Budapest A: a Budafok a bajnok

Nem botlott a bajnokság hajrájában, így megőrizve vezető pozícióját a Budafok A csapata nyerte a Cziffra Mihály Budapets-bajnokság férfi A-csoportját. Az ezüstérmet a Honvéd Monsters, a bronzot pedig az Újpest MT Öregfiúk együttese szerezte meg.

Újpest MT Öregfiúk - Bp. Honvéd Monsters 60-51

A dobogóra hajtó csapatok rangadóját Oláh Bence (19/3), Nagy Balázs (11/9) és Erdész Dávid (11/3) jóvoltából a vendégek kezdték jobban, 4 ponttal vezettek az első 10 perc után. A folytatásban a hazaiak átvették az irányítást, majd a szünetre megfordították az állást, és Szondi Bence (19), Bodnár Csaba (15/6) és Bodnár András (14/3) vezérletével megnyerték a rangadót.

Saskacsák MF - Budafok A 63-84

A 34-14-re megnyert 3. negyedre, továbbá Drevenka Dávid (17/15), Károly Máté (16), Halmos Zsolt (13/9), Tóth Levente (11) és Tari Balázs (10) kosaraira alapozva győzte le biztosan a Budafok a Lovró József (16/6)-Széles István-Uzseka Dániel (14-14)-Lukács Gergő (13/9) kvartett vezette Saskacsák együttesét.

Sberbank Rockers Kerék - Malév SC 81-53

A szünetig szerzett 30 pontos előnyének, valamint Schéda Martin (26/12), Mogyoródi Béla (18/6), Vári Balázs (16/3) és Dani Lajos (15/12) ponterős játékának köszönhetően győzte le magabiztosan a Kerék a Kincses Dániel (14), Sebestyén Zsolt (12) és Oláh István (10) találataira támaszkodó Malév együttesét.

Sberbank Rockers Kerék - Budafok A 46-73

A két középső szakaszban Drevenka D. (24/18), Károly M. (16/6) és Zombori Valér (15/15) vezérletével nagy fölényben játszva nyerte a vártnál jóval biztosabban a rangadót, s tett nagy lépést a bajnokság megnyerése felé a Budafok az időként eléggé egyemberes alakulat benyomását keltő Kerék otthonában, amelyben a pontok felét jegyezte Schéda M. (23/3).

Malév SC - Diósdi Sasok 92-62

Minden negyedet megnyerve nyerte meg Oláh I. (32/18), Kincses D. (19/6) és Tóth Viktor (18/12) ponterős játékával kerek 30 ponttal a Malév a Szundy Gábor (19), Karácson Zsolt (18/6), valamint Kovács Gábor és Merl Ferenc (11/3-11/3) kosaraira alapozó Diósdi Sasok elleni "légi ütközetet".

Budafok A - Honvéd Zrínyi SE A 91-72

Minden negyedet - volt, amelyet 9, akadt, amelyet 2 ponttal - megnyerve győzte le Károly M. (24/12), Tóth L. (18/3), Drevenka D. (15/9) és Góczán András (10) vezérletével a Budafok a Kirják Gyárfás (32), Maráz András (20) és Janositz Ervin (18) ponterősségére építő Zrínyi A együttesét.

Saskacsák MF - Sberbank Rockers Kerék 50-81

A hazaiak - akiktől egyedül Széles I. (10) érte el a 10 pontot - csupán a 2. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a Schéda M. (37/18)-Dani L. (25/18) kettős vezette Kerék együttesének.

Diósdi Sasok - Malév SC 81-80

Ellentétes félidőket hozott az egy héttel korábbi "légi ütközet" visszavágója, amelynek szünetében 10 ponttal még az Oláh I. (18/6), Kincses D. (17/9), Pápai Balázs (13) és Bibity Norbert (12/6) eredményességére építő Malév állt jobban. Térfélcsere után azonban "szárnyra kapott" a Diósdi Sasok együttese, amely Szundy G. (30/6), Karácson Zs. (14), Steigerwald Gábor (12) és Merl F. (11/3) vezérletével végül a maga javára fordította a találkozót.

Diósdi Sasok - Újpest MT Öregfiúk 74-80

A 29-21-re megnyert első negyednek, valamint Bodnár A. (24/15), Szondi B. (23), Bodnár Cs. (17) és Zsurek Lajos (16/6) ponterős játékának köszönhetően győzte le az Újpest a Merl F. (23/18), Szundy G. (19/3), Karácson Zs. (11/3) és Varga Károly (11) kosaraira alapozó diósdi gárdát.

Sberbank Rockers Kerék - Piar 73-55

Minden negyedet, de kettőt is csupán 2 ponttal megnyerve győzte le a Schéda M. (39/15)-Vári B. (14/12)-Dani L. (13/9) trió vezetésével a Kerék a Piar csapatát. A vendégektől egyedül Bognár Áron (21/6) jutott 10 pont fölé.

Saskacsák MF - Piar 74-81

A két középső negyedben nagy fölényben játszva diadalmaskodott Bódis László (17/3), Takács Tamás (14/9), valamint Bognár Á. és Fazekas Mihály (10/3-10/3) vezérletével a Piar az Uzseka D. (20/3), Széles I. (19/6), valamint Lovró J. és Sándor Péter (11-11) eredményességére építő Saskacsák otthonában.

Újpest MT - Piar 65-48

Az első negyedet még "elvitte" az egyedüliként 10 pont fölé jutó Bódis L. (15/6) vezette, egy hét alatt a harmadik mérkőzését játszó Piar, ám a folytatásban a hazaiak Bodnár Cs. (19/6), Zsurek L. (18/9) és Szondi B. (11) jóvoltából átvették az irányítást, és végül magabiztos győzelmet arattak.

Sberbank Rockers Kerék - Diósdi Sasok 94-64

Minden negyedet megnyerve győzte le összesen 18 hárompontos kosarat szerezve a Dani L. (37/30)-Schéda M. (33/12) kettős vezérletével a Kerék az elsősorban Tímár Dávid (18), Karácson Zs. (10/3) és Rákóczi Olivér (9/9) találataira támaszkodó Diósdot.

Honvéd Zrínyi SE A - Saskacsák MF 68-50

Az első félidőben Igaz Bálint (14/3), Karsai Balázs (13) és Széles I. (11/6) jóvoltából még tartani tudta a lépést a Saskacsák együttese a hazaiakkal, de szünet után Börönte Bence (16), Maráz Ádám (13/6), Kirják Gy. (13/6) és Gál Márkó (9/6) találataira alapozva fokozatosan elhúzott, s végül közel 20 pontos győzelmet aratott a Zrínyi A.