Hoppolók és Koppolók (vol. 15)

A halasztott mérkőzések okán, kissé megkésve, kedd este zárult a férfi NBI A-csoportjának 15. fordulója. A hosszúra nyúlt játéknapon akadtak meglepő győzelmek, pontgazdag meccsek, melyen a nagyérdemű több remek magyar teljesítménynek tapsolhatott. Friss listánkon 6 felül-, valamint 2 alulteljesítő játékossal találkozhattok.

Hoppolók:

1. Kovács Péter – Pécsi VSK – PannonPower

Az első félidőben szerzett 13/3 pontjával megalapozta a PVSK 9 pontos előnyét. Igaz, hogy a későbbiekre leolvadt ez a fór, mégis a vendégek maradtak nyugodtabbak a végjátékban. A 24 éves hátvéd oroszlánrészt vállalt abból a bravúrból, melyet csapatával együtt hajtott végre, mivel elvették a Szombathely hazai veretlenségét, s nem mellesleg, idei legponterősebb játékával rukkolt elő. Ismét kezdőként számított rá Csirke Ferenc, a pályán töltött 34 percnyi játéklehetőséget 17/6 ponttal (7-ből 5 mezőnyből, 6-ból 5 büntető), 2 szerzett labdával5 kiharcolt falttal, és 1 gólpasszal hálálta meg. Mérlegét 3 eladott labda csúfította valamelyest, de jó játéka mellett együttese győzelmét ünnepelhette Szombathelyen a lefújás után.

2. Soós Gábor – TOP COP Security Jászberény

A korábban válogatott kerettagságig jutó Soós idei legjobb meccsét hozta a Debrecen otthonában. Saját átlaga felett triplázott, az első negyedben egymaga nyolc pontot vállalt magára a jászberényiek 24 egységéből, a harmadik negyed végi triplájával pedig az utolsó szöget verte be a hazaiak koporsójába. 20/12 ponttal (14-ből 8 mezőnyből, 7-ből 4 tripla), 2 lepattanóval (1 támadó, 1 védő), 1 szerzett mellett 3 eladott labdával és 3 kiharcolt falttal zárta az összecsapást.

3. Steven Idlet és Tóth ÁdámAtomerőmű SE

A paksi hírek vezető sorai ritkán szólnak a centerekről. A Sopron elleni mérkőzés alkalmával azonban magyar – amerikai középjátékos duójuk bőségesen tett azért, hogy ebben a rovatban megemlítsük őket. Ha finoman, becsomagolva szeretnénk fogalmazni, akkor mondjuk azt, hogy limitálták Filip Barovic aznapi teljesítményét. Ugyanis a montenegrió magasember, írd és mondd 2 elhibázott dobás utáni labdát tudott begyűjteni a meccs folyamán. Idlet annak ellenére nyújtott remek produkciót, hogy faltproblémákkal küzdött, valamint a büntetőse is hagyott kívánni valót maga után. Persze ennek tükrében is ki kell emelni Tóth Ádám és az amerikai center teljesítményét, ketten összesen 12 támadólepattanót gyűjtöttek be! Idlet 15 pontot és 14 lepattanót (6 védő, 8 támadó), 1 eladott labdát, 6 kiharcolt faltot, Tóth Ádám pedig 10 pontot és 7 lepattanót (3 védő, 4 támadó), 1-1 szerzett és eladott labdát, 1 kiharcolt faltot, 2 gólpasszt, 2 blokkot tett be a közösbe.

Takács NorbertKis-Rába menti Takarék SKC

Két gyengébb mérkőzés után a január végén pótolt összecsapáson ismét ponterős játékkal rukkolt elő a soproniak 22 esztendős hátvédje. Molnár András és Watson hiányában egészen a harmadik negyed végéig Takács hathatós segítségével tartotta magát az SKC, de végül komoly különbséggel maradtak alul az Atomerőművel szemben. Idei második legtöbb dobott pontjával segítette együttesét, melyre nagy szüksége volt a kék-fehéreknek Barovic minimalizált játékpercei okán. 15/9 ponttal (11-ből 6 mezőnyből), 4 lepattanóval (3 védő, 1 támadó), 1-1 szerzett és eladott labdával, és 4 gólpasszal zárt, 36 játékperc alatt.

Supola ZoltánAlba Fehérvár

Ahogy befejezte a 2012-es évet, úgy nyitotta az újat az Alba kisembere. 25 játékpercét a lehető leghasznosabban töltötte, eladott labda nélkül hozta le ezt a „fél meccsnyi” időt, s szinte minden statisztikai rovatba tett számot a 24 éves játékos. A harmadik negyed közepén az ő szerzett labdáját követő akcióból dobott triplája akasztotta meg a szegediek felzárkózási kísérletét, eredményezett újra magabiztos fehérvári vezetést. 10/6 pont (6-ból 3 mezőnyből), 3 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 kiharcolt falt, 3 gólpassz és 2 blokkolt dobás állt neve mellett a lefújáskor.

Koppolók:

Kyle Swanston - Kaposvári KK

Sem a somogyi alakulat, sem a vajkezű alacsony-bedobó számára nem úgy sült el a nyíregyházi kirándulás, mint ahogy azt előzetesen várták kosaras berkekben. Hiába próbálkozott rendületlenül, olyan napot fogott ki, melyen gyakorlatilag bedeszkázott gyűrűre emelte a mezőnykísérleteket. Összesített dobószáléka 18,8%-os "hatékonyságot" mutatott,  -2-es VAL értékkel, 8/3 ponttal, (16-ból 3 mezőnyből, 6-ból 1 tripla), 4 lepattanóval (1 védő, 3 támadó), 2 eladott labdával, 2 kiharcolt falttal zárta a meccset. Összesen 31 percet töltött a parketten mielőtt kipontozódott.  Bízonyára láthatunk még sokkal jobb produkciót tőle a bajnokság hátralévő részében.

Lorenzo Williams - Atomerőmű SE

Ritkán fordul elő, hogy legjobb játékosának hiányát –kis túlzással- meg sem érzi az adott élcsapat. A 15. fordulóban pontosan ez történt a Paks-Sopron mérkőzésen. Jermaine Thomas remekül őrizte Zo Williamszet, melyből még nem kellett volna egyenesen annak következnie, hogy az ASE játékmestere idénybeli legpontszegényebb játékát hozza. Mégis ez történt. 34 játékperc alatt csupán 8 VAL értéket kapart össze, 8/6 ponttal zárt (13-ból 3 mezőnyből, 7-ből 2 tripla), lekapott 4 lepattanót, szerzett 2 labdát, azonban eladott 3-at, kiharcolt 3 faltot és kiosztott 4 gólpasszt. Mindezek ellenére sima győzelmet aratott a Paks.