Budapest, női A: a BKG már bajnoknak tekinthető

Tovább menetel a BKG csapata a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában. Az együttes újból legyőzte legnagyobb riválisát, a BEAC Muff csapatát, amely ráadásul a Kiss Lenke KA ellen is "botlott", így a BKG gyakorlatilag már bajnoknak tekinthető. Több igen kiélezett, szoros összecsapást is játszottak az elmúlt hetekben a ligában, a KLKA és a DMTK találkozója hosszabbítás után dőlt el az utóbbi javára.

DMTK Haraszti Sasok - BEAC Muff 61-72

Három negyed után 3 ponttal még az időnként eléggé egyemberes alakulat benyomását keltő, a csapata pontjainak több, mint a felét szerző Ecker Viktória (33/18), valamint Gebri Orsolya (10/6) és Tánczos Tímea (10) kosaraira alapozó hazai együttes vezetett, ám a záró szakasz egyértelműen a vendégeké volt, akik elsősorban Kosjár Katalin (28/3), Soós Edit (18/3) és Balogh Júlia (15/9) ponterős játékával a maguk javára fordították a találkozót.

Kék Rókák - Kiss Lenke KA 54-52

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg Darnót Anna (14/3), Karlócai Zsófia (12) és Aszódy Dorka (9) vezérletével a Kék Rókák együttese a jórészt Tóth Fruzsina (16/6), Keszte Sára  (11) és Fatér Blanka (10/6) kosaraira alapozó KLKA ellen.

BKG Príma Akadémia - Kék Rókák 38-25

Az éllovas ezúttal jó védekezésének, no meg annak köszönhette győzelmét egy rendkívül kevés pontot hozó olyan találkozón, amelyen hazai részről csak Doktor Anna, a vendégektől pedig druszája, Darnót A. érte el a 10 pontot, hogy 8 játékosa is kosarat szerzett, a vendégektől pedig hatan, és úgy, hogy 3 játékosuk is 2-2 pontig jutott.

BKG Príma Akadémia - ELTE-BEAC 110-31

Végig nagy fölényben játszva minden negyedet megnyerve győzte le Doktor A. (22/6), Szamosi Rita (17/9), Gundel-Takács Anna (14), Németh Kata és Ruttner Réka (13/3-13/3), valamint Imre Nóra (12) vezérletével a BKG az ELTE-BEAC csapatát, a vendégektől csak Mészáros Eszter (14/3) jutott 10 pont fölé.

ELTE-BEAC - Kiss Lenke KA 39-63

A két középső negyedben nyújtott egyértelműen jobb játékának, valamint Keszte S. (21), Juhász Anna (10/6) és Juhász Réka (10/3) eredményességének köszönhetően győzött biztosan a KLKA csapata a Szabó Petra (12)-Mészáros E. (10) kettős vezette ELTE-BEAC otthonában.

Kék Rókák - DMTK Haraszti Sasok 66-47

A 18-4-re megnyert 4. negyedre, valamint Darnót A. (20), Karlócai Zs. (15) és Aszódy D. (14) ponterős játékára alapozva győzte le a Kék Rókák együttese a leginkább Óvári Fruzsina (21/9), valamint Somkuti Janka (9) jóvoltából magát 3 negyeden át jól tartó Dunaharaszti csapatát.

BEAC Muff - Kék Rókák 75-57

Minden negyedet - volt, amelyet 7, de akadt, amelyet csupán egyetlen ponttal - megnyerve győzte le a Kosjár K. (28/6)-Balogh J. (25/15)-Soós E. (11/3) trió vezetésével a BEAC-Muff az elsősorban Darnót A. (25/3) és Tóth-Várnai Katalin (10) találataira támaszkodó Kék Rókák együttesét.

Kék Rókák - DMTK Haraszti Sasok 58-59

"Állati" izgalmas volt a Darnót A. (19/6) és elsősorban Kokavecz Anna (12/9)  eredményességére építő Kék Rókák és a főként Ecker V. (27/18), valamint Somkúti J. (15) ponterős játékában bízó Haraszti Sasok összecsapása. 3 negyed után még 7 ponttal a Kék Rókák vezetett, de a záró szakaszban "szárnyra kapva" a Sasok együttese megfordította a találkozót.

