pláne miután hazai pályán legyorsulta az utolsó negyedben a Békés gárdáját. Sikerével ugyanis még győznie sem kellene feltétlenül az utolsó körben, elég, ha a Budafok kikap hazai pályán a Honvédtól, mivel mindenkivel szemben (plusz a mini tabellákat tekintve is) jobban áll Juhász Olivér együttese. Kevésen múlt azonban, hogy nem égtek meg hazai környezetben a pécsi fiúk, a Krstic (21/3 pont), Nagy Balázs (17/9 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 2 blokk), Gruda Gergely (19 pont, 5 lepattanó) fémjelezte vendégek 30 percig remekül tartották magukat, de aztán magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Demeter (19/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz), Bíró (20/15 pont, 5 gólpassz), Dragasevic (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette PVSK és átrobogott a szűkebb rotáció miatt a végét nehezebben bíró békésieken.

PVSK: Bíró 20/15, Demeter 19/3, Popgyákunik 14/6, Dragasevic 13/3, Olasz 12

Békés: Krstic 21/3, Gruda 19, Nagy B. 17/9, Vass 14/9

Zöld csoport

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub – KTE-Duna Aszfalt 84-76 (23-25, 21-18, 20-20, 20-13)

Nem adta könnyen magét a Kecskemét fiatal gárdája, a 24-ig jutó Molnár, a dupla-duplázó Kucsera (11 pont, 13 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 gólpassz), valamint Fülöp (16/3 pont, 8 lepattanó) vezérletével több, mint három negyeden keresztül szorongatta vendéglátóját Váradi Kornél legénysége. A harmadik etapban egy pillanatra úgy tűnt elúszik a meccs a bácskaiak számára, de kilenc pontos hátrányból is visszajöttek, és csak a záró felvonásban sikerült a megnyugtatóbb előnyt megtartania a Tiszaújvárosnak. Ebben Hill (35 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 eladott labda) és Pongrácz (19/9 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 4 gólpassz) játszották a főszerepet hazai részről, a győzelem pedig biztos bennmaradást ért a borsodiaknak.

Tiszaújváros: Hill 35, Pongrácz 19/9, Pöstényi 11/3

Kecskemét: Molnár D. 24/6, Fülöp 16/3, Plézer 11/3, Kucsera 11

SMAFC – Óbudai Kaszások 93-78 (27-15, 19-22, 19-23, 28-18)

Ha már nem is sikerült összességében fényesre a SMAFC alapszakasza, néhány hazai bravúrral gondoskodtak róla, hogy ne szeressenek hozzájuk látogatni még az élcsapatok sem. A Vásárhely és az Újpest után is megbotlott Sopronban, ráadásul a házigazdák a feldobástól kezdve kézben tartották az összecsapást, elsősorban a 35-öt szóró Füzi, a tripla-dupla közelben pattogtató Czukor (17/3 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz), és a minden rutinját bevető Csaplár-Nagy (15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 6 gólpassz) vezetésével, de Kovács Benedek 20-asa mellett sem mehetünk el szó nélkül. A látványos játékot hozó derbin a Kaszásoknál leginkább csak Molnár Levente (20/3 pont, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 4 gólpassz) tudott kiegyensúlyozott teljesítményt hozni, de a hazai húzóemberekkel még ő sem tudta felvenni a versenyt.

SMAFC: Füzi 35/9, Kovács B. 20, Czukor 17/3, Csaplár-Nagy 15

Kaszások: Molnár L. 20/3, Ondima 13/6, Rosemond 10/6, Takács A. 10

EKE Eger KOK – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 91-110 (24-27, 22-24, 28-25, 17-34)

Nagy dobópárbaj döntött az Eger rájátszásba jutási esélyeiről, és bár támadóoldalon tartották a lépést a szintén hatalmas tűzerővel érkező győriekkel, a hátsó alakzatban már jóval kevesebb sikerélmény akadt. Előrébb is járt végig a Rába-parti együttes, a Rátvay testvérek együttes erővel 63 pontot tettek be a közösbe, de Csaba György (20/6 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda) is elévülhetetlen érdemeket szerzett a kisalföldiek vezetésében, futnia is kellett a hevesieknek az eredmény után. Máté Balázs (24/9 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Mészáros Bence (17/6 pont, 3 szerzett labda, 2 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 5 gólpassz) és Papp Bendegúz (21/18 pont, 4 lepattanó) meg is tettek mindent ennek érdekében, erőfeszítéseiket pedig 74-73-nál egy röpke ideig tartó hazai vezetés jutalmazta, de a végjátékot csúnyán elrontotta Váczi Péter legénysége. Talán a tét miatt is, az egyre idegesebbé váló hazai játékosok nem tudtak úgy koncentrálni, ahogy a mérkőzés korábbi szakaszában, röpködtek is a technikaik, a Győr pedig kihasználva ezt átrohant riválisán, papíron tükörsima győzelmet aratva, egyszersmind elütve az Egert a felsőházi rájátszástól.

