Bp. női A-csoport: MAFC-erődemonstráció az éllovas ellen

Év elején rendezték a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjának csúcsrangadóját.

Év elején rendezték a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjának csúcsrangadóját, amelyen a MAFC 29 pontos verést mért az összecsapás előtt a bajnokságot veretlenül vezető BLSE A csapatára, így nyílt a csata a bajnoki címért.

BLSE A-BEAC Muff 63-54
A 22-7-re megnyert második negyednek, továbbá jórészt Kosjár Katalin (17/3), Kranjecz Zsuzsa (12/3), Ujváry Judit (12) és Budánovics Noémi (10/6) eredményes játékának köszönhetően győzte le a BLSE a jól küzdő, a Balogh Júlia (18/12)-Prohászka Dóra (16/3)-Soós Edit (14/6) trió vezette vendég együttest.

Kiss Lenke KA - BKG DSE 83-63
Soós Alexandra (17/9), Orosz Anett (14), Opitz Kitti (12) és Nagy Andrea vezérletével bár minden negyedet megnyert, igazán biztossá a záró szakaszban tudta tenni sikerét a KLKA a Balog Barbara (17)-Vándor Szilvia (16/3)-Szlávik Petra (10/6) trió vezette BKG ellen.

MAFC-BME - BLSE A 86-57
A kiegyenlített, szoros első félidő után a fiatalság "átfutott a rutinon" a bajnokság csúcsrangadóján. A MAFC szünet után nagy fölényben játszva Tarnai Kata (20/9), Rozsics Lilla (17/9), Lutch Klaudia (15/3) és Szabó Vivien (13/6) ponterős játékára építve nagy, közel 30 pontos verést mért a találkozó előtt veretlen, s ezúttal is a Kranjecz Zsuzsa (16)-Kosjár Katalin (14/3) kettős vezette BLSE együttesére.

ICO - BEAC-Budafok 54-55
A liga két "régi motoros" alakulata ezúttal is végig szoros, kiélezett csatát vívott egymással, amelynek során a záró etapban a Hegedűs Mónika (25)-Mile Veronika (10/6)-Turnár Ildikó (10) trió vezette vendégek a hajrá egy röpke időszakát leszámítva végig vezettek, s a kritikus helyzetekben rendre kosarakat szerezve legyőzték a Nagy Viktória (24) és Dőry Viktória (15/9) találataira építő régi nagy riválisukat, a vendéglátó ICO együttesét.

BEAC Bics - ELTE BEAC 46-89
Elég egyoldalú lett a "házi rangadó", amelyen Stekler Kamilla (19/6), Szabó Zsanett (19/3), Kenyeres Anett (16/12) és Varga Anna (11/6) eredményes játéka révén az első három negyedet egyértelműen "uraló" "vendégek" simán győztek a Varga Fanni (13/3) és Rátkai Zsófia (12) vezette BEAC-Bics otthonában.

MTK - Törekvés SE 60-55
Az első negyed végén 5, a harmadik etap hajrájában pedig 10 ponttal "ment" a Földi Anna (15) és Munkácsi Éva (13) ponterősségére építő MTK, ám a Törekvés egy pillanatra sem adta föl, és elsősorban Széky Anna (16), valamint Széplaki Márta (9) ponterősségének köszönhetően a 37. percben 1 pontra felzárkózott, ám a jelek szerint ez sokat kivett játékosaiból, a végén az MTK újított és nyert.

BKG DSE - BEAC-Muff 50-64
Az első három negyedben Prohászka Dóra (22/3) és Balogh Júlia (14/9) ponterőssége révén kézben tartva a találkozót nyerni tudtak a Szlávik Petra (10/6)-Hegyi Hanna-Tánczos Tímea (10-10) trió vezette BKG otthonában.

Kiss Lenke KA - Szolnoki Sportcentrum 58-48
Az első negyed után még 10 ponttal a szolnokiak vezettek, ám a második negyedtől átvette az irányítást a KLKA csapata, amely végül Orosz Anett (14), Szabó Enikő (12/6) és Opitz Kitti (10) vezetésével végül 10 ponttal győzött.

BEAC-Bics - Kiss Lenke KA 38-66
Minden negyedet megnyerve Opitz Petra (25) és Opitz K. (14) vezérletével előző meccséhez képest jóval könnyebben győzött a KLKA - többek között azért, mert hazai részről senki nem jutott 10 pont fölé, Sziráki Edit és Veres Orsolya 8-8 ponttal volt a BEAC-Bics két legjobb dobója.

MTK Budapest - ICO 65-68
35 percig egészen sima meccsnek tűnt, a záró etap közepén 20 pontos előnye volt a Nagy V. (23)-Dőry V. (19/6)-Béres Eszter (12) trió vezette vendég ICO csapatának. Ekkor óriási hajrát indított az elsősorban Serfőző Viktória (14) és Buzinkay Zorka (10/6) pontjaira építő MTK, amely egy 20-2-es rohammal 2 pontra felzárkózott, de fordítani nem tudott.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!