BEAC Muff - BEAC Budafok 71-57

A  szünetig megszerzett 24 pontos előnyének, no meg Kosjár K. (19/6), Balogh J. (16/12), Balogh Ramóna (15/3) és Soós E. (13) kosarinak köszönhetően nyerte meg a "házi rangadót"  a BEAC-Muff a Dőry Viktória (21/9) és Hetényi Renáta (15/9) vezérletével szünet után feljavuló BEAC-Budafok ellen.

Kiss Lenke KA .- BEAC Muff 71-65

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 17 (!) ponttal még a Balogh J. (23/9), Angyal Réka (14), Kosjár K. (13/3) és Balogh R. (11) kosaraira alapozó, ám mindössze 5 játékossal felálló BEAC-Muff vezetett, de fordulás után óriási fordulat következett, és a hazaiak a Tóth F. (19/6)-Kertész Zsófia (12/6)-Bodnár Virág (12) trió vezetésével előbb felzárkóztak, majd fordítani is tudtak fokozatosan elfáradó ellenfelükAC-Budafok, amely Dőry V. (29/15), Hetényi Viktória (24/3), Ozsváth-Hegedűs M. és Turnár Ildikó (20-20) és Hetényi R. (15/3) eredményességére építve biztosan győzött.

Kék Rókák - SzPA HSE 61-41

Az első félidőben a csapata pontjainak több, mint felét szerző Fabini Borbála (21) vezetésével még tartotta a lépést a hazaiakkal az erősen egyemberes alakulat benyomását keltő SzPA, ám a második félidőben Karlócai Zs. (17), Darnót A. (16) és Kokavecz A. (10/6) jóvoltából nagy fölénybe került, és végül 20 ponttal győzött a Kék Rókák együttese.

BEAC-Budafok - Kiss Lenke KA 81-70

A páratlan negyedekben Ozsváth-Hegedűs Mónika (25), Weisz-Tiba Klára (19/3), Hetényi R. (12/6) és Dőry V. (10/6) vezérletével jobban, pontosabban játszva győzte le a BEAC-Budafok a Keszte S. (22) és Tóth F. (21/9) ponterős játékára alapozó, jól küzdő Kiss Lenke KA csapatát.

BEAC-Budafok - SzPA HSE 114-60

A végeredmény alapján meglepő, de az első negyedet 7 ponttal a Fabini B. (20)-Specht Sára (17) kettős vezette vendégek nyerték. A második etaptól aztán nagy, helyenként nyomasztó fölénybe került a BEAC-Budafok, amely Dőry V. (29/15), Hetényi Viktória (24/3), Ozsváth-Hegedűs M. és Turnár Ildikó (20-20), valamint Hetényi R. (15/3) eredményességére építve biztosan győzött.

Kiss Lenke KA - Kék Rókák 55-61

Szünetben 5 ponttal még a Tóth F. (16/6), Keszte S. (15) és Bodnár V. (12) kosaraira alapozó hazai együttes állt jobban, de a 17-6-ra megnyert 3. negyednek, no meg Darnót A. (13/3), Aszódy D. és Zelenák Sára (13-13), valamint Karlócai Zs. (11) találatainak köszönhetően fordított és nyert a Kék Rókák együttese.

BKG Príma Akadémia BEAC-Muff 83-40

Minden negyedben jobbnak bizonyulva az Angyal R. (17)-Kosjár K. (13/3) kettős vezette BEAC-Muff csapatánál nyerte meg Szamosi R. (24/18), Doktor A. (17/3), Gundel-Takács A. (13), Ruttner R. (11) és Németh K. (10/3) vezérletével fölényesen a csoport csúcsrangadóját a BKG, s tett ezzel nagy lépést a bajnokság megnyerése felé.

SzPA HSE - Kiss Lenke KA 63-118

A szünetig megszerzett több, mint 40 pontos előnyre, valamint Tóth F. (29/3), Keszte S. (23), Bodnár V. (21/3), Fatér B. (13/3) és Juhász A. (10) eredményességére építve verte biztosan a KLKA a Specht S. (18), Fabini Anna (15) és Fabini B. (10) kosaraira alapozó SzPA csapatát.

