"Botlott", de még első a BLSE A

Nagy meglepetésre a középcsapatnak számító BKG DSE "elkapta" az éllovas BLSE A együttesét a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában.

Nagy meglepetésre a középcsapatnak számító BKG DSE "elkapta" az éllovas BLSE A együttesét a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában, ám a listavezetőnek - amely azóta több mérkőzést is megnyert - "belefért" a botlás, amelynek ellenére is biztosan vezeti a bajnokságot, amelyben a Törekvés feljött a 2. helyre.

BKG DSE - BLSE A 66-60
Ellentétes félidők mérkőzésén egységes csapatjátékának, azon belül pedig jórészt Szlávik Petra (12/6), Müller Melinda (12), Hegyi Hanna (11/3), Légrádi Réka (10/6) és Lakos Magdolna (10) eredményességének köszönhetően a szünetig megszerzett 18 pontos előnyéből hatot megtartva győzte le a Kosjár Katalin (23/3)-Ujváry Judit (17) kettős vezette éllovas BLSE-t.

BEAC-Muff - Kiss Lenke KA 69-54
A 20-6-ra megnyert 3. negyede, valamint a remek napot kifogó Balogh Júlia (44/12), továbbá Balogh Ramóna (11/3) és Deli Ágnes (10) eredményessége révén kerekedett a BEAC Muff az Opitz Kitti (15/3)-Opitz Petra (14)-Kozma Renáta (12/6) trió vezette KLKA együttese fölé.

MTK Bp. - MAFC-BME 46-56
A 3. negyedet leszámítva kézben tartva a mérkőzést győzött Horváth Enikő (16), valamint Rozsics Lilla és Aradi Zsanett (8-8) vezérletével a "műszaki alakulat" az MTK otthonában. Hazai részről Kelemen Barbarát (18) pontszerzésben eléggé magára hagyták társai, Munkácsi Éva és Gróf Júlia 6-6 pontig jutott.

Szolnoki Sportcentrum - ICO 45-62
A Dőry Viktória (24/12)-Hetényi Viktória (13)-Hetényi Renáta (12)-Béres Eszter (10) kvartett vezette ICO szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve már az első félidőben eldöntve a találkozót győzte le a szolnokiakat.

BEAC-Bics - Törekvés SE 41-61
Az első három negyedben jobban, pontosabban játszva a Váits Petra (9) vezette hazaiaknál Czintos Boglárka (19/6), Egri Vivien (16/3) és Dobos Kira (13/6) vezérletével biztosan nyert a Törekvés.

BLSE A - ICO 56-37
Minden negyedet megnyerve, fokozatosan ellépve a Béres E. (12)-Dőry V. (11/3) kettős vezette vendégektől az éllovas BLSE Kosjár K. és Ujváry J. (12-12), valamint Fekete Katalin (8) vezérletével  szerzett újabb győzelmet.

ELTE-BEAC - BKG DSE 68-51
A 25-7-re megnyert 2. negyednek, valamint főként Varga Anna (14/6), Némedi Flóra és Stekler Kamilla (11/3-11/3) és Kenyeres Anett (10/3) eredményességének köszönhetően győzte le az ELTE-BEAC a Tánczos Tímea (14)-Lakos M. (12)-Hegyi H. (11/3) trió vezette BKG-t.

Törekvés SE - BEAC-Muff 71-48
Érdekes egybeesés, hogy az ELTE-BEAC a BKG ellen 25-7-re megnyerte, a leginkább Prohászka Dóra (19) és Deli Ágnes (12) találataira alapozó BEAC-Muff viszont a Törekvés otthonában ugyanilyen arányban elveszítette a második etapot, így a hazaiak Egri V. (15/3), Károlyi Lilla (13), Czintos B. és Sváb Gréta (1212) vezérletével biztosan nyertek.

ICO - BEAC-Bics 54-38
Minden negyedet megnyerve győzte le a Dőry V. (17/6)-Nagy Viktória (14)-Béres E. (10)  trió vezérletével az ICO a Rátkai Zsófia-Sziráki Edit (10-10) kettős vezette BEAC-Bics csapatát.

BLSE A - MTK Budapest 71-50
Félidőben még 3 ponttal a leginkább Gróf Júlia, Kelemen B. és Serfőző Viktória (8-8) kosaraira építő vendég MTK vezetett, de térfélcsere után nagy fölényben játszva Kranjecz Zsuzsa (18), Kosjár K. (17/3) és Fekete K. (13/3) vezérletével biztosan győzött az éllovas BLSE.

Törekvés SE - Szolnoki Sportcentrum 53-35
Szünetig 16 pontos előnyt szerezve győzte le biztosan Czintos B. (10). Dobos K. (9/3) és Széplaki Márta (9) vezérletével a Törekvés a szolnokiakat.

BLSE A - BEAC-Budafok 69-52
A 23-9-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban a Kranjecz Zs. (23)-Kosjár K. (17)-Ujváry J. (13) trió tagjainak ponterősségére építve győzte le a BLSE a leginkább Padányi Réka (15/9) és Hegedűs Mónika (12) találataira alapozó BEC-Budafok csapatát.

Törekvés SE - ICO 63-64
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig Dobos K. (17/3), Czintos B. (13) és Széky Anna (11) eredményességére építve 10 pontos előnyt szerzett a Törekvés. A második félidő azonban a vendégeké volt, akik a 32. és a 36. perc között bemutatott 13-4-es rohamukra, valamint a Hetényi V. (27/12)-Dőry V. (22/12) kettős ponterősségére építve a maguk javára fordították az izgalmas, színvonalas összecsapást.

Szolnoki Sportcentrum - BEAC-Budafok 47-87
A Hegedűs M. (28)-Papp Judit (24)-Szilágyi Gabriella (12)-Turnár Ildikó (10) kvartett vezette BEAC-Budafok végig fölényben játszva simán verte a szolnoki együttest.

BEAC-Bics - BKG DSE 42-56
Egy negyed után 2 ponttal még a Varga Fanni (13)-Árvay Júlia (8) kettős vezette hazai együttes állt jobban, de a folytatásban a vendégek akarata érvényesült, akik Óvári Fruzsina (19/9), Hegyi H. (15/9), Tánczos T. (11) és Surán Andrea (9) vezérletével végül megnyerték a küzdelmes találkozót.

A bajnokság állása ide kattintva érhető el!