NB I/B: A Veszprém és a MAFC már a négy között

Magabiztos győzelemmel jutott az elődöntőbe a Veszprém és a MAFC együttese is, míg a Zöld csoportban egyedül az Újpest-Salgótarján párosításnál lesz harmadik összecsapás. A Bonyhád odahaza, a Nagykőrös idegenben nyújtotta tovább a kiesés ellni párharcot, és ugyanígy tett a Zöld csoportban a SMAFC is.

Piros csoport

Negyeddöntők:

PVSK-Kronosz Kiadó – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 57-108 (8-27, 23-25, 12-34, 14-22)

A pécsiek a visszavágón sem vetették be kulcsjátékosaikat, így viszont csak 8-10-es állásig tudták tartani magukat a kezdőötösét felborító Veszprémmel, a Helmeczi-Kerkai páros közül utóbbi 21 ponttal helyettesítette a Madár-Kovács duót, míg a korábban rendre a padról érkező Körtélyesi (17/6 pont, 10 lepattanó) igazi vezére volt a 0-20-as etappal ellépő gárdának. A második negyedben még egyszer megvillantotta magát a PVSK, amikor 12 pontra megközelítette az alapszakasz győztesét, de a félidő hajrájában ismét feljebb kapcsolt a helyzeteit könnyedén kialakító Mérész legénység, innentől pedig folyamatosan csak nőtt a feleket elválasztó különbség. Madár ás Kovács a cseresorból is megszórta 38 ponttal fiatal házigazdáját (utóbbi a tripla-duplához is közel járt), a győztes kiléte nem volt kérdéses egy pillanatig sem, a bakonyiak ”söpréssel” lesznek ott az elődöntőben.

Legjobb dobók:

PVSK: Futó 13, Bíró 12

Veszprém: Madár 22/15, Kerkai 21/3, Körtélyesi 17/6, Kovács Á. 16, Völgyi 12

A párharc végeredménye: 2-0 a Veszprém javára.

Vasas Akadémia – MAFC 69-96 (14-27, 26-28, 17-18, 12-23)

2-10-es nyitánnyal adta meg az alaphangot a MAFC gárdája, aminél közelebb már csak kétszer tudott jönni a Vasas – egészen hat pontra -, azt is még az első negyedben, és Washington ekkor még bele sem lendült igazán… A villámléptű amerikai irányító ugyanis ismét félelmetes számsort iparkodott össze (32/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 10 kiharcolt fault, 10 gólpassz), a társak mellette szépen osztoztak a ponttermésen, nem is volt esélye a vendéglátóknak a fordításra. Katona Róbert (19/6 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda) érezte leginkább támadóoldalon a játékot a pasarétieknél, de a csapatszinten elajándékozott 22 labdát, a feledhető büntetőzést (19/37 51 %) valamint a sikeres távoli kísérletek hiányát (4/24) nem tudta ellensúlyozni a Vasas együttese.

Vasas: Katona R. 19/6, Andrássy 14, Boros 10

MAFC: Washington 32/6, Csapai 13, Katona B. 11/6, Misek 11/3

A párharc végeredménye: 2-0 a MAFC javára.

Keresztjáték a 9-14. helyért:

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – MEAFC 86-78 (24-18, 17-16, 30-24, 15-20)

Összekapta magát a Bonyhád a hazai találkozóra, bár elszórtak 22 labdát, a triplavonalon túlról kompenzálták ezt 11 sikeres találattal, amire képtelen volt válaszolni a Miskolc. Az első negyed végén kivágott 11-0-s szakasszal vette át a vezetést a Somogyfoki Szabolcs (16/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) fémjelezte házigazda, és innentől nem is nagyon engedte látótávolságon belülre a borsodiakat, még az egyenlítéshez sem volt labdája ezután Drahos Gábor legénységének. Thornton (16/3 pont, 19 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda) hiába hozott masszív dupla-duplát, az 1/14-es triplamutatóját ő sem teszi ki az ablakba, mint ahogy az egész MEAFC a 10 %-os hatékonyságát a hárompontosvonalon túlról, egyedül még Lippai serénykedett össze 21 pontot a gyűrű közelében, de a túloldalon a Tömösváry-Pupp páros is beszórt 29 egységet, a kellő elszántság védekezésben pedig egyenlítést ért a párharcban.

