Budapest, női B: A Külker zárja az élen az évet

Több igen színvonalas, s jópár roppant izgalmas mérkőzést játszottak az év vége felé a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában.

A Külker játékosai szilveszterezhetnek azzal a tudattal, hogy csapatuk a listavezető. Meglepetésre az év végén "előretörő" Kinizsi együttese hosszabbításban kapta el a BEAC M csapatát.

BEAC-BLSE B - Kinizsi NKK 69-35
Minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet Kiss Diána (18/3), valamint Brauner Gyöngyi és Dely Szilvia (12-12) vezérletével a BLSE, a vendégektől egyedül Nagy Beatrix (16/6) jutott 10 pont fölé.

Józsefvárosi KC - Treff 07 SE 69-47
Három negyedet szűken, a második 10 percet pedig 14 ponttal megnyerve győzte le  a Sipos Boglárka (18/6)-Májusi Eszter (16/6)-László Szilvia (11) trió vezérletével a Józsefváros a leginkább Györki Darinka (14) és Balogné Tolnai Kinga (12) pontjaira építő Treff csapatát.

BEAC M - BEAC-BLSE B 48-87
A rutin a győzelme a fiatalság fölött! A vendégek Kosjár Katalin (24/3), Kiss D. (21), Karlócai Daniella és Dely Sz. (14-14), valamint Brauner Gy. (12) ponterős játéka révén minden negyedet megnyerve, simán győzött a Budavári Katalin és Vadász Adél (12-12), továbbá Griffiths Emese (10) találataira alapozó BEAC M otthonában.

BEAC-Dzsoni Angyalai - Józsefvárosi KC 76-84
A színvonalas találkozó első negyede után 5 ponttal még a Köves Adél (23/15)-Gruber Nikolett (13/3)-Hartai Krisztina (10) trió vezette "angyali együttes" állt jobban, a Józsefváros azonban elsősorban a 26-17-re megnyert 2. negyednek, valamint Sipos B. (24/6), László Sz. (21/3) és Dávid Dóra (13/6) ponterős játékának köszönhetően végül jól küzdő és játszó ellenfele fölé kerekedett.

Reáltanoda - Külker SC 57-101
Minden negyedet megnyerve aratott Geipl Anetta (24), Bardi Krisztina (18/6), Nyíri Brigitta (18/3), Tóth Kitti (16/12), és Erdődi Márta (12) vezérletével fölényes győzelmet a Külker a mezőny legeredményesebb játékosa, Gangl Kinga (34/21), valamint Kiss Márta (11/3) kosaraira hagyatkozó Reáltanoda otthonában.

BEAC-Bics - BEAC Senior 56-27
A Rátkai Zsófia (16)-Veres Orsolya (14) kettős vezette Bics minden negyedben 10 pont alatt tartva ellenfelét nyerte simán a "házirangadót", a "vendégek" legeredményesebb játékosa Nagyné Fogas Ildikó volt 8 ponttal.

Treff 07 SE - BEAC Dzsoni Angyalai 67-48
A páratlan negyedekben sokkal jobban, pontosabban játszva győzte le Balogné Tolnai K. (20/12), Losonczy Orsolya (13), Hegyi Tekla (12/6), Györki D. (12) és Glacz Ágnes (10) pontjaival a Treff az igazán jól csak a második szakaszban játszó, a Köves A. (17/15)-Rabi Bernadett (13) kettős vezette "angyalokat".

BEAC Senior - Törekvés SE B 61-46
A 24-13-ra megnyert első 10 percre, valamint főleg Éliásné Iliás Eszter és Hidas Andrea (14-14), továbbá Nagyné Fogas I. és Varga Anna (12-12) eredményességére alapozva győzte le a BEAC Senior a Vajai Virág (18/6) és Herczeg Enikő (9) vezette Törekvés B együttesét.

PSK Csepel - BEAC M 37-58
A 19-4-re megnyert 2. negyednek, valamint elsősorban Szilágyi Hanna (11), Griffiths E. (10) és Vadász A. (9/6) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a BEAC M a csapata pontjainak csaknem felét szerző, s a kosárszerzésben eléggé magára maradó Bak Edina (17/9), valamint Rohodi Júlia (9) vezette csepeliek otthonában.

Kinizsi NKK - Treff 07 SE 55-51
A küzdelmes, fordulatos összecsapás 3. negyede után 7 ponttal még a Hegyi T. és Balogné Tolnai K. (14/6-14/6), valamint Glacz Ágnes (12) találataira építő vendég Treff vezetett, ám a záró etapban a hazaiak hatalmas hajrájuk, valamint elsősorban Nagy B. (15/9) és Brixel Mónika (11) eredményessége révén fordítani tudtak.

Józsefváros - BEAC-BLSE B 54-60
A rangadó első 3 negyedét rendre 1-1 ponttal nyerte a Sipos B. (16/6)-Májusi E. (10)-László  Sz. (9) trió vezette hazai együttes, ám a záró etapban a rutinosabb játékosok alkotta BLSE B Kosjár K. (26), KIss D. (15) és Budánovics Noémi (12) vezérletével a maguk javára fordították a találkozót.

