Budapest C: E5vös-stop a Powear csapatának

Nagy rangadót nyert meg a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában a listavezető E5vös NGRK együttese, amely simán nyert a rangadót megelőzően 9 mérkőzéses győzelmi sorozatot építő Powear TFT csapata ellen. A bajnoki hajrában e két gárda mellett a Szinyei harcol majd a dobogós helyekért a ligába.

Eötvös Halak - Hobbi SK 36-66

Minden negyedet - az elsőt 1, az utolsót 18 ponttal - megnyerve győzte le Viczina Balázs (20) és Csáky Dániel (16/12) ponterős játékával biztosan a Hobbi az elsősorban Fövényi Zsombor (17/9) és Balázs Áron (11) találataira támaszkodó Eötvös Halak együttesét.

A mérkőzés adatai:

E5vös NGRK - Powear TFT 75-46

A csoport nagy rangadójává előlépő találkozót a két középső negyedben fölényben játszva vetett véget Koncsár Balázs (23/18), Kégl Marcell (11/3), Iklódi Zsolt (11) és Bognár Domokos (9/6) vezérletével egy magabiztos győzelem formájában az E5vös az ezúttal nagyrészt Saáry Csaba (21/12) és Nagy Tamás (11/3) kosaraira alapozó Powear 9. győzelmet számláló nagy sorozatának.

Újpest MT Oldboys - Álló Farkasok 70-65

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyének, valamint nagyrészt Weisz András (24/18), Rombauer László (16/12) és Bodnár Dániel (14/3) kosarainak köszönhetően győzte le az Újpest a Harsányi Gábor (21/3), Vlajk Ádám (13), Zelnik Péter (10) és Kaspár Norbert (9/9) jóvoltából nagyot hajrázó, s a végére a találkozót szorossá tevő Álló Farkasok csapatát.

Budai Mind1 - Szinyei KC 70-93

Látványos, kosarakban gazdag találkozón végig kézben tartva az irányítást diadalmaskodott Gorszkij Jaroszlav (43/6), Bozsik László (21/9) és dr. Szaszovszky Gábor (15) ponterős játékával a Szinyei a Kovács Tamás (27)-Kovács Miklós (14/12)-Dira Ferenc (9/9) trió vezette Budai Mind1 otthonában.

Újpest MT Oldboys - Treff 07 SE 58-47

Három negyed után 8 ponttal még a Rozgonyi Bence (16) és Veres István (13/3) kosaraira alapozó vendég Treff vezetett, ám a hazaiak Weisz A. (22/18) és Bodnár D. (17/3) vezérletével parádés (25-6) 4. negyedet produkálva a maga javára fordította a találkozót.

Álló Farkasok - Szinyei KC 59-87

Minden negyedet megnyerve győzte le Gorszkij J. (33), Héczei András (15/3), Bozsik L. (13) és Boga Áron (12) eredményességére építve biztosan a Szinyei a nagyrészt Vlajk Á. (25/3), Podt Mátyás (10/3) és Eren Üstünkaya (9/9) találataira támaszkodó Álló Farkasok csapatát.

Poewar TFT - Hobbi SK 81-53

Krasznai Tibor (22/3), Saáry Cs. (18/12) és Balogh Levente (11/3) vezérletével a páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva verte biztosan a Powear a Viczina B. (19)-Gugyela Gábor (12/9)-Nagy András (12/3) trió vezette Hobbi együttesét.

ÁSE Nemecsak - Újpest MT Oldboys 66-94

A 28-4-re megnyert 3. negyedre, továbbá Bodnár D. (28/3), Weisz A. (23/12), Bori István (16/12) és Schwarcz Balázs (14/6) eredményes játékára építve aratott fölényes győzelmet az Újpest a Barsi Zoltán (27/21) és Bóné Gergely (18) ponterőségében bízó ÁSE otthonában.

Budai Mind1 - Optofit VKB Vác 51-62

A 21-9-re megnyert 3. negyednek, valamint nagyrészt Szabó András (17), Kolozs Edvard (12/6) és Medgyasszay István (12/3) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a váci legénység a Kováts M. (12) és Dira F. (10/6) találataira támaszkodó Mind1 otthonában.

Treff 07 SE - Eötvös Halak 62-68

A hullámzó fordulatos találkozón az első negyedet 18-5-re nyerte a Bartha Henrik (18/12)-Sipos Gábor (17) kettős ponterősségében bízó Treff, amelynek még a 3. negyed után is volt 10 pont előnye. A záró etapban azonban nagy fölénybe került és Gyimesi Regő (18/12), Fövényi Zs. (14/9) és Kis Márton (11/9) vezérletével a maga javára fordította a találkozót az Eötvös Halak csapata.

Optofit VKB Vác - Powear TFT 53-67

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását diadalmaskodott Krasznai T. (30/6), Saáry Cs. (12/3) és Zsömle Balázs (9/9) kosaraira alapozva a Powear a Szabó A. (23) és Medgyasszay I. (11) találataira támaszkodó váci csapat otthonában.

Hobbi SK - Álló Farkasok 73-44

A szünetig megszerzett közel 30 pontos vezetésének, valamint Baricska Dániel (24/12), Viczina B. (21) és Nagy A. (17/9) ponterős játékának köszönhetően verte biztosan a Hobbi a Vlajk Á. (12)-Harsányi G. (10) kettős vezette Álló Farkasok együttesét.

Eötvös Halak - Kisbojtár 87-44

Végig nagy fölényben játszva aratott Gyimesi R. (30/6), Zámbó Gergely (18), Zoboki Ábel (17), Budai Mátyás (12/6) és a Fövényi Zs. (10/6) kosaraival simán az Eötvös Halak együttese a tartalékos, elsősorban Sebesi Csaba (16) és Ludányi Balázs (13/3) találataira támaszkodó Kisbojtár csapatát.

E5VÖS NGRK - ÁSE Nemecsek 101-42

Minden negyedet megnyerve, az első 3 negyedben nyomasztó fölényben játszva aratott Kerényi Dániel (33), Koncsár B. (18/3), Iklódi Zs. (16) és Budai Márton (14/6) eredményességére építve közel 60 pontos győzelmet az E5vös a Barsi Z. (14/12)-Török László (12/6)-Bóné G. (10) trió vezette ÁSE ellen.

Powear TFT - Eötvös Halak 76-62

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Krasznai T. (32) és Saáry Cs. (19/9) ponterős játékával a Powear a veresége mértékén Fövényi Zs. és Kaba-Czövek János (16/6-16/6) és Zoboki Á. (15) jóvoltából a 4. negyedben "kozmetikázó" Eötvös Halak csapatát.

Budai Mind1 - Újpest MT Oldboys 56-43

A szünetig Dira F. (14/9), Német Tamás (14) és Kováts M. (12) vezérletével megszerzett 13 pontos előnyét megtartva győzte le a Mind1 a tartalékos újpesti együttest, amelyből ezúttal egyedül Bodnár D. (13) jutott 10 pont fölé.