Budapest C-csoport: "szökik" az éllovas trió

A három éllovas, a Hobbi SK, a SzPA HSE Legends és a Cap City Crew csapata egyaránt 2-2 győzelemmel kezdte az új esztendőt, s ők hárman ellépni látszanak az üldözőktől.

A három élcsapat közül év elején a Hobbi "izzadt meg" a legjobban, minimális különbségű győzelmet aratva a Szabadtéri SE ellen. A SzPA "legendái" pedig rangadót nyertek az éllovas trió mögötti üldöző mezőnyt vezető E5vös NGRK ellen.

Szabadtéri SE - Hobbi SK 58-71

Szünetben 4 ponttal még a Héczei András (17/9), Fenyődi Szabolcs (11/3) és Várkonyi Csaba (10) vezette vendéglátó alakulat állt jobban, de a második félidő egyértelműen a Viczina Balázs (14), valamint Kutasi Bálint és Monos Norbert (12/3-12/3) ponterősségére építő Hobbi SK csapatáé volt, amely végül 13 ponttal győzött.

Álló Farkasok - Szabadtéri SE 59-62

Három negyed után még 3 ponttal a Harsányi Gábor-Vlajk Ádám (16-16) duó ponterősségére építő hazai együttes vezetett, de a záró etapban Héczei A. (22/9), Helli Roland (16) és Fényődi Sz. (13)  vezérletével a vendégek fordítani tudtak, s nyertek.

ASE Nemecsek - Cap City Crew 60-94

Molnár Róbert (20/15), Csikós Attila (19/15), Pfneiszli Csongor (18/12) és Takács Attila (14) ponterős játéka révén a vendégek minden negyedet megnyerve arattak fölényes győzelmet az elsősorban Bóné Gergely (13), Balogh Róbert (12/6) és Barsi Zoltán (11/3) találataira alapozó ASE Nemecsek otthonában.

Hobbi SK - Párkány Street 67-66

Végig szoros, kiélezett találkozón a végjátékban egy 5-0-lal fordította a maga javára az összecsapást a Viczina B. (20)-Monos N., Tóth Gyula (12-12)-Újhelyi Csaba (9/9) kvartett vezette Hobbi a jól játszó, Theisz Attila (25/3), Theisz Gábor (12/6) és Szűts László (9) eredményességére építő Párkány Street ellen.

E5vös NGRK - Terézvárosi BC 81-65

A 25-11-re megnyert 3. negyedre, továbbá jórészt Kerényi Dániel (28), Iklódi Zsolt (13), Koncsár Balázs (10/6) és Kégl Marcell (10) eredményes játékára alapozva győzte le az E5vös a Mándoky Balázs (35/3), Hafner Gábor (13) és Heisig András (11/6) vezette Terézváros csapatát.

SzPA HSE Legends - Semi Pro 93-57

Minden negyedet megnyerve, a nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva verte a Szilágyi Áron (25/15)-Köves Gedeon (24)-Korompay Márk (22)-Bakk Richárd (14/3) kvartett vezetésével a SzPA a Semi Pro csapatát, amelynek legeredményesebb  játékosai Kovács Ádám (18/9), Markó Péter (11/3) és Magyar Dávid (10/3) voltak.

Budai Bikák - Szabadtéri SE 63-40

A hazaiak Bárány Csaba (15/3) és Décsei Gergely (11/9) vezérletével a két középső negyedben döntötték el a mérkőzést a maguk javára. A vendégektől ezúttal egyedül Héczei A. (12/3) jutott 10 pont fölé.

Álló Farkasok - István Öregfiúk 80-72

Színvonalas találkozón elsősorban a 23-16-ra megnyert 3. negyed, valamint Vlajk Á. (28), Harsányi G. (25) és Kaspár Norbert (19/12) eredményessége révén győzte le az Álló Farkasok együttese az Ottmár Tamás (22/6)-Danóczy Richárs (17/15)-Réti Gáza (12) trió vezette István Öregfiúk együttesét.

Terézvárosi BC - Budai TriplaDupla 99-47

Két extra dobóformát kifogó játékosa, Kanó Péter (38/24) és Heisig A. (30/30) jóvoltából minden negyedet - volt, amelyet, 4, de akadt, melyet 22 ponttal - megnyerve a Terézváros 52 pontos verést mért a Budai TriplaDupla csapatára. A vendégek közül Kovács Ádám (19/9) és Visky László (17/3) játszott eredményesen.

István Öregfiúk - ASE Nemecsek 48-70

Egységes csapatjátékának, azon belül is Barsi Zoltán, Dinnyés László és Hardi Balázs (12/6-12/6). Török László (12), valamint Podoba Tamás eredményességének, valamint a 23-6-ra megnyert 3. negyednek köszönhetőn aratott magabiztos győzelmet az ASE Nemecsek az Ottmár T. (13/6). Danóczy R. (10/6) és Gombkötő Nimród (10) vezette István Öregfiúk otthonában.

Cap City Crew - Szabadtéri SE 76-51

A  Csikós A. (23/18)-Molnár R. (16/12)-Mentes Máté (14/3) trió vezette Cap City minden negyedet megnyerve vert biztosan a Boga Áron (12) és Viczián László (9/3) eredményességére építő Szabadtári SE csapatát.

Párkány Street - Budai Bikák 58-77

A két középső negyedben "dübörgött át" a Bárány Csaba,-Forrai Miklós-Karkosák Balázs (14-14) trió vezette "bikacsapat" a Párkány Street-en. Hiába lett a hazaiak játékosa, Theisz Attila (28/3)  messze a mezőny legeredményesebb játékosa, társai magára hagyták a pontszerzésben, egyedül ő jutott 10 pont fölé, így sima vendégsiker született.

SzPA HSE Legends - E5vös NGRK 86-75

A színvonalas, három negyeden át szoros rangadót a záró etapban egy 18-5-ös 7 perces "száguldással" döntötték el a maguk javára az elsősorban Köves G. (31), Bakk R. (17/3) és Korompay M. (14/3) ponterősségére alapozó "Legendák" a Kerényi Dániel (27), Bogdán Ágoston (13/9), Koncsár Balázs (11/6) és Kégl Marcell (11) vezette vendégekkel szemben.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!