Budapest, A-csoport: megtorpant az éllovas Budafok A

Egyre másra játsszák a rangadókat a Cziffra Mihály Budapest bajnokság férfi A-csoportjának élcsapatai. A listavezető Budafok A a közelmúltban két ilyen összecsapást is elvesztett, így az első számú üldözője, a Bp Honvéd Monsters elleni, roppant színvonalas találkozót is. Így aztán "összetömörödött" az élmezőny, roppant érdekes hajrá várható a ligában.

Sberbank Rockers Kerék - Bp. Honvéd Monsters 57-48

A 22-10-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Schéda Martin (20/3), Vári Balázs (11/3) és Dani Lajos (9/3) találataira alapozva nyerte meg a Kerék az Oláh Bence (20/9)-Mészáros Márton (15/3) kettős vezette Honvéd Monsters elleni rangadót.

Bp. Honvéd Monsters - Honvéd Zrínyi SE A 68-66

A végig szoros, kiélezett katonai rangadót Fenyődi Szabolcs (17/15), Erdész Dávid (15/9), Oláh B. (13), Winkler Áron (11) és Nagy Balázs (9/9) vezérletével nyerte meg a Monsters a Gál Márkó (19/6), Berberovics Márk (17/9), Kirják Gyárfás (17/6) és Jakubik Dániel (13/3) eredményességére építő Zrínyi A ellen.

Újpest MT Öregfiúk - Budafok A 57-56

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett 20 pontos vezetésének, valamint Bodnár Csaba (19), Menyhárt Miklós (15/3) és Zsurek Lajos (14/6) eredményes játékának köszönhetően "kapta el" a dobogóra hajtó újpesti gárda az időnként egyemberes együttes benyomását keltő, s csapata pontjainak több, mint a felét szerző Drevenka Dávid (30/6) vezérletével a második félidőben remekül játszó, nagyot hajrázó éllovas budafoki csapatot.

Bp. Honvéd Monsters - Budafok A 93-91

A kosarakban és fordulatokban egyaránt gazdag, színvonalas csúcsrangadót csapatként "több lábon állva" nyerte meg a Fülöp Botond (37/15)-Mészáros M. (21/3)-Erdész D. (16/9)-Fenyődi Sz. (11) kvartett vezetésével a Monsters a jórészt Drevenka D. (34/18) és Károly Máté (25/12) ponterős játékában bízó éllovas Budafok A ellen. Érdekesség: mindkét csapat 11-11 triplát dobott a rangadón.

Saskacsák MF - Újpest MT Öregfiúk 52-62

A 3. negyed után csupán 3 pont volt a jelentős részben Széles István (20/9), Lukács Gergő (11) és May Gábor (10/6) találataira támaszkodó Saskacsák csapatának hátránya. A záró etapban pontosabban játszva Menyhárt M. (24/6), Zsurek L. (18/6) és Bodnár Cs. (11) kosaraira alapozva végül 10 ponttal győztek az újpestiek.

Malév SC - Piar 69-66

Ellentétes félidők mérkőzésén győzte le a szünetig szerzett 10 pontos vezetésének, valamint Oláh István (19/9), Kincses Dániel (18/3) és Tóth Viktor (10/6) eredményességének köszönhetően a Malév a Bognár Áron (22/9), Réti Dániel (16/3) és Fazekas Mihály (16) vezetésével nagyot hajrázó Piar csapatát.

Saskacsák MF - Honvéd Zrínyi SE A 58-56

A küzdelmes, fordulatos találkozó szünetében 4 ponttal még a Tóth Bertalan (12/3)-Kirják Gy. (12)-Maráz András trió vezette Zrínyi állt jobban, ám a Saskacsák együttese 21-9-re megnyert 3. negyedre, valamint Stomfai Gergely (15/3), Lukács G. (12) és Lovró József (10/3) kosaraira építve fordított, s végül előnyéből 2 pontot megőrizve győzött.