Bonyhád: Tömösváry 17/6, Somogyfoki Sz. 16/3, Pupp 12/3

MEAFC: Lippai 21, Thornton 16/3, Takács D. 10/3, Szögi 10/3

A két győzelmig tartó párharc állása: 1-1.

OMNIA Pub & Food Békés – Nagykőrösi Sólymok KE 80-83 (28-18, 15-24, 16-19, 21-22)

Némi puhatolózás után lendült bele a Békés együttese, Kertész (13/3 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), Krstic (24/12 pont, 6 lepattanó) és Koma (12 pont, 4 lepattanó, 7 kiharcolt fault) vezérletével elléptek vendégeiktől az első negyedben, de Molnárék (19/6 pont, 5 lepattanó) visszakapaszkodtak a másodikban, nyílttá téve a második félidőben az összecsapást. A Sólymok előnye lassan növekedett, a hazaiaknál közben előlépett Nagy Balázs (18/12 pont, 7 lepattanó) is, de jobban osztotta el a terheket Lakosa Zsolt alakulata, így percekkel a vége előtt tíz ponttal is vezettek a sötét mezesek. Egy 8-1-es rohammal jött vissza a Békés, sőt, két triplájuk is volt az egyenlítéshez, de egyik sem ért célba, így két vendéggyőzelem után Nagykőrös döntenek a bennmaradásról a felek.

Békés: Krstic 24/12, Nagy B. 18/12, Kertész 13/3, Koma 12

Nagykőrös: Molnár M. 19/6, Viqueira 12/3, Lakosa Á. 10

Zöld csoport

DEAC U23 – Vásárhelyi Kosársuli 88-89 (33-30, 15-19, 19-17, 21-23)

A pécsi fiatalokhoz hasonlóan a DEAC sem vetette be kulcsjátékosait a visszavágón, hiába várt rájuk egy idegenben négy mérkőzés és február eleje óta nyeretlen, legutóbb is megszorongatott Vásárhely. Ennek ellenére a debreceni fiatalok rácáfoltak a várakozásokra, rendkívül bátor támadójátékkal estek neki az alapszakasz bajnokának, őrült dobópárbajt eredményezve a nyitónegyedben. Zápoztak a triplák hazai részről, Szekeres hatnál (22/18 pont), Zsuga négynél (12/12 pont, 4 gólpassz), a teljes csapat pedig 12-nél állt meg a lefújásig, de Sólyom (17 pont, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 11 gólpassz) és Opre (16/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 kiharcolt fault) is rendkívül produktív játékkal rukkolt elő, kiegyenlítetté is tették az utolsó percig a mérkőzést. A túloldalon Pavlovic sokoldalúsága mellett (8 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz, 2 blokk) Bálint Erik ponterőssége (21 pont, 6 lepattanó), valamint a Vas-Varga duó rutinja kellett a győzelem eléréséhez, no meg, hogy a DEAC az utolsó percben kétszer is meccslabdát hibázzon egy pontos hátrányban, így hiába küzdött óriásit a hajdúsági legénység, végül a Vásárhely ment tovább az elődöntőbe.

DEAC: Szekeres 22/18, Sólyom 17, Opre 16/3, Zsuga 12/12, Kozák B. 12

Vásárhely: Bálint 21, Vas P. 15/3, Varga Z. 13

A párharc végeredménye: 2-0 a Vásárhely javára.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Óbudai Kaszások 90-95 (21-23, 26-18, 23-34, 20-20)

Fordulatos összecsapáson zárta le a párharcot a Kaszások együttese, az első félidőben még főként a Rátvay Balázs (20 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Domsitz Márton (19 pont, 10 lepattanó) belső párosra támaszkodó Győr akarata érvényesült, de a térfélcsere után már a Rosemond (28/6 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 eladott labda, 9 gólpassz) vezette óbudaiak vették át a mérkőzés irányítását. A házigazdák még a 36. percben is őrizni tudták ezzel együtt minimális előnyüket, jött azonban néhány kulcsjáték a vendégek részéről és máris fordult a kocka, a Győrnek kellett kaparnia az egyenlítésért. Volt is labdájuk, hogy hosszabbításra mentsék a találkozót, de nem sikerült azt kosárra váltani, a Kaszások pedig higgadt büntetőzéssel bebiztosították a továbbjutásukat.

