A forduló válogatottja - Rájátszás, 4.

A Férfi NB I A-csoportjában, a negyeddöntős párharcok negyedik mérkőzéseire került sor péntek este. A sors úgy hozta, hogy mindhárom hátrányban lévő együttes győzni tudott, így a Jászberény, a Körmend, és a Pécs csapata is kiharcolta a mindent eldöntő, ötödik mérkőzés lehetőségét. A kosárszerető közönség nagy örömére a hat lehetséges helyből négyet magyar játékosok foglaltak el a forduló legjobbjai között. Lássuk, kik ők.

Irányító:

Ruják András - Lami-Véd Körmend

Az elmúlt hetekben rendre jól teljesítő irányító rendkívül impressziven kezdte a Paks elleni ütközetet. 12 pontot, közte két triplát rámolt be a tolnaiak gyűrűjébe a nyitó tíz percben, emellett két szerzett labdát jegyzett. Védő oldalon remekül tette a dolgát, támadásban pedig jó döntéseket hozva, taktikusan kosárlabdázott, szemkápráztató passzok sorával hozta kihagyhatatlan helyzetekbe társait. Szinte az egész mérkőzést végigdolgozta, s szerzett pontok terén idénycsúcsot felállítva vezette győzelemre a piros-fekete alakulatot. 21/12 ponttal (15-ből 7 mezőnyből, 9-ből 4 tripla), 5-ből 3 büntetővel, 8 lepattanóval -idényrekord- (6 védő, 2 támadó), 2-2 szerzett és eladott labdával, 4 kiharcolt falttal és 4 gólpasszal fejezte be idei legjobb mérkőzését.

Dobóhátvéd:

Kovács Péter - Pécsi VSK - PANNONPOWER

Kiegyensúlyozott és jó teljesítményt nyújtott a hátvéd, aki az alapszakasz második felében már nagyon fontos, s ponterős szerepet töltött be a baranyai alakulatban. Tóth Norberttel együtt vezették sikerre a PVSK csapatát, mely ismételten igazolta, hogy joggal szerepel a legjobb nyolc együttes között a rájátszásban, komolyan kell számolni velük a soron következő idényben. Kovács kevés dobást vállalva játszott ponterősen, míg a védő oldalon -társaival egyetemben- drasztikusan limitálta a fehérvári légiósokat. 15/12 ponttal (9-ből 5 mezőnyből, 5-ből 4 hárompontos), 2 lepattanóval, 1 szerzett labdával, 3 kiharcolt falttal és 3 gólpasszal járult hozzá csapata győzelméhez.

Alacsony-bedobó:

Hendlein Roland - Kaposvári KK

Idén másodjára jutott húsz pont fölé, legutóbb ez a performansz január végén jött össze. Igaz a végjátékban három büntetőjéből csak kettőt küldött helyére, így nem tudott egyenlíteni a Kaposvár. Ám előtte Dávid hibázott kettőből kettőt, s aligha jutott volna el szoros végjátékig a KKK, ha nincs Hendlein jó játéka az ő oldalukon. 21/9 ponttal (15-ből 8 mezőnyből, 6-ból 3 tripla), 14 lepattanóval (6 védő, 8 támadó), 1 eladott labdával és 3 kiharcolt falttal fejezte be a mérkőzést.

Magas-bedobó:

Kyle Austin - Lami-Véd Körmend

Ruják András és az amerikai magasember pontjaival lépett el ellenfelétől a piros-fekete alakulat. A légiós 10 pontot vállalt magára a nyitó negyedben, de a folytatásban sem tűnt el. Farkassal jól működtek a védő és támadó oldalon egyaránt. Nagyon magas fordulatszámon pörgött, s hatalmas lelkesedéssel, győzni akarással vetette magát a játékba, s több alkalommal a gyűrűbe -képletesen- is. Tempói, félhorgai, betörései nehéz, és többnyire megoldhatatlan feladatot jelentettek a paksiaknak. 32/6 pontjával (23-ból 13 mezőnyből) a mezőny és a játéknap legeredményesebb játékosaként, szezoncsúccsal végzett, továbbá begyűjtött 5 lepattanót (2 védő, 3 támadó), jegyzett 1-1 szerzett és eladott labdát, kiharcolt 6 faltot, kiosztott 2 gólpasszt, blokkolt 2 dobást. Ezzel a produktummal méltán érdemelte ki a forduló legjobbjának járó (MVP) címet!

Center:

Tóth Norbert - Pécsi VSK - PANNONPOWER

Todd Hendley hiányában pihenő nélkül, center poszton kellett teljesítenie a péntek esti találkozón. Levette a pályáról Keller Ákost, aki mindössze négy alkalommal jutott el dobóhelyzetig. Hiába vezetett két perccel a lefújás előtt 9 ponttal a vendég csapat, a magasember és társai kiharcolták a győzelmet. Pár másodperccel a lefújás előtt Loesing elméretezett triplából születő lepattanót gyűjtötte be, s nemes egyszerűséggel, ziccerrel szerezte meg a győzelmet jelentő kosarat, mellyel hatalmas hangorkánt, hosszú percekig tartó ünneplést nyitott meg a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Tóth idei játékának köszönhetően joggal kopogtat a válogatott ajtaját, s nagyon valószínű, hogy a nyáron ismételten ott lehet a nemzeti együttesben. A pécsiek legeredményesebb játékosa 17/3 pontot (18-ból 6 mezőnyből), 6-ből 4 büntetőt, 11 lepattanót (8 védő, 3 támadó), 2 szerzett mellett 1 eladott labdát, 6 kiharcolt faltot, 1 gólpasszt, s győzelmet érő kosarat jegyzett az Alba Fehérvár elleni mérkőzésen.

Legjobb hatodik ember:

Savo Djikanovics - TOP COP Security Jászberény

Nagyon sokat számított a jászsági alakulatnak, hogy a rutinos center a pályán segíthette együttesét a párharc negyedik találkozóján. Nagy szerepet vállalt a Jászberény előnyének megszerzéséből, s a több mint tíz egységnyi fór kialakításából. Annak ellenére, hogy 19 játékperc alatt a kipontozódás sorsára jutott nagyon közel került a dupla duplás teljesítményhez. 13 pontot (9-ből 5 mezőnyből, 3-ból 3 büntető), 8 lepattanót (6 védő, 2 támadó), 1-1 szerzett és eladott labdát, 3 kiharcolt faltot, 1 gólpasszt és 3 blokkot jegyezhettek a statisztikájába. Személyi hibáira vigyáznia kell vasárnap este, s akkor nagy hasznára válhat -ismét- csapatának.