NBI/B: A Honvéd is megváltotta a helyét

A Pápa másodszori legyőzésével a Budapesti Honvéd is biztos résztvevője lett a jövő évi, szűkített (14 csapatos) B-csoportos kiírásnak. A Nyíregyháza és az MTK az utánpótlás korú játékosait érintő országos döntők miatt már meg is kezdte a párharcot az 5-8. helyért, meglepetésre a Törökbálint idegenben került előnybe. Az alsóházban őrzi veretlenségét a Salgótarján, de jól megy a SMAFC és a Baja is.

Rájátszás az 5-8. helyért:

Nyíregyháza Blue Sharks – MTK Törökbálint 61-67 (17-18, 11-16, 15-18, 18-15)

Pörgősebb, motiváltabb játékával elorozta a pályaelőnyt a nyíregyháziak orra elől az MTK, amely végig vendéglátója előtt járt a találkozón. A hajrában Czura (15/6 pont, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) kosaraival még felzárkóztak a Kék Cápák, sőt támadhattak az egyenlítésért is, de a Törökbálint higgadt volt a végjátékban és megszerezte a vezetést a párharcban. Nagy (18/12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Gant (13 pont, 15 lepattanó) igyekezett még hazai oldalon, de a vendégek egységesebb teljesítményt nyújtottak, a nyíregyházi nevelésű Jakab (15 pont, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) mellett Horváth (17/3 pont, 5 lepattanó) vitte a prímet, akik még Boinitzer hiányát is elbírták idegenben.

Legjobb dobók:

Nyíregyháza: Nagy K. 18/12, Czura 15/6, Gant 13
MTK: Horváth K. 17/3, Jakab P. 15, Bihari 9, Máriás 9

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az MTK javára.

Rájátszás a 9-16. helyért:

Budapesti Honvéd SE - Motax-Pápai KC 77-60 (13-22, 30-11, 16-16, 18-11)

Remek ütemben kezdte a meccset a Honvéd, lendületes játékukkal villámgyorsan előnyt szereztek (6-0), ám ezután felvették a pápaiak ritmusát, Kálmánék (16/9 pont, 4 eladott labda) betaláltak kintről, és behúzták az első negyedet. A második tíz percben jött a váltás hazai oldalon, egy 25-6-os szakasszal nem csak számszerűleg, de lélektanilag is magához ragadta az előnyt Puskás Artúr alakulata. Szép lassan Máté Márk (13/9 pont, 6 lepattanó), Kováts Róbert (16/3 pont, 7 lepattanó), Szalay Ákos (5/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) és Tóth Bence (14/6 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) is belelendültek, míg a pápaiakban leginkább Szanati agilis játéka (21/3 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) tartotta a lelket. A technikai és szándékos hibáktól tarkított összecsapáson (amik leginkább vendég oldalon repkedtek) Kálmán kiválása a maradék pápai reményeket is eloszlatta, a Honvéd pedig végig magabiztosan őrizve előnyét bemasírozott a legjobb 12-be, megváltva jegyét a jövőre szűkölő B-csoportos bajnokságba.

Honvéd: Kováts R. 16/3, Tóth B. 14/6, Máté M. 13/9
Pápa: Szanati 21/3, Kálmán 16/9

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Honvéd javára.

Rájátszás a 17-24. helyért:

SMAFC-NYME - MAFC 106-94 (21-23, 20-23, 20-15, 23-23, 22-10) – hosszabbítás után

A második perc után a 31-ben vezetett újra a SMAFC gárdája, az utolsó negyed pedig roppant fordulatosra sikeredett. Az addig az eredmény után futó soproniak hátát kellett néznie a MAFC-nak, ám a végjátékra mégis a fővárosiak fordulhattak előnnyel. Hárompontos fórjukat azonban nem sikerült megőrizniük, Rátvay Tamás triplájával (24/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) egyenlített a házigazda, a hosszabbításban pedig felőrölte az egyre elfogyó (kipontozódások) sötét mezeseket. Ismét a junior korú játékosaira épített a SMAFC, csak Kovács Benedek (10 pont, 10 lepattanó) rutinját használták, a már említett Rátvayn kívül Papp (16 pont, 5 gólpassz), Polgárdy (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Werner (8/3 pont, 9 lepattanó) és Füzi (15/6 pont) is szép számokkal járult hozzá a sikerhez. A MAFC-nál Molnár 40 pontja egészen elképesztő egyéni teljesítmény, Pápai is masszív dupla-duplával zárt (10 pont, 19 lepattanó), Bordács is közel járt ehhez (7 pont, 11 lepattanó, 2 blokk), míg Kucsora 25-tel támogatta csapatát, a ráadást azonban már nem bírta az újbudai együttes.

