A forduló válogatottja - 21. forduló

altA megszokottakhoz képest tovább tartott a férfi NB I A-csoportjának aktuális fordulója. Ugyanis a 21. játéknap szombaton vette kezdetét öt mérkőzéssel, viszont egészen ma estig kellett várni, hogy véget érjen. Három magyar játékos mellett három légióssal találkozhatunk a forduló legjobbjai között.

Irányító:

Drahos GáborKaposvári KK

Igaz, hogy Jermaine Thomas hiányában új szerkezettel, irányítókkal lépett fel a Sopron a Kaposvár otthonában, azonban ez nem kisebbíti a rutinos irányító érdemeit. Dunn mellett az utóbbi időben ritkán kapott olyan mennyiségű játékpercet, mint szombaton. Fekete Ádám bizalmát alaposan meghálálta a rutinos irányító, ugyanis a mérkőzés legeredményesebb játékosaként zárt. Mondanunk sem kell talán, hogy messze felülmúlta szezoncsúcsát, ami eddig 11 pont volt. Az első félidőben egyértelműen ő vezette a Kaposvár támadójátékát, számolatlanul szórta a triplákat, ziccereket, 14 pontot szerzett az első húsz percben. 21/12 pontot (9-ből 7 mezőnyből, 6-ból 4 tripla), 8 lepattanót (4 védő, 4 támadó), 1 szerzett, 2 eladott labdát, 7 kiharcolt faltot és 4 gólpasszt jegyzett, tette mindezt 37 játékperc alatt.

Dobóhátvéd:

Vojvoda DávidAtomerőmű SE

Egy meghatározó játékos átérzi, hogy melyek azok a helyzetek, amikor hátára kell vennie együttesét. Pontosan ezt tette Vojvoda is a Lauber Dezső Sportcsarnokban. A tőle elvárt pontmennyiségen felül két játékostársa elmaradó eredményességét kellett pótolnia. Ugyanis a két center Steven Idlet és Tóth Ádám összesen két pontot tudtak hozzátenni az ASE eredményességéhez. De Voja jó versenyző és nem roppant össze a rá nehezedő teher alatt, s vitán felülni, hogy nélküle nehezen tudta volna szállítani a győzelmet a tolnai gárda.  Nem csak a szezonbeli legponterősebb meccsét, hanem ezzel együtt a legjobb játékát produkálta a 22 éves, válogatott játékos. Ő lett a mérkőzés, s egyben a forduló legeredményesebb játékosa, 36 játékperce alatt 29/12 pontot (21-ből 10 mezőnyből, 11-ből 4 tripla), 6-ből 5 büntetőt, 5 lepattanót (2 védő, 3 támadó), 3 szerzett, 2 eladott labdát, 5 kiharcolt faltot, 3 gólpasszt és 1 blokkolt dobást jegyezhettek fel neki a statisztikusok. Szerencsét hozott neki a 21. forduló, hisz ebben a körben ő lett a forduló legjobbja (MVP).

Alacsony-bedobó:

Milos MarkovicsTOP COP Security Jászberény

Épp egy ma megjelenő interjúban nyilatkozott saját teljesítményéről önkritikusan a szerb játékos. Azon felül, hogy jelezte, többet vár magától, nem csak ő, hanem csapata is meglepetésre készül a bajnokság előttünk álló szakaszában. Ehhez kétség sem férhet, ugyanis Földi mester irányítása alatt nagyszerű formában kosárlabdázik Markovics és a jászberényi különítmény is. 28 perc alatt 28-as VAL mutatót hozott össze, s az elmúlt héthez hasonlóan nem csak védekezésben remekelt, hanem támadásban is, mellyel komoly fejtörést okozott a zalaegerszegi játékosoknak. 20 pontjával (14-ből 8 mezőnyből, 5-ből 4 büntető) a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett, mellé 5 lepattanót (4 védő, 1 támadó), 2 szerzett labdát, 4 kiharcolt faltot, 2 gólpasszt és 3 blokkot tett, mérlegét mindössze 1 eladott labda „csúfította”. Nagy hasznára lesz együttesének a középszakaszban, és a rájátszásban.

Magas-bedobó:

Kyle AustinLami-Véd Körmend

Ismét remekül játszott a Zvonko Buljan helyére szerződtetett légiós, melynek ezúttal a Szeged lett kárvallottja. Csapata első negyedbeli 21 pontjából 14-et vállalt magára, sőt, az első 14-ből 12-t ő jegyzett, így oroszlánrészt vállalt a körmendi vezetés megalapozásában. A folytatásban már jóval szűkösebben bánt a kosarakkal, persze nem azért, mert nem akadt be semmi, hanem jóval kevesebbet próbálkozott. A második félidőben védekezésben és a palánk alatti munkában tett hozzá sokat együttese teljesítményéhez. A végjátékban igaz kihagyott egy büntetőt, mellyel még adott egy hajszálnyi esélyt a szegedieknek. Azonban, ha nincs az ő ponterős játéka, akkor nehezen nyerhetett volna a vasi alakulat. Legeredményesebb Körmend játékosként masszív dupla duplát jelentő 21 ponttal (14-ből 8 mezőnyből, 7-ből 5 büntető), 12 lepattanóval (8 védő, 4 támadó), 3 szerzett, 2 eladott labdával, 6 kiharcolt falttal és 2 gólpasszal zárta a mérkőzést.

Center:

Matthew Shaw – Lami-Véd Körmend

A közelmúltban adódott olyan időszak az amerikai magasember számára, mely nem a legjobban sikerült, még akkor sem, ha számszakilag hozta azt, amit addig papíron megszoktak tőle. Az elmúlt fordulókban magára talál és hasznosan, jól működik vele a támadógépezet. Neki és palánk alatt párjának Austinnak nagy szerepe volt abban, hogy második idegenbeli győzelmét szerezte meg a Körmend a hétvégén. Ketten 39 pontot tettek a közösbe, s teljesen kivették a támadójátékból Csorvási Milánt. Formája mindenképpen biztató a piros-feketék számára a közelgő középszakasz előtt. A hétvégi mérkőzésen 18/3 pont (11-ből 6 mezőnyből, 3-ből 1 tripla, 6-ból 5 büntető), 9 lepattanó (7 védő, 2 támadó), 1 szerzett, 2 eladott labda, 5 kiharcolt falt és 2 gólpassz került a statisztikájába, mielőtt kipontozódott, összesen 33 percet tölthetett a játéktéren.

Legjobb hatodik ember:

Dávid Gergely - Kaposvári KK

A bajnokság egyik legjobb centerét nélkülözi Spica személyében a somogyi együttes, ezt kihasználva lépett előtérbe a kék-fehérek tavaly igazolt centere. A felkészülési mérkőzéseken többször 20 pont felett teljesítő Dávid számára nem úgy alakul ez a szezon ahogy a felkészülés alatt látottak prognosztizálták, vagy épp, ahogy ő tervezte. Sérülés hátráltatta, valamint Spica és Hendlein nagyszerű formája miatt nem jutott komoly mennyiségű játékperchez. A hétvégén a Sopron ellen megnyert hazai meccsen bőven adódott lehetősége a bizonyításra, melyet dupla duplás teljesítménnyel tett meg. 11/3 pontot (8-ból 5 mezőnyből), 10 lepattanót (7 védő, 3 támadó), 1-1 szerzett és eladott labdát, és 2 gólpasszt tett hozzá csapata győztes játékához