BEAC M - Pénzügyőr SE 97-78
A színvonalas összecsapás szünetére egységes csapatjátékára, valamint leginkább Szabó Petra (16), Budavári K. és Vitéz Luca (14-14), Szűcs Zsanett (12) és Szilágyi H. (10) eredményességére alapozó hazaiak közel 20 pontos előnyt szereztek, s hiába tette a második félidőre Herjeczki Patrícia (31/3), Zemlényi Dóra (19/12), Jambrik Barbara (12/6) és Kriller Panna (10) vezérletével kiegyenlítetté a játékot a Pénzügyőr, a BEAC M biztos sikerét győzelmet nem tudta kétségessé tenni.

Treff 07 SE - PSK Csepel 54-38
A 14-2-re megnyert első negyednek, továbbá főként Balogné Tolnai K. (17/3) és Hegyi T. (13/6) eredményességének köszönhetően győzte le a Treff a Rajna Zsuzsanna (12)-Rohodi Júlia (10) kettős vezette csepeli együttest.

Törekvés SE B - Kinizsi NKK 52-42
A végig szoros, küzdelmes összecsapás rendes játékidejének végén a Brixel M. (17/3)-Farkas Gabriella (8/3) kettős vezette vendégek utóbbi találatával hosszabbításra mentették a találkozót, de a ráadásban nem tudták kihasználni lélektani előnyüket, a ráadást jobban bíró hazaiak a Herczeg E. (15/3) és Stelczer Virág (8/3) vezérletével megnyerték a találkozót.

REGI Waldorf - BEAC-Bics 6-122
Végig egyoldalú meccsen Böröcz Anita (28/3), Váits Petra (25/9) és Árvay Júlia (22) vezérletével simán győzött a Bics, hazai részről Orlai Boglárka 4 ponttal lett a legeredményesebb.

PSK Csepel - Józsefvárosi KC 55-70
A két középső negyedben pontosabban kosarazva tudott nyerni Sipos B. (21/6), László Sz. (18/9) és Májusi E. (13/3) ponterős játéka révén a Józsefváros a Rajna Zs. (18/9)-Rohodi Anna (11/3)-Bencsó Mária (11) trió vezette csepeli együttes otthonában.

Reáltanoda - Törekvés SE B 45-87
A hazaiak a kosárszerzésben igencsak magára maradva a mezőny legeredményesebb játékosává váló Kiss M. (29/3) vezetésével egy negyeden át tudták tartani a leginkább Hoffmann Hanna (22/3), Stelczer V. (18/9) és Szűcs Anna (10) kosaraira támaszkodó, a második etaptól az irányítást magához ragadó Törekvés B-vel szemben.

Külker SC - BEAC Senior 75-49
A vendégek elsősorban Éliásné Iliás E. (13), valamint Nagyné Fogas I. (12) jóvoltából a második etapban ugyan felnőttek a feladatukhoz, s ellenfelükhöz, ám az összecsapás többi részében egyértelműen az Erdődi Márta (13)-Geipl Anetta-Szentkirályi Réka (12-12)-Tóth Kitti (11/3) kvartett vezette Külker akarata érvényesült, amely végül biztosan nyert.

BEAC-BLSE B -  BEAC Dzsoni Angyalai 82-34
Minden negyedet megnyerve, szünet után nyomasztó fölényben játszva győzte le Kiss D. (18), Brauner Gy. (16), Dely Sz. és Karlócai D. (15-15), valamint Kosjár K. (12/6) vezérletével simán a BLSE B az "angyalokat", akik közül egyedül Köves A. (13/3) jutott 10 pont fölé.

Kinizsi NKK - BEAC-Bics 51-49
A 3. etap közepéig jobbára a Nagy B. (20/15)-Brixel M. (14/9) kettős találataira alapozó hazai együttesnél volt az előny, ám ezt követően az esélyes Bics Rátkai Zs. (18) és Deák D. (9/6) vezérletével fordítani tudott. Az izgalmas végjátékban Nagy hármasával a Kinizsi hosszabbításra mentette a találkozót, s a küzdelmes ráadásban a hazaiak lélektani előnyüket kihasználva végül"elkapták" az egyik élcsapatot.

Reáltanoda - Treff 07 SE 45-87
A nyitó és a záró etapban nyomasztó fölényben játszva győzött a Hegyi T. (23/6)-Glacz Á. (22)-Balogné Tolnai K. (20/9)-Györki D. (10) négyes pontjaira hagyatkozva a Treff az ezúttal is a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló, ám kosárszerzés tekintetében magára maradó Kiss M. (29/9) vezette Reáltanoda otthonában.

Treff 07 SE - BEAC M 65-80
Szünetig 14 pontos előnyt szerezve diadalmaskodott egységes csapatmunkájának, azon belül nagyrészt Griffiths E. (15/9), Szűcs Zs. és Vitéz L. (14-14), Molnár Zsófia (13) és Budavári K. (12) találatainak köszönhetően győzött a BEAC M a "szokásos" Hegyi T. (20)-Györki D. (17)-Balogné Tolnai K. (15/6)-Glacz Á. (10) "négyesfogat húzta" Treff otthonában.

Külker SC - Pénzügyőr 90-48
A vendégek Jambrik B. (16/6), Herjeczki P. (13/3) és Morvai Zsuzsanna (11/3) jóvoltából az első negyedben még tartották a lépést a Külkerrel, ám a második etaptól a a Külker elsősorban Geipl A. (28), Erdődi M. (18) és Herczeg Mónika (14) ponterős játéka révén fölénybe került, s végül simán győzött.