Megdolgozott az aranyért a Külker

Amint arról már beszámoltunk, csak az utolsó mérkőzésen, kétszeri hosszabbítás után dőlt el a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokság sorsa. A Külker azzal, hogy az 50 perces drámai csatában legyőzte legnagyobb riválisát, a Bontó együttesét, "felért a csúcsra", azaz megnyerte a bajnokságot. Lássuk a bajnoki hajrá részleteit.

BKG Prima Senior - Powear TNT 51-65

Krasznai Tibor (21/3), Nagy Tamás (12) és Saáry Csaba (11/3) vezérletével a játék irányítását az első 3 negyedben egyértelműen a kezében tartva nyert a Powear a veresége mértékén elsősorban Varga Árpád (14) és Szatmári Ákos (12) jóvoltából "kozmetikázó" BKG Senior otthonában.

Powear TNT - BKG Príma Senior 77-47

A visszavágón Szatmári Á. (16/3) és Tasnádi Dávid (9/9) révén a BKG az első félidőben még tartotta a lépést a Powear csapatával, szünet után azonban a Krasznai T. (19/9)-Saáry Cs. (17) kettős vezette hazaiak nagy fölénybe kerültek, s végül 30 ponttal győztek.

Külker SC - BKG Príma Senior 80-50

Minden negyedet megnyerve aratott elsősorban Zilahy Zoltán (17), Spáth Csaba (16/3), Buzás Sándor (13) és Kecskés Péter (10) kosaraira alapozva magabiztos győzelmet a Külker a Dukay Gergely (14/6), Szatmári Á. (12) és Nagy Gábor (10) találataira támaszkodó BKG ellen.

BKG PrÍma Senior - Külker SC 59-73

Bár Dukay G. (20/15), Varga Á.(14) és Nagy G. (10) eredményességére építve a két középső negyedben a BKG egyenrangú ellenfele volt a Külker csapatának, a vendégek nyitó és záró etapban nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, valamint Spáth Cs. (25/3), Buzás S. (20) és Kecskés P. (14) ponterősségének köszönhetően biztosan győztek.

Powear TNT - Bontó KK 63-53

Három negyed után még Cziffra Csaba (17/9) és Mogyorósi Gergely (13/6) vezérletével döntetlenre állt a rangadón a Bontó és a Saáry Cs. (18/6)-Krasznai T. (15/3)-Domián Zsolt (13) trió vezette Poewar, a záró szakaszt pedig a vendéglátók bírták jobban, így megnyerték a dobogós csapatok csatáját.

BKG Príma Senior - Bontó KK 54-75

A szünetig megszerzett 25 pontos előnyének, valamint elsősorban Bozóki Csaba (21/15), Mogyorósi G. (13), Erős Csaba (10/3) és Cziffra Cs. (10) eredményes játékának köszönhetően győzött biztosan a Bontó a Nagy G. (15), Varga J. (9/9) és Tasnádi D. (9/3) kosaraira alapozó BKG otthonában.

Külker SC - Powear TNT 78-60

Színvonalas összecsapáson minden negyedet  - volt, amelyet 10, de akadt, amelyet csupán 1 ponttal - megnyerve diadalmaskodott Kecskés P. (19), Tóth Sándor (16/3), Spáth Cs. (16) és Buzás S. (13) vezérletével a Külker a  Saáry Cs. (15/6)-Krasznai T. (12)-Balogh Ádám (11/9) trió vezette Powear elleni rangadón.

Powear TNT - Külker SC 50-53

Ellentétes félidőket hozott a rangadó visszavágója, amelyet a szünetig megszerzett 15 pontos vezetésének, valamint elsősorban Kecskés P. (15), Buzás S. (11) és Spáth Cs. (10) kosarainak köszönhetően nyert meg a Külker, a szünet után Saáry Cs. (17/6), Krasznai T. (13/3) és Szidonya István (11) találataira támaszkodó Powear ellen.

Chemol - BKG Príma Senior 75-74

Hiába szerzett Szatmári Á. (25), Nagy G. 21), Telkesi Márton (12) és Tasnádi D. (10/3) vezérletével 12 pontos előnyt az első negyedben a vendég BKG, a második félidőre feljavuló Chemol Jász Levente (15/9), valamint Mokos Dániel és Varga Botond (14-14) ponterős játéka révén a végén a maga javára fordította az alsóházi rangadót.

Külker SC - Bontó KK 74-69

Amint arról már beszámoltunk, a bajnokság utolsó mérkőzése a döntője is volt egyben, amely a Külker sikerével zárult. A végsőkig kiélezett, drámai fordulatokban bővelkedő, találkozót  elsősorban Buzás S. (28/3), Spáth Cs. (16) és Kecskés P. (12) eredményességére építve kétszeri hosszabbítás után nyerte meg a Külker a Nagyfi László (18/6)-Cziffra Cs. (16/6)-Erős Cs. (10/3) trió vezette Bontó ellen.