Budapest Senior: "Beindult" a Bontó

A tavalyi év legvégén, majd az idei legelején is megnyert egy rangadót a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban a címvédő Bontó.

A tavalyi év legvégén, majd az idei legelején is megnyert egy rangadót a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban a címvédő Bontó. Az "alsóbb régiókban" a BEAC-öregfiúk a Chemolt, a Chemol pedig a Kisbojtár csapatát győzte le.

Bontó - Powear TNT 67-58
A 26-14-re megnyert második negyednek, továbbá elsősorban Török Béla (17/6), Cziffra Csaba (14), Erős Csaba (13), valamint Bozóki Csaba (9/6) eredményességének köszönhetően győzte le a jelek szerint "Csaba napot" tartó címvédő a Darnai Zoltán (12/9)-Reizer Ferenc (11)-Domján Zsolt (10) trió vezette Powear együttesét.

Külker SC - Bontó 51-63
A 21-10-re megnyert második negyednek, valamint elsősorban Cziffra Csaba (15/6), Minár László (12) és Villányi Gábor (11) eredményességének köszönhetően a címvédő Bontó nyerni tudott a veretlen Külker otthonában. A tartalékos hazaiaktól egedül Spáth Csaba (17/3) jutott 10 pont fölé, Sebestyén Tibor 8/6, Kiss Pál 8/3, Gáll Csaba pedig 8 ponttal zárt.

BEAC Öregfiúk - Chemol 76-43
A hazaiak Németh Árpád (23/12), Zilahy Zoltán (18/3) és Dercze Zoltán (10) vezérletével minden negyedet megnyerve már az első félidőben eldöntötték a maguk javára az alsóházi rangadót a Varga Botond és Csizmadia Attila (14-14) vezette Chemol ellen.

A BKG DSE Senior - BLSE mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Powear TNT - Kisbojtár 71-51
Saáry Csaba (22/6) és Domján Zsolt (10) vezérletével a hazaiak minden negyedet megnyerve győzték el biztosan a Dobó József (20/15)-Szappanos Gábor (11) kettős vezette Kisbojtár csapatát.

Külker SC - BEAC Öregfiúk 86-62
A Külker főleg Spáth Csaba (27), Szűcs Sándor (15) és Kiss Pál (11/3) ponterősségére építve az első három negyedben egyértelműen kézben tartva a játék irányítását fölényesen verte a Lakits György (11)-Németh Árpád (10/6) duó vezette BEAC Öregfiúk együttesét.

Kisbojtár - Chemol 52-62
Szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve Varga B. (12), Csizmadia A. (10) és Borbás P. (9) vezérletével a Chemol meglepetésre legyőzte a Sebesi Csaba (20/6)-Mészáros N. (14/12)-Szabó Gábor (12) trió vezetésével későn hajrázó Kisbojtár csapatát.