Botlott, majd korábbi legyőzőjének visszavágott az ICO

A remek formában lévő BEAC-Muff fölényes győzelmet aratott az éllovas ICO SE ellen a női Budapest-bajnokság A-csoportjában. A listavezetőnek ez volt a második veresége, amelyet követően visszavágott a korábbi legyőzőjének, a BEAC-Budafok amúgy botladozó csapatának.

Az első negyedben szerzett közel 20 pontos előnyének, továbbá főleg Tillmann Dóra, Horváth Enikő (23/3-23/3 pont) és Rozsics Lilla eredményességének köszönhetően a MAFC simán, 76-55-re legyőzte az Antal Andrea (15), Németh Krisztina (13) kettős vezette BEAC-Budafokot.

A teljes dobólista itt elérhető!

Minden negyedet megnyerve, fokozatosan elhúzva a  Németh Kata (15/9) és Hegedűs Flóra (11) duó által "vezérelt" BKG DSE csapatától az éllovas ICO SE Nagy Viktória (20), Hetényi Renáta (18), Mansaré Finda (14), valamint Béres Eszter (10) ponterősségére építve 69-50-re győzött.

A 15-8-as kezdése, valamint Prohászka Dóra (22/3), Balogh Ramóna (12) és Foyta Dorottya (10) eredményessége révén küzdelmes meccsen nyerte meg a BEAC-Muff a Deák Dóra (9/9) és Váits Petra (7/3) vezette ELTE-BEAC elleni házi rangadót.

Az első negyedet is megnyerte - bár azt még elég szorosan -, a folytatásban pedig egyértelmű fölényben játszott a Turnár Ildikó (23), Padányi Réka (20/6), Papp Judit (14), Fodor Krisztina (12) kvartett "húzta BEAC-Budafok, amely fölényes, 81-53-as győzelmet aratott a BKG DSE ellen, amelyből Izsák Judit 11/3, Surán Andrea és Tóth Emese pedig 10-10 ponttal zárta a találkozót.

Az első félidőben még jól tartotta magát a Sziráki Edit (9) és Mangliár Vanda (8) eredményességére építő ELTE-BEAC a MAFC otthonában, de szünet után már nagy fölényben játszottak a hazaiak, akik Horváth Enikő (13/3), Rozsics Lilla (12/3) és Abaházy Anna (10) vezérletével fölényesen 67-36-ra nyertek.

Óriási meglepetés! Kiváló csapatmunkával szédületes, 28-9-es harmadik negyedet produkált a BEAC Muff, amely elsősorban Balogh R. (16), Soós Edit (12/3) és Prohászka D. (11/3) eredményességének köszönhetően simán, 65-40-re legyőzte a Béres E. (12) és Hetényi Viktória (10) vezette, erősen tartalékos éllovas ICO SE csapatát.

Küzdelmes mérkőzésen a 15-6-ra nyert második negyedre, továbbá Szlávik Petra (19/6) és Németh Kata (17) ponterős játékára építve a BKG DSE 54-50-re legyőzte a Böröcz Anita (14), Deák Dóra (13/9) kettős vezette ELTE-BEAC csapatát.

Az első három negyedben irányítva a játékot az ICO SE Hetényi R. (14/3), valamint Hagara Zsuzsanna és Béres E. (14-14) vezérletével vágott vissza a Papp J. (14), Antal A. (11) kettős vezette BEAC-Budafoknak a bajnokság korábbi szakaszában elszenvedett vereségért, s 48-39-es győzelmet aratott.

Remek első félidei játékának, valamint főleg Foyta D. (15/3), Nyitrai Katalin (15), Prohászka D. (13/9) é Balogh R. eredményességének köszönhetően újabb értékes győzelmet aratott a BEAC-Muff, amely ezúttal a Tillmann Dóra (19/6) és Fülep Cislla (9/3) vezette MAFC-ot győzte le fölényesen, a végeredmény 72-46 lett.

A bajnokság állása ezen a linken látható!