Eger: Máté B. 24/9, Papp B. 21/18, Mészáros B. 17/6, Kiss B. 15/6

Győr: Rátvay T. 33/9, Rátvay B. 30, Csaba 20/6, Geiger 15/6

Salgótarjáni KSE – Bajai Bácska FKE 62-72 (25-19, 12-21, 18-18, 7-14)

25-9-es hazai vezetésnél nem sok aggodalomra okot adó dolog volt hazai részről, Herendic (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Kovács Martin (14/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) irányításával biztosan vezetett a Salgótarján, ám túl korán előtte minden puskaporát Ughy Albert legénysége. A folytatásban ugyanis már nem tudta megismételni ezt a fajta dominanciáját a házigazda, Pongó (19/6 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz), Nagy (11/3 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz) és Jakab (18/9 pont, 2 szerzett labda, 4 eladott labda) gondoskodott róla, hogy ne csak forduljon a kocka, de kulcspillanatokban mindig előléptek, ha túl közel jöttek a nógrádiak. Ha nem is pontgazdag, de taktikus találkozón verte riválisát a Baja, amelynek így még maradt esélye a csoportelsőségre az utolsó fordulóban.

Salgótarján: Kovács M. 14/6, Herendic 14/3, Joó 11/3

Baja: Pongó 19/6, Jakab P. 18/9, Nagy D. 11/3

Alba Fehérvár – Újpest-MT 94-71 (29-19, 26-15, 19-20, 20-17)

Az eredmények – újpesti szempontból – szerencsés alakulása folytán nem is volt szükségük arra az egy győzelemre a játszásba jutásra, de a Fehérvár amúgy sem adott esélyt nekik ebben a fordulóban. A 20-ig jutó Varga Máté és a dupla-duplázó Peringer Balázs (10 pont, 11 lepattanó) fémjelezte Alba már az első félidőben lerendezte rutinosabb ellenfelét, a folytastás csak formalitássá vált így. A társaktól is jött bőven segítség hazai oldalon, ez viszont a fővárosiaknál nem volt elmondható, ott Durasevict (15/3 pont, 11 lepattanó, 2 szerzett labda, 5 eladott labda, 5 gólpassz) és Surmann Gábort (14/6 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) csak pontokban támogatta a Nárai-Franczva duó, a mezőnymunkában a fehérvári fiatalok voltak az aktívabbak és az eredményesebbek is.

Fehérvár: Varga M. 20/12, Takács Mi. 16/3, Seyi 13/3, Kass 12/12

Újpest: Franczva 16/3, Durasevic 15/3, Nárai 15, Surmann G. 14/6

DEAC U23 – Vásárhelyi Kosársuli 97-85 (32-18, 17-27, 22-14, 26-26)

Nekiesett a Vásárhelynek a DEAC alakulata, a Tóth (30/18 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), Omenaka (23/3 pont, 16 lepattanó) páros vezette hajdúsági együttes óriási iramot diktálva söpörte be az első negyedet, és a másodikban is már 20 fölött járt a feleket elválasztó differencia. Vas (21/12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) fújt ébresztőt a vendégeknél, erőfeszítései pedig értő fülekre találtak, a félidőben és a harmadik negyed derekáén is nyílttá tették még az összecsapást. A DEAC azonban ”rápihent” az újabb rohamra, 11-0-al léptek el ismét a fehér mezesek, innen pedig már nem volt visszaút a csongrádiaknak, hiába küzdöttek a lefújásig becsülettel. A debreceniek sikere azt is jelentette, hogy teljessé vált a rájátszás mezőnye, már csak sorrend kérdéses az utolsó fordulóban.

DEAC: Tóth B. 30/18, Omenaka 23/3, Kozák M. 13/3, Gáspár 11/3, Asszú 11/3

Vásárhely: Vas P. 21/12, Varga Z. 15/6, Kelemen 13/3, Bálint 11

Fotó: veszpremkosar.hu