Győr: Rátvay B. 20, Domsitz 19, Csaba 14/3, Gáll 13/9

Kaszások: Rosemond 28/6, Ondima 12/12, Bencsik 12, Farkas 11/6, Reiter 10

A párharc végeredménye: 2-0 a Kaszások javára.

Concordia Motax KC Pápa – Bajai Bácska FKE 69-75 (11-24, 13-23, 23-13, 22-15)

7-0-s hazai kezdés után kevés pápai drukker gondolta volna, hogy már félidőig elúszik a találkozó, pedig a Baja egy 4-30-as etappal fordította meg az összecsapást és tett pontot a továbbjutásra gyakorlatilag a nagyszünetig. Murai (24/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Sonyák (12/6 pont, 9 lepattanó) nem hagyták ugyan ilyen könnyen veszni hagyni a párharcot, visszajöttek még tíz pontra a harmadik negyedben., sőt, a záró felvonásban egészen öt pontig is tudtak lopózni, de már kevés idő volt a fordításra, emellett a dobásaik sem estek be. A palánk alatt óriási volt a Baja fölénye, a lepattanó csatában a brutális dupla-duplát szállító Jakab (33/15 pont, 21 lepattanó), valamint a 15 lecsorgót megkaparintó Vukicevic karonfogva több labdát szereztek meg, mint a teljes pápai csapat (30-58), és ha ki is engedtek kicsit a második félidőre, a győzelmük nem forgott igazán veszélyben.

Pápa: Murai 246, Sonyák 12/6, Cook 10/3

Baja: Jakab P. 33/15, Pongó 18/12, Nagy D. 10/3

A párharc végeredménye: 2-0 a Baja javára.

Újpest-MT – Salgótarjáni KSE 74-67 (23-19, 15-15, 15-13, 21-20)

Parázs csatát hozott a két gárda újpesti találkozója is, Surmann Péter szemfüles kosaraival (16/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Franczva Ádám centergóljaival előbb a fővárosiak tudtak meglépni riválisuktól, majd a későbbiekben Csabák (14/6 pont, 4 szerzett labda, 3 eladott labda) irányításával zárkózott vissza a Salgótarján. A vendégeknél Joó (13/3 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 4 gólpassz) és Boinitzer (16 pont, 4 lepattanó) tudtak előlépni vezérré, míg a házigazdáknál Durasevic (16 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 5 gólpassz) és a végjátékban fontos kosarakat szerző Surmann Gábor (20/6 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda) voltak a nyerőemberek.

Újpest: Surmann G. 20/6, Surmann P. 16/6, Durasevic 16

Salgótarján: Boinitzer 16, Csabák 14/6, Joó 13/3

Keresztjáték a 9-13. helyért:

SMAFC – KTE-Duna Aszfalt 95-84 (22-20, 30-25, 26-23, 17-16)

Csak úgy, mint minden kiesés elleni párharcban, itt is összekapta magát az első meccset elveszítő együttes és egyenlített a SMAFC a Kecskemét ellen. Ebben Füzi 42, valamint Czukor 22 pontja sokat segített a soproniaknak, akinek végig jól működött a támadójáték, és bár a túloldalon is hagyták a Molnár-Plézer párost eljutni 47 egységig, védekezésben így is megvolt a szükséges agresszivitás. A vendégek szinte végig futottak az eredmény után, a második negyedben tudták még pillantok erejéig átvenni a vezetést, amúgy állandósult a hazaiak tíz körüli fórja, amivel be is értek a célba, elnapolva a döntést jövő hétre.

SMAFC: Füzi 42/18, Czukor 22/6, Kovács B. 10

Kecskemét: Molnár D. 24/9, Plézer 23/12, Lukács 16/3, Fülöp 13

Fotó: hunbasket.hu