A forduló válogatottja - 11. forduló

Péntektől vasárnap estig hat mérkőzést rendeztek a férfi NB I A-csoportjában, s az Alba-Szombathely mérkőzéssel zárult a 11.forduló. A legjobbak közé két fiatal magyar játékos is bekerült, valamint a teljes kaposvári légiós kontingens.

Irányító:

Bradley Loesing – PVSK – Pannonpower

Vasárnap nem a gólpasszok terén, hanem a pontszerzésben mutatott rendkívül hatékony játékkal játszott fontos szerepet a Pécs csapatjátékában. A mérkőzés elején, mivel Legion nem tudott kezdeni, nagyon fontos pontokkal tartotta a lelket együttesében, ergo megakadályozta, hogy a Szeged egy negyed alatt eldöntse a találkozót. Többek között a félidei dudaszó pillanatában dobott félpályán túlról egy triplát, mellyel két pontra zárkóztatta fel övéit és hatalmas lélektani plusz kölcsönzött nekik. A folytatásban a játékba beszálló Legionnal karöltve hozták a PVSK számára ezt a nagyon fontos győzelmet, ami már ötödik az évadban. 20/9 pontot (10-ből 8 mezőnyből), 5 lepattanót, 5 kiharcolt faltot, 4 gólpasszt tett hozzá a PVSK győzelméhez, teljesítményét csak némileg rontotta 3 eladott labdája.

Dobóhátvéd:

Christopher Dunn – Kaposvári KK

A büntetőzése igaz nem volt tökéletes, de ezt a negatív tényt bőségesen pótolta a játék más területein. Hibátlanul dobott a 6,75 méteres vonalon túlról, a védekezés terén ismét hozta azt a teljesítményt, ami miatt a bajnokság legjobb labdaszerzőjeként tartjuk számon. Mindössze egy percet pihenhetett, s a rendelkezésére álló 39 játékperc alatt 25/9 ponttal (13-ból 9 mezőnyből), 6 lepattanóval (5 védő, 1 támadó), 5 szerzett labdával, 6 kiharcolt falttal, 5 gólpasszal és 1 blokkolt dobással járult hozzá a Kaposvár győzelméhez, negatív oldalon mindösszesen 1 eladott labdát kell megemlítenünk.

Alacsony-bedobó:

Kyle Swanston – Kaposvári KK

Az elmúlt fordulóban a Sopron ellen is jól játszott, de ezt sikerült megfejelnie Jászberény ellen, és idei második dupla dupláját hozva kulcsszerepet játszott együttese győzelmében. Fontos pontokat, hárompontosokat szerzett, a kezdeti előny meglapozáskor, valamint amikor feljövőben volt a Jászberény. 21/12 pont (12-ből 7 mezőnyből), 10 lepattanó (9 védő, 1 támadó), 2-2 szerzett és eladott labda, 4 kiharcolt falt, 3 gólpassz és 1 blokk állt a statisztikai lapján a lefújáskor.

Magas-bedobó:

Tóth Gergely – Kis-Rába menti Takarék SKC

Molnár András nélkül, Wise sérülése után és Barovic faltproblémái mellett kiemelkedően teljesített. Thomas-szal és a padról érkező Takáccsal karöltve vezették sikerre a kék-fehér gárdát, melyből leginkább ő emelkedett ki, idénybeli legjobb játékával. A második félidő elején nagy szerepe volt az SKC felzárkózásában, fordításában, s egy olyan győzelem megszerzésében, mely jelen állapotában nagy siker az SKC-nak. 25/6 ponttal (16-ból 10 mezőnyből), 3 lepattanóval, 5 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal csapata legeredményesebbjeként zárt, és oroszlánrészt vállalt a soproniak idegenbeli sikeréből.

Center:

Marko Spica - Kaposvári KK

Amellett, hogy önmagához képest keveset (31 percet) töltött a parketten, olyan impresszív teljesítményt nyújtott a Jászberény ellen, mellyel ismét bekerült a legjobbak közé a magyar bajnokság legjobb pontszerzője. Ez alkalommal nem csak a gyűrű közvetlen közeléből, hanem a középtávoli dobásokkal is magabiztosan operált. A kiharcolt büntetőket pedig rendre helyére küldte, csupán egyetlen egyet hibázatott el. Tarthatatlannak bizonyult a jászsági magasemberek számára, teljesítménye abszolút indokolja, a legjobb centernek járó címet. 26 ponttal (13-ból 8 mezőnyből, 11-ből 10 büntető), 4 lepattanóval, 2 eladott labdával, 7 kiharcolt falttal és 2 gólpasszal zárta a péntek esti találkozót.

Legjobb hatodik ember:

Mohácsi Máté - Marso-Vagép NYKK

A csapat meghatározó magyar játékosa minimális faltproblémái ellenére nagyszerű játékkal rukkol elő. A mérkőzés elején aktívan támadta a gyűrűt, rendre faltokat harcolt ki, több kosár jó, plusz egy büntetős játékot hozott össze, melyeket rendre értékesített. Múlt héten is 21-et szórt az Albának, akkor a csapat összesen 53-ig jutott, ma nagyságrendekkel kellemesebb játékperceket tölthetett a parketten. Idénycsúcsot jelentő 21/3 pontot, (10-ből 6 mezőnyből, 10-ből 8 büntetőből), 4 lepattanót, 4 szerzett labdát, 8 kiharcolt faltot és 2 gólpassz tett hozzá az NYKK elképesztő magabiztosságú sikeréhez.