SMAFC: Rátvay T. 24/3, Papp B. 16, Füzi 15/6, Polgárdy 11/3, Kovács B. 10
MAFC: Molnár M. 40/12, Kucsora 25/6, Pápai 10

EKE Eger KOK - Bajai Bácska FKE 72-74 (22-18, 12-15, 12-24, 26-17)

Nem megy az Egernek az alsóházban, egymás után a második vereségébe szaladt bele Váczi Péter együttese, az igazsághoz hozzátartozik, hogy két kulcsembere (Tóth eltiltás, Jakab külföldre távozott) nélkül vette fel a harcot a bajnokság végére feléledő Bajával szemben. A Csabák-Csákvári-Varga trió húzta hevesiek játéka elég hullámzó volt a mérkőzésen, a 40. percben vissza tudtak még jönni ötpontos hátrányból egálra, ám Mándity (26 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) az utolsó másodpercben eldöntötte a derbit a bácskaiak javára. A vendégeknél minden kulcsember hozta magát, Vukicevic (15 pont ,10 lepattanó, 3 blokk), Délity (17/15 pont) és Nagy (13/3 pont, 4 lepattanó) is jó produkcióval rukkolt elő, a Baja pedig szép lassan az alsóház élmezőnyébe kúszik újabb sikerével.

Eger: Csabák 18/12, Varga I. 16, Csákvári 14/3
Baja: Mándity 26, Dálity 17/15, Vukicevic 15, Nagy D. 13/3

Salgótarjáni KSE - BUDAFOK 90-78 (20-17, 20-20, 24-22, 26-19)

Harris klasszis teljesítménye (35 pont, 14 lepattanó, 7 eladott labda, 11 kiharcolt fault, 7 gólpassz) egyedül is elegendőnek bizonyult a Salgótarján számára, Jakab (16/12 pont, 4 lepattanó) és Csapai (13/6 pont, 5 lepattanó) szolidabb estéi pedig jól segítették amerikai légiósukat, megőrizve a nógrádiak veretlenségét az alsóházban. Fehér Csaba volt ezúttal a pontfelelős a Budafoknál (21/15 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), mellette Mészáros Bence (16/12 pont, 4 gólpassz) és Drevenka Dávid (12/12 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) is bátran szórták a triplákat, de a végjátékban több hiba csúszott a játékukba, mint házigazdájuknak.

Salgótarján: Harris 35, Jakab P. 16/12, Csapai 13/6
Budafok: Fehér Cs. 21/15, Mészáros B. 16/12, Drevenka 12/12, Steier 10/3, Fekete 10

Óbudai Kaszások - Alba Fehérvár 81-73 (19-20, 17-18, 21-14, 24-21)

Több hiányzóval, valamint sérüléssel küzdő kulcsemberekkel a fedélzetén nehéz győzelmet aratott a Fehérvár felett a jobb sorsra hivatott Kaszások. Végig tartotta magát a Takács fivérek (Milán 21/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, ill. Martin 11 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 eladott labda), valamint Nyulász (15 pont, 7 lepattanó) és Bakos (17/9 pont, 6 lepattanó) vezette vendég együttes, csak a második félidő egy-egy szakaszában tört meg a lendületük, ami el is döntötte a hazaiak javára a mérkőzést. A palánk alatt érezhető volt az óbudaiak fölénye (51-38 lepattanó), hatan is leszedtek legalább hat lecsorgót, Korona a pontok terén (14/3 pont) és a védekezésben (7 szerzett labda) is élen járt, mellette Baptiszta (13 pont, 6 lepattanó) és Vámos (12/6 pont, 9 lepattanó) hoztak erősebb számsort, de minden pályára lépő Kaszások játékos produktív tudott lenni.

Kaszások: Korona 14/3, Baptiszta 13, Vámos 12/6
Fehérvár: Takács Mi. 21/6, Bakos 17/9, Nyulász 15, Takács Ma. 11

Alba Fehérvár – MAFC 61-92 (24-16, 13-37, 17-18, 7-21)

Egy negyednyi előnyt adott vendéglátójának a MAFC együttese, tíz perc játékot követően rendezte sorait Bors Miklós legénysége, és bedarálta a fehérvári fiatalokat. A szigorított területen belül megint alulmaradt a sereghajtó, 38-54-re bukták el a lepattanócsatát, és nagyon hagyták élni a palánkok környékén a Bordács (23 pont, 18 lepattanó), Pápai (17 pont, 15 lepattanó, 2 blokk), Siklós (11 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz) alkotta magastriót. A hazaiak alig lépték túl a 30%-os dobóteljesítményt mezőnyből, és a statisztikai lapon is csak a serdülő korú Seyi (11 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda, 8 kiharcolt fault) tudott maradandót alkotni.

Fehérvár: Takács Mi. 13/3, Takács Ma. 10/3, Seyi 11
MAFC: Bordács 23, Vígh 17/3, Pápai 17, Kucsora 11/6, Molnár M. 11/3, Siklós 11

Fotó: honvedkosar.hu