NBI/B: Óriási csatában nyert az Óbuda

Elképesztő végjáték után, egyetlen ponttal gyűrte le a Békést a Zöld csoport listavezetője.

fotó: hunbasket.hu

Békési SzSK - Óbudai Kaszások KA 71-72 (20-13, 13-22, 23-21, 15-16)

A listavezető Óbuda eléggé beragadt a rajtnál, a Békés 10-0-val kezdte a meccset, a vendégek meglehetősen gyengén dobtak, így a hazaiak irányították a játékot - meg is nyerték az első negyedet 20-13-ra. A második játékrészben feljavult az Óbuda és előbb kiegyenlített, majd meg is fordította a mérkőzést, sőt, a nagyszünetet követően három perc alatt tizenegy pontot rámoltak be Rosemondék, de a Békés válaszolni tudott és egy abszolút kiélezett végjátékot hozott az összecsapás. Az utolsó egy percben oda-vissza változott a vezető kiléte, mindkét gárda rendkívül pontosan támadott, Vámos bevert egy clutch triplát (66-67), Hargitai ugyanilyennel válaszolt (69-67), Vas-Teplán egy kiharcolt fault után három büntetőt értékesített (69-70), a békési időkérés után Krstic talált be 30 másodperccel az órán (71-70), ám tizenöt másodperccel a vége előtt Pusztáé lett az utolsó szó - az óbudai időkérést követően ő is betalált, ez lett a győztes dobás, így elképesztő küzdelem után, 72-71-re nyert és megőrizte vezető helyét a vendégcsapat.

A Békés legjobb dobói: Hargitai 19/15, Krstic 16/9, Meleg 12
Az Óbuda legjobb dobói: Rosemond 21/15, Puszta 17/9, Vámos 12/9