Női Budapest-bajnokság: Még öt csapat veretlen

Öt együttes áll makulátlan mérleggel a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság két csoportjára osztott női Budapest-bajnokság A-csoportjában. Az A jelű nyolcasban a BEAC Budafok, a JKC és a Parthus, a B jelűben pedig a Külker és a BEAC Muff együttese nem talált még legyőzőre - hamarosan jönnek a rangadók mindkét csoportban.

A-csoport:
Józsefvárosi KC - Monor SE 69-38

Minden negyedet megnyerve győzte le Perei V. (15/3) és Brixel M. (11/9) vezérletével biztosan a JKC a Monor csapatát. A vendégektől egyedül Lovas R. (12/6) jutott 10 pont fölé.

A mérkőzés adatai:

BEAC-Budafok - Ezüst Rókák 71-40

Az első 3 negyedben egyértelmű fölényben játszva, s végül minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet elsősorban Ozsváth-Hegedűs M. (22) és Hujberné Mile V. (12/12) jóvoltából a BEAC Budafok, a vendégektől egyedül Turnár I. (12) ért el kétszámjegyű pontot.

Parthus SE - BEAC Bics 61-40

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve aratott főként Benyovszki P. (14), Papp Í. (12/6) és Édes L. (10) kosaraira alapozva 20 pont fölötti győzelmet a Parthus, a vendég együttesből egyedül Hajdu D. (13/3) jutott 10 pont fölé.

Monor SE - Parthus SE 47-51

Az első negyedet 10 ponttal még a hazaiak nyerték, akiktől végül Trikkal A. (9/3) bizonyult a legeredményesebbnek, de a folytatásban Benyovszky P. (16) és Papp Í. (12/6) vezérletével a vendégek átvették az irányítást és a hajrában a maguk javára fordították a találkozót.

BEAC Bics - BEAC Budafok 40-51

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott leginkább Siska-Izsák J. (13) és Dőry V. (11/6) találataira támaszkodva a BEAC-Budafok, hazai részről egyedül Váits P. (12/3) jutott 10 pont fölé.

Törekvés SE - BEAC Bics 45-47

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Késői-Szabó E. (26/3 p.) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a hazai együttes, rajta kívül a Törekvésből csupán egyetlen játékos jutott 4 pont fölé, így a csapatként egységesebb vendégek elsősorban Veres O. és Majsai V. (8-8) révén úgy kerekedtek ellenfelük fölé, hogy öten jutottak 4 pont fölé, és 3 játékosuk dobott 4-4 pontot.

Józsefvárosi KC - Ezüst Rókák 71-47

Az elsősorban Viszota K. (12/3) és Ujváry J. (12) pontjaiban bízó vendégek az első negyedben még tartották a lépést a JKC együttesével, ám a folytatásban Perei V. (18/12), Kara H. (18/9) és Sajgát D. (10/6) vezérletével a hazaiak fokozatosan elhúztak és biztosan győztek.

Momor SE - BEAC Budafok 35-66

A 22-3-ra megnyert nyitó negyeddel, valamint leginkább Ozsváth-Hegedűs M. (21) és Hetényi R. (9/3) eredményességével alapozta meg magabiztos győzelmét a BEAC-Budafok annak a Monornak az otthonából, amelyből egyedül Máriás F. (11/3) jutott 7 pont fölé.

Parthus SE - Párkány Street 68-48

A nyitó és különösen a záró szakaszban nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, valamint leginkább Benyovszki P. (20), Hajna L. (14/3) és Papp Í. (13/3) kosarainak köszönhetően győzte le 20 ponttal a Parthus a jórészt Tóth M. (13), valamint dr. Sipos-Onyestyák N. (10-10) találataira támaszkodó Párkány Street együttesét.

B-csoport:
Csepel-Bontó - Kék Rókák 50-61

Csupán egyetlen negyedet nyertek meg a Pfandler Cs. (22)-Darnót A. (16/6)-Horváth Zs. (10) trió vezette vendégek, ám a 18-4-gyel "behúzott" 2. szalasz elég volt nekik a győzelemhez a nagyrészt Kaltenecker E. (16/3), Bencsó M. (16) és Szabóné Rohodi A. (12/9) pontjaiban bízó csepeliek otthonában.

Csepel-Bontó - BEAC Muff 35-65

A nyitó negyedet 2 ponttal még megnyerték a csepeli hölgyek, akik közül végül egyedül Szabó A. (10/6) ért el kétszámjegyű pontot, de a második negyedtől elsősorban Szabariné Foyta D. (19/6), Soós E. (11) és Fekete K. (10/6) révén nagy fölénybe kerültek a vendégek, és biztosan győztek.

Százhalombattai KSE - Külker SC 60-66

A színvonalas találkozó első negyede után 9 ponttal még a nagyrészt Katona B. (21/15), Bozsó K. (12/12) és Novák A. (12/3) pontjaiban bízó hazai együttes állt jobban, de  a vendégek elsősorban Kutrik D. (25/6) és Székely-Horváth Zs. (13/9) jóvoltából még szünet előtt fordítottak, majd egy végig kiélezett, szoros második félidő után meg is nyerték a találkozót.

Csepel-Bontó - Külker SC 39-63

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, valamint leginkább Székely-Horváth Zs. (19/15), Czina-Ódry A. (11/3), valamint Kutrik D. (10/6) kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet a Külker,  a csepeli csapatból egyedül Szabó A. (15/3) ért el kétszámjegyű pontot.

BEAC Muff - BEAC Senior 62-28

A két középső negyedben nagy fölényben játszva nyerte meg Szabariné Foyta D. (15/9), Angyal R. (14) és Fekete K. (13/3) vezérletével simán a "házi rangadót" a BEAC Muff, a "vendégektől" egyedül a csapat pontjainak csaknem felét szerző Éliásné Iliás E. (12/3) jutott 10 pont fölé.

BEAC-BLSE - BEAC Senior 53-44

A nyitó és a záró szakaszt 2-2 ponttal ugyan a vendégek nyerték, akiktől végül egyedül Élesné Iliás E. (12) jutott 10 pont fölé, ám a két középső szakaszban a Kiss D. (16)-Budánovics N. (10) kettős vezetésével domináló BLSE nyerte a házi rangadót.

Kék Rókák - Százhalombattai KSE 39-53

A 22-7-re megnyert 2. negyedre valamint elsősorban Strupka R. (11/3) és Novák A.  (10) kosarainak köszönhetően győzött a Százhalombatta, hazai részről egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Pfandler Cs. (14) jutott egyedül 6 pont fölé.

Csepel-Bontó - Százhalombattai KSE 61-40

Az előző napi győzelem úgy tűnt, sokat kivett a százhalombattai hölgyekből, akik közül ezúttal egyedül Soltész V. (13) ért el kétszámjegyű pontot, így a szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, valamint leginkább Szabóné Rohodi A. (15/3) és Szabó J. (12/3) eredményességére építve biztosan győztek a csepeli hölgyek.

BEAC Senior - Regi Waldorf U23 90-17

A pontjai több mint felét szerző Waldorf-fiatalok Kunert B. és Fetzer E. (6-6) vezetésével az első negyedben még tartották a lépést a BEAC Senior csapatával, a folytatásban azonban Élesné Iliás E. (28), Orbán I. (14), Szigetiné Egyedi B. (13), Hidas A. (11) és Nagyné Fogas I. (10) révén nagy fölénybe kerültek a hazaiak és könnyedén győztek.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!