ELTE-BEAC - Kék Rókák 34-53

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint Karlócai Zs. (19) és Zelenák S. (10) eredményességének köszönhetően nyerte meg a küzdelmes mérkőzést biztosan a Kék Rókák együttese, a hazaiaktól egyedül Kása Tamara (10) érte el a 10 pontot.

BEAC Budafok - Kiss Lenke KA 64-58

A páratlan negyedekben nyújtott jobb és pontosabb játékának, valamint Ozsváth-Hegedűs M. (21) és Dőry V. (15/6) ponterősségének köszönhetően győzte le a BEAC-Budafok a Bodnár V. (18/6)-Tóth F. (13/3) kettős vezette KLKA együttesét.

BEAC-Muff - Kiss Lenke KA 77-52

Minden negyedet megnyerve győzte le Kosjár K. (24), Soós E. (18), Balogh R. (15) és Angyal R. (10) vezérletével egészen kiválóan (25/27, 92,6%) büntetőzve a BEAC Muff az előző napi, BEAC-Budafok elleni összecsapástól nyilván fáradt KLKA csapatát. A vendégektől egyedül Tóth Fruzsina (14/3) jutott 10 pont fölé.

SzPA HSE - BEAC Muff 50-72

A hazaiak Fabini B. (13), valamint Fabini A. és Abaházi Hanna (10/6-10/6) jóvoltából a nyitó és a záró szakaszban egyenrangú ellenfelei voltak a dobogós helyezésre pályázó BEAC Muff csapatának, ám a vendégek Balogh J. (24/12), Kosjár K. (18) és Balogh R. (17/3) ponterős játékával a két középső negyedben egyértelműen rákényszerítve akaratukat az SzPA csapatára magabiztos győzelmet arattak.

BEAC Budafok - BKG Príma Akadémia 32-72

Minden negyedet megnyerve aratott Németh K. (24/12), Szamosi R. (13/3), Ruttner R. (12) és Gundel-Takács A. (11) vezérletével fölényes győzelmet a BKG, a hazai csapat legeredményesebb játékosa Hetényi R. volt 7/3 ponttal.

ELTE-BEAC - DMTK Haraszti Sasok 48-76

A hazaiak Horváth Mercédesz (15/9) és Mészáros E. (12/3) eredményes játékára építve a 2. negyedben ugyan egyenrangú ellenfelei voltak a Dunaharaszti együttesének, de a mérkőzés többi szakaszában a vendégek a Tánczos T. (22)-Gebri O. (21/12)-Ecker V. (18/9) trió tagjainak találataira támaszkodva nagy fölényben játszottak, és biztosan nyertek.

Kiss Lenke KA - DMTK Haraszti Sasok 81-82

Az első félidőben a valamivel pontosabban játszó vendégek Ecker V. (23/9), Somkuti J. (18), Óvári F. (15/3), Gebri O. (13/6) és Solymosi Panna (13) vezérletével 7 pontos előnyt szereztek. Szünet után a hazaiak feljavultak, és  Tóth F. (22/9), Juhász R. (14/12), Keszte S. (12) és Vályi-Nagy D. (10/3) eredményességére építve ledolgozták hátrányukat, így hosszabbításba torkollott a találkozó. A ráadás is izgalmas, színvonalas volt, amelyben végül egyetlen ponttal a Dunaharaszti csapata bizonyult jobbnak.

Kiss Lenke KA - BKG Príma Akadémia 44-88

Minden negyedet megnyerve győzte le a remek dobóformát kifogó Szamosi R. (21/21), valamint Katona Bianka (15), Németh K. (14/6), Ruttner R. (12) és Lantos Adrienn (11/3) találataira támaszkodva ellenfelét a BKG. Hazai részről egyedül Tóth F. (10/6) érte el a 10 pontot.

SzPA HSE - DMTK Haraszti Sasok 52-60

A szünetig megszerzett 13 pontos vezetésére, valamint Somkuti J. (25), Solymosi P. (13) és Óvári F. (10/6) kosaraira alapozva győzött a DMTK a Fabini A. (23/6)-Fabini B. (14) kettős vezette SzPA otthonában.