Budapest, női A: a BEAC-Muff "elkapta" és megelőzte a Csata 2.0 együttesét

Parádés második félidei játékával bravúros győzelmet ért el a BEAC-Muff csapata a Csata 2.0 otthonában, s ezzel megelőzve riválisát a veretlen listavezető Star Sportakadémia legfőbb kihívójává lépett elő a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában.

Csata 2.0 - BEAC Muff 49-63

A két a dobogóra hajtó együttes ellentétes félidőket hozó rangadójának szünetében 16 ponttal még a Kosjár Katalin (17/3), valamint Solymosi Noémi és Vágó Lili (11/3-11/3) kosaraira alapozó, esélyes, de tartalékos Csata vezetett. A fordulás azonban óriási fordulatot hozott, a mindössze 6 játékossal felálló hazaiak fokozatosan fáradni kezdtek, a vendégek pedig a mezőny legeredményesebb játékosa, a csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó Balogh Júlia (23/15), valamint Soós Edit (8/3) vezetésével a 3. negyed végére 2 pontra feljöttek, majd a 4. negyedben is nagy fölényben játszva végül úgy nyertek simán, hogy mind a 9 pályára lépő játékosuk dobott kosarat, s 5 játékosuk szerzett legalább 7 pontot. A mérkőzés nemcsak a nagy fordulat miatt volt különleges, hanem azért is, mert az összes "bevetésre kerülő" kosaras hölgy szerzett pontot.

A mérkőzés adatai:

Kék Rókák - Star Sportakadémia SE 43-68

Minden negyedet megnyerve győzte le Sipos Mirjam (13/3), Gundel-Takács Anna (11/3) és Sándorfi Réka (10) vezérletével biztosan az éllovas az elsősorban Darnót Anna és Zelenák Sára (8-8) találataira támaszkodó, s a feladathoz a 2. negyedben felnövő sereghajtó Kék Rókák csapatát.

BEAC-Muff - BEAC Budafok 75-68

A 23-13-ra megnyert első negyednek, valamint a remek dobóformát kifogó Balogh J. (36/24), továbbá Balogh Ramóna (12) és Csicsai Kata (10) kosarainak köszönhetően nyerte meg a színvonalas "házi rangadót" a BEAC-Muff az Ozsváth-Hegedűs Mónika (17)-Weisz-Tiba Klára (16/6)-Dőry Viktória (11/3) trió vezette BEAC-Budafok ellen.

Kék Rókák - Star Sportakadémia SE 27-51

A két együttes egy héttel korábbi összecsapásához hasonlóan a Star Sportakadémia ezúttal az egész mezőnyből egyedüliként 10 pont fölé jutó Sándorfi R. (20/6), valamint Németh Kata (8/3) vezérletével ezen a mérkőzésen is minden negyedet megnyerve győzte Galvinics Judit és Tóth-Várnai Katalin (7-7) jóvoltából az éllovassal a lépést az első negyedben még tartó Kék Rókák alakulatát.

BEAC-Muff - BEAC Budafok 75-61

A 24-13-ra megnyert 2. negyedre, valamint Balogh J., (27/12), Csicsai K. (21) és Szabariné Foyta Dorottya (15/6) kosaraira alapozva győzte le két hét elteltével újból a BEAC-Muff az ezúttal Ozsváth-Hegedűs M. (12), Hetényi Viktória (10/6) és Weisz-Tiba K. (10) találataira támaszkodó BEAC-Budafok csapatát

Csata 2.0 - Kék Rókák 81-63

Kiegyenlített első félidő után a 24-10-re megnyert 3. negyednek, valamint Szörényi Laura (34/18), Semsei Barbara (21/3) és Kosjár K. (16) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Csata a Zelenák S. (15), Glavinics Anna (12/6), valamint Darnót A. és Baptiszta Eszter (10-10) vezérletével szívósan, jól küzdő Kék Rókák együttesét.

BEAC-Budafok - Star Sportakadémia SE 40-56

Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Sipos M. (11/3), valamint Molnárné Ruttner Réka és Doktor Anna (10-10) eredményességére építve a Star Sportakadémia az Ozsváth-Hegedűs M. (11)-Dőry V. (10/6) kettős vezette BEAC-Budafok otthonában.