A BLSE nyerte a csúcsrangadót, "kapaszkodik" a BEAC-Senior

A két veretlen együttes, a BLSE és a Külker összecsapásával indult a 2019-es esztendő a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában.

A két veretlen együttes, a BLSE és a Külker összecsapásával indult a 2019-es esztendő a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. Ezen BLSE-siker született, a két éllovasra pedig próbál "tapadni" a Józsefváros és a Pénzügyőr. A sűrű középmezőnyben az évet vereséggel kezdő BEAC-Senior két győzelemmel "kapaszkodik", próbál csatlakozni az élmezőnyhöz.

BLSE - Külker SC 59-49
A bajnokság és a két veretlen csapat csúcsrangadóján szünetig Kosjár Katalin (22/3), Kranjecz Zsuzsa (17/6) és Kiss Diána (14) vezérletével megnyugtató, 13 pontos előnyt szerzett a BLSE. Térfélcsere után magára talált a Külker, amely Szentkirályi Réka (19/3) és Erdődi Márta (17) eredményességére építve a záró etap elején 3 pontra csökkentette hátrányát. Érdekesen alakult a hajrá, új erőre kapott a BLSE, amely egy 11-5-ös "részhajrával" 9 ponttal újfent megugrott. A Külker azonban nem adta olcsón a bőrét, Szentkirályi triplája egy 7-0-s vendég rohamot indított útjára, amellyel 2 pontra feljött a Külker. Ekkor azonban Kosjár is beemelte a maga hármasát, sőt Kranjecz is dobott egy triplát, s erre már nem volt válaszuk a vendégeknek.

Pénzügyőr SE - Kiss Lenke KA Junior 96-47
Minden negyedet megnyerve Herjeczki Patrícia (26/6), Zemlényi Dóra (21/6), Jambrik Barbara (18/6) és Morvai Zsuzsanna (10/6) ponterőssége révén a Pénzügyőr fölényesen verte a KLKA junior csapatát. A vendégektől egyedül Kertész Luca (13/3) jutott 10 pont fölé, Németh Lili 9 pontot dobott.

Zsíros Akadémia Kőbánya - BEAC Senior 58-51
Szünetben még a Sebő Júlia (15/3)-Éliásné Iliás Eszter (14) kettős vezette vendég BEAC Seniornál volt az előny - igaz csupán egyetlen pont. A második félidőben a hazai együttes akarata érvényesült, amely Halmai Tiffany (11), Gallyas Andrea (10) és Kutrik Dóra (9/3) vezérletével fordított, s ellenfele fölé kerekedett a Zsíros Akadémia csapata.

Külker SC - Törekvés SE B 67-59
Csupán egyetlen -  a harmadik - negyedet nyert meg a Külker, igaz azt 22-6-ra, így ez elég volt az Erdődi M. (20)-Szentkirályi R. (15/3)-Kárpáti Csilla (13/3) trió vezette hazai együttesnek  a főként Harangi Barbara (17/6) és Kása Tímea (13/9) pontjaira alapozó Törekvés B legyőzéséhez.

BEAC Dzsoni Angyalai - Pénzügyőr SE 70-74
Bár jobban kezdett, s még 12-6-ra vezetett is a Kutrik Andrea (22/9)-Jakobszen Orsolya (20)-Lőrincz Erzsébet (10) trió találataira alapozó az "angyali" vendéglátó, a második negyedtől szinte végig üldözte ellenfelét., A kritikus helyzetekben rendre újító Pénzügyőr Zemlényi Dóra (30/6), Jambrik Barbara (18/6) és Herjeczki Patrícia (14) vezérletével tudta megnyerni a színvonalas, izgalmas találkozót.

BEAC Senior - Kölcsey Amazonok 122-40
Végig irányítva a játékot, különösen a két középső negyedben nagy fölényben játszva győzött simán elsősorban Éliásné Iliás Eszter (26), Varga Anna és Weszelovszkyné Radocza Andrea (22-22) és Hidas Andrea (18) találataira építve a BEAC Senior, a vendégek legeredményesebb játékosa Kirstein Márta volt 20 ponttal.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Budapest Csepetl 51-84
Minden negyedet megnyerve, különösen a 24-6-tal "lehozott" második 10 percben nagy fölényben játszva győzött Pál Szandra (35/3) és Kovács Borbála (17/3) vezérletével biztosan a Csepel. az elsősorban Ugros Lili (10) és Takács Dorinka (9/3) kosaraira építő kőbányai fiatalok otthonában.

Kinizsi NKK - BLSE 57-95
Budánovics Noémi (31), Kosjár Katalin (20/9), Zám Eszter (15/3), Kiss Diána (14) és Garai Eszter (11/3) eredményességének köszönhetően a vendégek minden negyedet megnyerve arattak fölényes győzelmet a Farkas Gabriella (19)-Nagy Beatrix (17/3)-Horváth Sára (13/3) trió vezette Kinizsi otthonában.

A Budapest Csepel - Treff 07 SE mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték

Józsefvárosi KC - Viharos Szenyórák 75-41
A Lámala Ágnes-Steiner Andrea (10-10) kettős vezette Viharos Szenyórák az első negyedben még tartották a lépést a hazaiakkal. de a második szakasztól egyértelműen a jórészt Sipos Boglárka (29/3), Török Kata (16/6) és Májusi Eszter (15) ponterősségére építő Józsefváros akarata érvényesült, amely végül simán nyert.

BLSE - Törekvés SE B 69-45
Szünetig kerek 20 pontos előnyt szerezve Kosjár K. (17), Zám E. (16), Karlócai Daniella (14), Kiss D. (12) és Budánovics N. (10) vezérletével az éllovas BLSE simán verte az elsősorban Egri Vivien (12), Somogyi Viktória (8/6) és Vajai Virág (8/3) találataira alapozó Törekvés B-t.

Kölcsey Amazonok - Zsíros Akadémia Kőbánya 22-131
Az első félidőben nagyon egyoldalú találkozón mért Tálas Lívia (30), Kutrik D. (27) és Gallyas A. (18) vezetésével több, mint 100 pontos verést a Zsíros Akadémia a Kölcsey Amazonokra. A vendégektől minden játékos 10 pont fölé jutott, hazai részről Kirstein M. (9) volt a legeredményesebb.

Bp. Csepel - Külker SC 39-73
Pál Sz. (16/9) hazai részről nagyon magára maradt a pontszerzésben, így az első három negyedben a játékot egyértelműen irányító, a Herczeg Mónika (19)-Szentkirályi R. (18)-Erdődi M. (16) trió vezette Külker fölényesen nyerte a rangadót.

Viharos Szenyórák - BEAC Senior 36-49
Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben 9 ponttal még az elsősorban Steiner A. (9) és Lámala Á. (8) kosaraira építő hazai együttes vezetett, de a Hidas A. (13)-Éliásné Iliás E. (12)-Fogas Ildikó (11) trió vezette BEAC Senior a második félidőben 7 ponton tartotta a hazaiakat, így fordított, s végül 13 ponttal nyerte a küzdelmes találkozót.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!