A lányoknak torkukon akadt a kínai Nagy Fal(at)

Fekete pénteken vannak túl együtteseink a szerbiai I. B33 egyetemi világbajnokságon. A mai napon mind a négy magyar csapat vesztesen hagyta el a játékteret.

Nők:

Kína I - Magyarország II 14-10

Magyarország: Szalai 4/4, Orbán 2, Handler 4/2, Bencze.

A kínaiak egyik játékosa az előző napon súlyos térdsérülést szenvedett. Talán arra gondolva, hogy az európaiak úgyis tök egyformáknak gondolják őket, egy másik lányt próbáltak becsempészni a csapatba, ám Szalai János résen volt, meghiúsította a cseles kísérletet - végülis csak egy világbajnokságon vagyunk, szigorú szabályokkal. A mester lányát, Dórit egy erőteljes állkapocsra mért vállassal állították meg, Dóri rögtön büntetett egy duplával. Az előző napihoz képest jóval harcosabb, agresszívabb szombathelyi alakulatot láthattak a nézők. A kínaiak nem tudták a catch and shoot játékukat játszani, nehezen tudták egymáshoz passzolni a labdát. sokáig csak büntetőkből voltak eredményesek az ázsiaiak. A cérnavékony Handler dobott kosarat center pozícióból, ám sajnos a meccs közepén a középtávoli dobások kimaradtak, kínai részről pedig beesett egy-két távoli dobás, s a pattanók után is eredményesek voltak. Az időkérés jót tett Orbánéknak, az ő kosarával kezdte meg a felzárkózást a magyar együttes, Szalai és Handler is betalált távolról, 2 pontra is feljöttek a szombathelyiek, ám végül a kínaiak érvényesítették a papírformát. A lányok fáradtak és elkeseredettek voltak, ugyanakkor a pályák környékén nem nagyon volt büszkébb ember edzőjüknél, Szalai Jánosnál - teljes joggal.

Kína II - Magyarország I 11-8

Magyarország: Kováts 4, Tóth 2, Békefi 2, Földi 1.

Másfél perc elteltével mindhárom szegedi kezdő betalált, de a kínaiak is eredményesek voltak távolról. A csütörtökön 4 triplát dobó Kováts Annára nagyon ügyeltek a duplavonal környékén, nem tudott tisztán dobni. A 4. perctől a játék átcsapott hihetetlen kemény, küzdősport-jellegű verekedésbe. Mint tudjuk, Kína több ilyen jellegű sportágnak, ágazatnak is az őshazája, fizikálisan erősebbek voltak a mieinknél. Sikerült is teljesen kizökkenteni a ritmusokból a szegedieket, akiknél ez a sorra kihagyott közeli ajtó-ablak ziccererekben nyilvánult meg. Két kosarat is elvettek a lányoktól, mondván nem vitték ki a labdát a dupla köríven kívülre. Összességében a harcmodorát a magyar csapatra rákényszerítő kínai csapat nyert. Az első számítások szerint a szegediek a szombathelyi csapatot csak hosszabbításban legyőző román első csapattal, a szombathelyiek pedig a szegedi együttest megverő 2. számú kínai együttessel találkoznak.


Férfiak:

Izrael-Magyarország II 19-11

Magyarország II: Szabari 5/4, Varga 4/2, Stefán 2.

Stefán ügyes centerkosárral adta meg az alaphangot. Kifejezetten szép, ötletes csapatjátékot nyújtottak az ELTE-s srácok, eredményesek voltak kintről, bentről egyaránt. Persze az izraeliek is ügyesen játszottak, többnyire betörésekből voltak eredményesek, de sokáig csak futottak az eredmény s a magyar csapat után. Aztán 6 és fél perc elteltével kiütközött, hogy csere nélkül játszanak a srácok, kimaradt 1-2 ziccer, és védekezésben kezdtek lekésni a fiúk, amit az izraeliek triplákkal, valamint lepattanók utáni kosarakkal büntettek. Amíg tartott az erő s a koncentráció, edzettek a fiúk, ám a végére csere nélkül - "elfogytak"

Olaszország-Magyarország I 12-10

Magyarország: Fodor 2, Veszter, Bosnyák 8/4, Horváth

A remek lábmunkájú olaszok megfogták a két BME-s "nehéztüzért", Fodort és Vesztert, Bosnyák Tomi keze viszont nagyon "sült". Bravúros kosaraival 8 percig egymaga tartotta versenyben a csapatot, ám az olasz betöréseket nem mindig sikerült megállítani. Sajnos a kisebb sérülése miatt nem kezdő Horváth hamar beszedte a személyiket, s amikor pozícióban labdákat kapott, nem sikerültek a befejezések. Óriásit küzdöttek a srácok, s a hajrában kaptak egy vitatható, a támadóidő lejárta után dobott duplát, így e sorok írása pillanatában is folyik a vita egy esetleges óvásról.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus