Budapest D: középcsapatok hosszabbításos csatája

Küzdelmes rangadót nyert meg a dobogért küzdő együttesek csatájában a Treff a Budai Mind1 ellen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság D-csoportjában, ahol hosszabbításba torkollott két középcsapat, a Regi Waldorf U23 és a Honvéd Zrínyi SE B összecsapása, amely végül a "katonai alakulat" sikerével zárult.

Budai Mind1 - Treff 07 U23 55-35

A szünetig megszerzett 19 pontos vezetésnek, valamint főként Német Tamás (17), Horváth Ádám (10/6) és Halasi Sándor (8) kosarainak köszönhetően verte biztosan a Mind1 az elsősorban Miklós Tihamér (11) és Dukai Asztrik (8) pontjaiban bízó Treff-fiatalokat.

Superheroes - Honvéd Zrínyi SE B 55-56

Az első három negyedet Lendvai Máté, Láncos Gergely (11/3-11/3), Zsengellér Vilmos (10/3) és Gabos Áron (10) vezérletével "elvitte" a Zrínyi B. s a záró etap előtt 10 pontos előnyt harcolt ki magának. A hazaiak a Kardos Márk (14)-Herjeczki Tamás (12)-Tóth Kristóf (11/9)-Pálóczi Péter (10) kvartett   vezetésével hatalmas hajrába kezdett a 4. negyedben, de 1 ponttal mégis a katonacsapat bizonyult jobbnak.

Regi Waldorf U23 - Treff 07 U23 58-54

Izgalmas, fordulatos játékot hozott a két U23-csapata csatája, amelyet elsősorban remek 3. negyedével nyertek meg a Bekő Balázs (17/9)-Gát Mihály (15/3)-Varga Balázs (12/6)-Kincses Csongor (10) "négyesfogat húzta" Waldorf-fiúk a Türke-Siklódy István (14/6) és Miklós T. (13/3) eredményességére építő Treff U23 ellen.

Honvéd Zrínyi SE B - Treff 07 SE 49-55

Hiába "parádézott" Molnár Dániel (15/9) és Láncos G. (11/3) vezérletével a 3. negyedben a Zrínyi B, a nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint elsősorban Bartha Henrik (13/9), Veres István (11/3) és Sipos Gábor (11) találtainak köszönhetően a Treff kerekedett felül.

Az Eötvös Halak - Pénzügyőr SE találkozót 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Budai Mind1 - Honvéd Zrínyi SE B 72-47

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva verte Kováts Máté (19/3), Juhász István (17/3) és Kovács Miklós (12/6) ponterős játékával biztosan a Mind1 az elsősorban Barna Márton (9/6) és Molnár D. (9/3) találataira támaszkodó Zrínyi B csapatát.

Treff 07 SE U23 - Eötvös Halak 46-66

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott sokkal pontosabb játékára, valamint  Fövényi Zsombor (24/9)-Zámbó Gergely (13)-Zoboki Ábel (11/3) trió tagjainak kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet az Eötvös Halak csapata a Jakobicz Balázs (14/9), Miklós T. (12/6) és Nyitrai Gergely (10/9) pontjaira építő Treff-fiatalok otthonában.

Regi Waldorf U23 - BKG Príma Bp. 74-52

Székely Tamás (22) és Rácz Tamás (11/6) vezérletével a BKG az első félidőben még tudta tartani a lépést a Waldorf-fiatalokkal, ám szünet után a hazaiak Kincses Cs. (25/3), Varga B. (23/6) és Vágó Zsombor (1366) ponterős játéka révén fölénybe kerültek, és végül biztosan győztek.

Treff 07 SE - Budai Mind1 53-51

Végig szoros és kiélezett volt a két dobogóra hajtó csapat csatája, amelyben 3 negyed után 4 ponttal még az elsősorban Dira Ferenc (16/6) és Kováts M. (13/3) eredményességére építő vendég Mind1 állt jobban, Matika Patrik (14/6)-Veres I. (13/3) kettős vezette hazaiak azonban nagyot hajrázva a 4. negyedben a maguk javára fordították a rangadót.

Regi Waldorf U23 - Honvéd Zrínyi SE B 79-87

A színvonalas összecsapás 3. negyedét követően 7 pontos előnye volt a Barna M. (23/12), Köves Tamás (22/6), Lendvai M. (15/6) és Láncos G. ponterős játékára alapozó vendég együttesnek, ám a nagy dobópárbajt hozó 4. negyedben a Bekő B. (30/12)-Gát M. (19/3)-Varga B. (16/6) trió tagjainak találataira támaszkodó hazaiak ledolgozták hátrányukat, így hosszabbításban torkollott a találkozó. A "túlórában" a vendégek jobban, pontosabban játszva végül 8 ponttal megnyerték a színvonalas találkozót.

A Treff 07 SE - Pénzügyőr SE mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték

Eötvös Halak - BKG Príma Bp. 69-45

Fövényi Zs. (23/15) és Balázs Áron (14) vezérletével minden negyedet megnyerve győzte le biztosan az Eötvös Halak csapata a Székely T. (16) és Szatmári Ákos (13) kosaraira alapozó BKG együttesét.

Honvéd Zrínyi SE B - Pénzügyőr SE 40-79

Hosszabb kihagyás után tért vissza a Tálos András (21/15), Balogh Ákos (19/9) és Tárnok Attila (17/3) ponterőssége révén  minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelemmel a Pénzügyőr. A hazai gárda legeredményesebb játékosa Köves M. volt 8 ponttal.

Pénzügyőr - Eötvös Halak 73-47

Fövényi Zs. (15/3), Zámbó G. (14) és Budai Mátyás (12/12) jóvoltából az első negyedben még jól tartotta magát az Eötvös Halak csapata, ám a két középső szakaszban Tálos A. (14/9), Fülöp Gergő (14), valamint Tárnok R. és Fábián Tamás (12-12) vezérletével nagy fölényben játszó Pénzügyőr simán győzött.