NBI/B: Előnyben a TF és a BKG

A vártnál simábban alakult mindkét csoport döntőjének első felvonása, a TF és a BKG is hazai pályán szerezte meg a vezetést. Egyetlen vendég siker sem született a hét második felében.

Piros csoport

Döntő:

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - Vasas Akadémia 75-62 (20-13, 20-18, 19-15, 16-16)

Telt ház, remek hangulat, a végén magabiztos TF sikerrel, amely gyakorlatilag rajt-cél győzelemmel kezdte a másodosztály fináléját. A Mehmedovics legények egész meccsen jól vették el a Vasas két rutinos játékosának, Katonának (8/6 pont, 3/7 mezőny) és Moravcsiknak (8/3 pont, 3/7 mezőny, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) a dobásait, utóbbi ugyan próbált a mezőnyben kompenzálni, de ez két nagy felzárkózási kísérleten kívül nem vezetett eredményre. A második és a harmadik negyed derekán is feljött három pontra a Boros (11 pont, 6 gólpassz), Andrássy (11 pont, 8 lepattanó) párosra támaszkodó pasaréti együttes, de a TF mindig válaszolni tudott ezekre a rohamokra, általában egy ugyanolyan arányú nagy futással. Szobi (22 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Buzás (12/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz) pihenő nélkül hozta a két legjobb egyéni teljesítményt a győztes oldalon, de Kerkai (15/3 pont, 4 lepattanó) és Beák (16/3 pont, 3 lepattanó) produkciójára sem lehetett panaszuk, egyedül Filipovic gyengélkedett a palánk alatt, de ilyen kiugró mezőnymunkával, ezúttal még ezt is elbírták a fehér mezesek, a negyedik negyedben mér majd 20 ponttal is vezettek. A végén kozmetikázott a Vasas, a különbségnek amúgy sincs jelentősége, szerdán mezcsere, majd ugyanitt folytatás!

Legjobb dobók:

TF: Szobi 22, Beák 16/3, Kerkai 15/3, Vuzás 12/6

Vasas: Boros 11, Andrássy 11

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a TF javára.

Rájátszás a 3. helyért:

OSE Lions - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 104-73 (23-14, 35-20, 23-22, 23-17)

Néhány perc kapkodás után az OSE találta meg hamarabb a játékát, motiváltabbak és élesebbek tudtak lenni a bronzcsata nyitányán, Spagnolo (8 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), Kovács (19 pont, 4 lepattanó) és Kiss Kornél (12 pont, 3 eladott labda, 3 gólpassz) adott lendületet az első félidőben a házigazdáknak. A bakonyiaknál egyedül Pavlovic (25/3 pont, 3 lepattanó) jelentett veszélyt az OSE-re, ám a bosnyák kipontozódása után már gyakorlatilag ellenállás nélkül maradtak Vavra András fiai. A második húsz percre Madár (21/12 pont, 3 eladott labda) és Bödör (10 pont) is megérkezett a meccsbe, így pedig nem forgott veszélyben az oroszlányiak győzelme.

OSE: Madár 21/12, Illés 20/9, Kovács G. 19, Kiss K. 12, Bödör 10

Veszprém: Pavlovic 25/3, Schéda 12

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az OSE javára.

Rájátszás az 5. helyért:

PVSK-Kronosz Kiadó - Nyíregyháza Blue Sharks 72-69 (18-24, 25-17, 17-14, 12-14)

Az első negyedben még adott hat pont fórt a Nyíregyházának a Demeter (21 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) fémjelezte PVSK, a folytatásban azonban 50 % felé tornázta a mezőnyszázalékát és végig vezetve hozta a párharc első felvonását. Kilenc pont volt a legnagyobb különbség a felek között a negyedik negyed elején (64-55), de a Kék Cápák triplái a nehezebb időszakokban is átsegítették őket a holtponton, összesen 12 sikeres távoliig jutottak a terheket jobban elosztó (négy játékos érte el a 12 pontos határt) nyírségiek. A végjátékban is volt esélyük az egyenlítésre, de nekik a minimális vereség is megfelelő volt a visszavágóra, így nem siettették az utolsó akciójukat. A pécsiek ugyan behúzták a hazai meccset, de idegenben már nem biztos, hogy elég lesz a három pont az ötödik hely megszerzéséhez.

