Bp-i Senior: A Külker nyerte a Mikulás-napi rangadót

Már csak a Külker veretlen a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban.

A december legnagyobb meglepetését a Kisbojtár csapata szolgáltatta, amely öt játékossal felállva győzte le a címvédő Bontó csapatát. Mikulás napján került sor a bajnokság egyik csúcsrangadójára, amelyen a remekül kezdő Külker 3 perccel a befejezős előtt 4 pontos hátrányban volt a Powear TNT otthonában, de jobb hajrájával végül nyerni tudott, sőt később a bajnokverő Kisbojtárt is legyőzte, így egyedüli veretlenként várja a 2019. évi folytatást.

Bontó - BKG DSE Senior 70-57
Fokozatosan elhúzva ellenfelétől Erős Csaba (21/6) és Mogyorósi Gergely (15) vezérletével a 3. negyed végére közel 20 pontos előnyt alakított ki a címvédő Bontó. A záró etapban a Szatmári Ákos (19/3)-Tasnádi Dávid (13/3)-Kurucz Miklós (11) trió jóvoltából valamit "kozmetikázott" veresége mértékén a vendég együttes, de igazán szorossá nem tudta tenni a találkozót.

Powear TNT - Külker SC 65-69
Igazi fordulatos játékot hozott a két veretlen együttes Mikulás-napi rangadója. A Misek Csaba (15)-Tóth Sándor (12/6), Spáth Csaba (12) trió vezette vendégek a meccs elején valósággal állva hagyták a Powear csapatát. A folytatásban fokozatosan találtak magukra a sokáig szinte csak Domián Zsolt (20) eredményességére építő hazaiak, akiknél szünet után Balogh Levente és Reizer Ferenc is felnőtt a feladathoz, miközben a vendégek elbizonytalanodtak.  A feszült légkörű találkozó 38. percének elején 62-58-ra már a hazaiak vezettek, de a végjáték Tóth S., valamint Kiss Pál (8/6) egy-egy jól időzített hármasának köszönhetően a vendég Külker csapatáé volt, amely végül egy 11-3-as rohammal a maga javára fordította a találkozót.

Unitef Céh - Chemol 67-43
Az első három negyedben nagy fölényben játszva Torma Péter (23), Gyurácz Németh Iván (15) és Nemes Bertalan (10) ponterősségére építve az Unitef fölényes győzelmet aratott. A vendégektől senki nem érte el a 10 pontot, a Chemol legeredményesebb játékosa Berta Sándor volt 9/3 ponttal.

Kisbojtár - Bontó 50-40
Óriási meglepetés! A mindössze 5 játékossal felálló hazaiak hatékony védekezésüknek és elsősorban Kamondi Szilárd (17/6), valamint Dobó József és Mészáros Nándor (11/3-11/3) eredményességének köszönhetően, 30 percen át kézben tartva a találkozót "elkapta" az erősen tartalékos. Török Béla (15/3) és Mogyorósi G. (12) vezette bajnokcsapatot, amely ugyan a záró etapban 6 pontra feljött, de már nem tudott ennél közelebb kerülni ellenfeléhez

BKG DSE Senior - BEAC Öregfiúk 69-56
A 19-3-ra megnyert első negyedre, továbbá jórészt Varga Árpád (21/3), Szatmári Á. (18/6) és Tasnádi D. (11/9) ponterősségére építve győzte le a BKG  a Fischer Tamás (16/12)-Lakits György (14)-Lakos András (12/9)-Dercze Zoltán (10) kvartett vezette tartalékos BEAC Öregfiúk csapatát.

BLSE - Unitef Céh 60-72
A 20-8-ra megnyert 3. negyed, továbbá a Torma P. (30)-Nemes B. (14)-Gyurácz N. I.-Katona Sándor (13-13) kvartett tagjainak ponterőssége révén az Unitef nyerni tudott a Szántó Péter (20/3)-Igaz Bálint (14) kettős vezette BLSE otthonában.

Külker SC - Kisbojtár 81-67
Színvonalas találkozón, ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le Spáth Cs. (23), Tóth S. (18), Kiss P. (12) és Misek Cs. (10) vezérletével a Külker a Mészáros N. (19/12)-Szabó Gábor (16/6)-Szappanos Gábor (14) trió vezette bajnokverő Kisbojtár együttesét.

Chemol - BKG DSE Senior 42-60
Szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve Gedei Tibor (15/9) és Szatmári Á. (13) vezérletével a BKG simán nyert, a hazaiaktól egyedül Borbás Péter (11) jutott 10 pont fölé, Berta S. 9/3 pontot szerzett.