PVSK: Demeter 21, Dragasevic 17/12, Krnjajski 14

Nyíregyháza: Czura 18/6, Fazekas 15/9, Stojanovic 14/6, Nagy K. 12/12

Rájátszás a 7. helyért:

MEAFC - Nagykőrösi Sólymok KE 80-78 (23-11, 16-25, 21-16, 20-26)

Egy sima, egy fordított, ez volt a negyedek mintája a helyosztó első mérkőzésén, Cole Brinson (34/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 12 kiharcolt fault, 6 gólpassz) újult erővel vetette bele magát a találkozóba, az ő ellenszerét nem is találták a nagykőrösiek. A Lippai-Szepesi duó 28 ponttal, Drahos pedig 8 gólpasszal segítette amerikai társukat, míg a túloldalon a Molnár (20/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Tóth (17/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Dobos (14 pont, 5 lepattanó) trió ihletettebb játékának köszönhető, hogy jó esélyekkel várhatja a hazai visszavágót a Sólymok együttese.

MEAFC: Cole-Brinson 34/6, Szepesi 15/9, Lippai 13

Nagykőrös: Molnár M. 20/9, Tóth V. 17/3, Dobos 14

Zöld csoport

Döntő:

BKG-Príma SE - Ford Ivanics-Budafok 100-70 (28-18, 22-14, 29-20, 21-18)

Mindössze az első percekben tudott komolyabb ellenállást kifejteni a Budafok, amely ugyan próbálkozott védekezés váltásokkal, hogy kibillentse ellenfelét megszokott ritmusából, de összességében sokkal koncentráltabb és motiváltabb volt a hazai együttes. A meccset végig kézben tartva, negyedről negyedre növelte előnyét a BKG, amely 30 perc alatt dűlőre is vette a döntő első felvonását a 26 pontos Khakonov, valamint a dupla-dupláig jutó Nagy Botond (13/9 pont, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 15 gólpassz) vezérletével. Kiugró egyéni teljesítmény nem akadt ezúttal a túloldalon, nem is pörgött házigazdájához hasonló fordulatszámon Károly Máté együttese, amelynek így odahaza kellene megmentenie a finálét.

BKG: Khakonov 26/12, Nagy Bo. 13/9, Reizer 12, Szeleczki 11, Tanács 10

Budafok: Varga D. 14, Lados 12/3

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a BKG javára.

Salgótarjáni KSE - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 102-57 (20-18, 27-22, 22-8, 33-9)

Két kulcsjátékosuk nélkül (Jackson, Pöstényi) és a meccs elején megsérülő Piukovics Bálint kiválása után a nagyszünetig bírta energiával a tartalékos Tiszaújváros Salgótarjánban, a térfélcserét követően még felizmozták magukat négy pontra (49-45), de innentől nem kegyelmezett a házigazda. Olasz (15 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Csapai (17 pont, 9 lepattanó) és Jakab (8 pont, 10 lepattanó), valamint az ifjabbik Piukovics (6 pont, 10 lepattanó) vezetésével nem adtak esélyt a lecsorgóknál a borsodiaknak, a Rackley (17/3 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda), Burai (16 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Drevenka (10/6 pont, 3 lepattanó) tengely pedig a mezőnymunkában tette hozzá a magáét a nagy arányú sikerhez. Ha a hiányzói nem térnek vissza (már pedig Jackson hazautazott már), akkor gyors lezárása lehet a párharcnak.

Salgótarján: Rackley 17/3, Csapai 17, Burai 16, Olasz 15, Drevenka 10/6

Tiszaújváros: Endrész 14, Szilasi 13/3, Szabó N. 11/3

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Salgótarján javára.

Rájátszás az 5-8. helyért:

MAFC II. - SMAFC 97-91 (28-22, 17-17, 23-30, 29-22)

Újra előlépett a MAFC nagy hármasa, Peringer (18 pont, 11 lepattanó), Bordács (20 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) és Katona (35/12 pont, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 6 gólpassz) is extrát hozott támadásban, de a védekezésre ismét nem ügyeltek a felek és ez most a fővárosiak vesztét okozta. Tíz pont volt a legtöbb, amivel vezetni tudott a házigazda, és bár a második félidőben is jártak kilencnél, a továbbjutást érő 13-as határt egyszer sem tudták elérni. A 28. percben, 67-60-as hátránynál egy 0-9-es etappal tette ismét izgalommentessé a mérkőzést a Rátvay Balázs (31 pont, 10 lepattanó, 10 kiharcolt fault) fémjelezte SMAFC, majd a záró periódusban már hattal is mentek a soproniak. A végébe kicsit belekényelmesedtek, így a MAFC kihasználva a lehetőséget legalább a hazai meccsét meg tudta nyerni, ám riválisa örülhetett a továbbjutásnak.

MAFC: Katona 35/12, Bordács 20, Peringer 18

SMAFC: Rátvay B. 31, Czukor 20, Berneczei 13/3, Rátvay T. 11/9

Továbbjutott: a SMAFC 195-188-as összesítéssel.

Rájátszás a 9. helyért:

DEAC U23 - EKE Eger KOK 73-41 (12-10, 29-9, 11-9, 21-13)

Nem a támadójáték ünnepéről marad emlékezetes a mérkőzés, a győztes oldal is csupán 35 %-os mezőnymutatót hozott össze, 57 %-os büntetőzés és 16 eladott labda mellett. A gólszegény nyitó negyedet követően 10-0-al indította a második tíz percet a DEAC, majd meg sem állt egy 17-2-es etapig, innentől pedig gyakorlatilag lefutottá vált a találkozó. 20 ponton belülre nem is tudott már kerülni az Eger, amelyben egyedül Illés 8 eladott labdával megspékelt combos dupla-duplája (15 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk) volt említésre méltó, ami nem is csoda a 28 %-os mezőnymutató, a 30 %-os büntetőzés és a 24 eladott labda mellett. A hazai oldal egy fokkal összeszedettebbnek bizonyult, az Opre-Kozák Bertalan-Omeneka trió 36 lepattanójával uralta a palánk alatti területet, ezen kívül négyen is dupla számjegyű termést hoztak össze a végül kiütéses hazai fellépésen.

DEAC: Tisza 14/9, Kozák M. 12/3, Tóth B. 11/3, Kozák B. 10

Eger: Illés 15, Szabó G. 7/3

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a DEAC javára.

Rájátszás a 11. helyért:

Falco KC Szombathely U23 - Motax-Pápai KC 97-74 (34-19, 20-26, 18-11, 25-18)

Megkövetem magamat, a pályaválasztói jog felcserélése miatt oda-visszavágóról írtam a beharangozóban, de itt is két győzelemig mennek a felek, így viszont a Pápának két hazai meccse lesz megfordítani a párharcot. Könnyű helyzetről azonban nem beszélhetünk, mivel kulcsemberei nélkül verte nagy különbséggel rutinosabb riválisát a tehetséges szombathelyi legénység, köszönhetően a 44 %-os pontossággal elsüllyesztett 14 triplájuknak. A 18 esztendős Dancses Attila (29/15 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 eladott labda, 4 gólpassz) járt ebben a műfajban az élen öt sikeres találattal (egymaga többet dobott kintről, mint a teljes pápai keret), de Hódi (14/2 pont, 7 lepattanó) sem maradt el sokkal tőle négy trojkával, nem beszélve Körömi dupla-dupla közeli (14 pont, 8 lepattanó) produkciójáról. A 0-2-es vezetésük után hamar hátrányba kerülő és az eredmény után végig futó Pápa legjobbja a 27 pontot szóró Cook lett, míg az U23-as szombathelyi csapat segédedzőjeként is tevékenykedő Kálmán 13 ponttal terhelte meg a tanítványok gyűrűjét.

Falco: Dancses 29/15, Hódi 14/12, Körömi 14, Németh B. 12/6

Pápa: Cook 27/3, Kálmán 13/3

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Falco javára.

Fotó: facebook.com/tehetsegesfiatalokbp