Hoppolók és Koppolók (vol 16.)

Még az elmúlt héten előrehozott, hétközi mérkőzéssel kezdődött, szombaton pedig 6 összecsapással folytatódott, fejeződött be a férfi NB I A csoportjának 16. fordulója. Örömteli, hogy a fiatal magyar játékosok feltöltötték a „Hoppolók” listáját, de akad köztük rutinos róka is. 7 hoppoló és 4 koppoló a friss listán.

1. Mohácsi MátéMarso – Vagép NYKK

Kiharcolt faltban, bedobott hármasban, büntetőben is idénycsúcsot hozott a fiatal hátvéd. Csapata legjobb játékosa volt a Jászberény ellen megnyert találkozón, így még inkább felértékelődik remek játéka. Hetek óta kiegyensúlyozottan játszik. 27/9 pontos felnőtt karriercsúcsot állított fel, 9-ből 6 mezőnykísérlete betalált. 12-szer büntetőzhetett, mindet értékesítette, emellett lekapott 4 lepattanót, volt 2-2 szerzett és eladott labdája, 8 kiharcolt faltja és egy gólpassza. A végjátékban kipontozódott. Vitathatatlan az 1. helye, gratulálunk Máté!

2. Csorvási Milán – Kecskeméti KSE

A válogatott kerettagjának pontos játéka győzelmet ért a Kecskemétnek szombaton. Igaz akadtak problémái a faltokkal, de 100%-os dobóformája nagyban hozzásegítette az egyenlítéshez, fordításhoz a KSE-t. 16 pontot szerzett, 7-ből 7 mezőnyből, szedett 5 lepattanót (2 védő, 3 támadó), kiharcolt 3 faltot, mindezt 24 játékperc alatt tette.

3. Kiss Kornél – Kaposvári KK

Wilson távozása után övé lett a kezdőcsapatban az irányító posztja. Volt lehetősége bőségesen, hogy bizonyítson Fekete Ádámnak, 32 perc jutott neki szombat este a Szolnok ellen. Nagyon sokáig úgy festett, hogy hatalmas hőstettek vihet véghez társaival, de az Olaj végül maga alá gyűrte a Kaposvárt. Ha azt vesszük, hogy Trotter Obieval, Fodor Mártonnal kellett küzdenie elől, hátul egyaránt, szinte végig, akkor kijár a dicséret Kornélnak. 21/9 pont, 12-ből 7 mezőnyből, 3 eladott, 2 szerzett labda, 3 kiharcolt falt és egy gólpassz szerepelt a statisztikájában.

4. Tóth Gergely – Zalakerámia – ZTE KK

Örömteli, hogy a sok „koppolós” szereplés után egyre gyakrabban szerepel Gergő a pozitív előjelű listán. A jól játszó ZTE egyik legjobb játékosa volt szombat este, azonban győzelmet így sem tudott ünnepelne. Ennek ellenére teljesítménye a későbbiekre nézve több mint bíztató. 20/3 pontot szerzett, mezőnyből csak a triplákkal állt hadilábon, 5 lepattanója mellett kiharcolt 7 faltot, 3 eladott labdája mellé 2-t szerzett, 1 gólpasszt osztott még ki.

5. Boldizsár FerencKis Rába – menti Takarék SKC

9/9 ponttal zárt, de sok próbálkozása nem volt, összesen 4 triplát emelt rá, melyből 3 célba is jutott. Gombás sérülésével több lehetőséget kapott Meszlényi mestertől, amivel komolyan élt is. Mindhárom kosarát kritikus szituációban szerezte. Több hőse volt a tegnap esti soproni diadalnak, közülük Ő volt az egyik. Leszedett még 5 gyűrűről lecsorgó labdát, kiosztott 3 gólpasszot, 1 blokkot és volt 1 szerzett labdája is.

6. Borszéki Csaba – Jászberényi KSE

Az eddig csak percember szerepet betöltő Borszéki messze legjobb játékát hozta a hétközi találkozón. Azonban öröme nem lehetett felhőtlen, mert az idénycsúcsa mellett nem ünnepelhetett győzelmet, viszont három nappal később a Kaposvár ellen már kárpótolták, viszont akkor csak 6 percet kapott a Nyíregyháza elleni 26-hoz képest. 15/12 pont, 3 lepattanó (1 védő, 2 támadó). 1 gólpassz és 2 kiharcolt falt került a lőlapjára, 26 játékperc alatt.

7. Kinter György - Zalakerámia – ZTE KK

A másik zalaegerszegi magasember, aki felkerült a listára. 2012-ben eddig mindhárom találkozón a kezdőbe jelölte Kis Attila. Sorozatosan hozza a 10 pont feletti meccseket, így tett tegnap is. 15 pontig jutott el és Tóth Gergely mellett a másik magyar játékos volt, aki húzta a ZTE szekerét. 9 mezőnykísérletéből 6 talált gyűrűbe, leszedett 6 lepattanót (3 védő, 3 támadó), kiharcolt 3 faltot és 2 dobást blokkolt. Hines távozásával további esélye nyílik a bizonyításra. Tovább, tovább Gyuri!

Koppolók:

1. Damien HollisAlbacomp Fehérvár

A szombat estig listavezető Albacomp soproni vereségében nagy százalékkal belejátszott Hollis gyenge napja. Már az 5. perc elején le kellett cserélni, hamar beütötte 2. személyi hibáját. Kevés dobóhelyzet adódott számára. Játékperceihez mérten tegnap hozta idénybeli legrosszabb meccsét, mely hozzájárult ahhoz, hogy csapata 2. vereségét szenvedje el. 25 perc alatt 4 pontot, 4 lepattanót, 4 kiharcolt faltot, 2 eladott labdát és 1 gólpasszt tett hozzá az Albacomp estéjéhez.

2. Lorenzo WilliamsAtomerőmű SE

A forduló rangadóján nem tudta azt a vezérszerepet betölteni, mely rá eddig jellemző volt. A Falco védelme áttörhetetlen akadály volt számára. Vigasztalhatja, hogy hiába játszott volna jól, még az is kevés lett volna az üdvösséghez, csapata sikeréhez. 9 pontot szerzett csupán, úgy, hogy 14 mezőnykísérletéből mindössze 4 talált be. 4 lepattanót szerzett meg, de 1 szerzett labdája mellett 4 alkalommal adta el a játékszert, 4 gólpassza és 4 kiharcolt faltja csak ahhoz volt elég, hogy VAL értékét pozitívba vigye. 37 perc alatt 1-es VAL és -27-es +/- mutatót tudott felmutatni.

3. Nikola Vasojevics PANNONPOWER – PVSK

Andrija Csirics sérülése miatt nagyobb teher hárult rá támadásban, pontszerzés terén. Azonban a körmendiek első udvara ellen nem ment sokra, szinte teljesen levették a pályáról a piros – feketék. 5/3 pont, 10-ből 2 mezőnyből, 4 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, és 3 gólpassz volt a szombati teljesítménye.

4. Ivan Miskovics - Marso – Vagép NYKK

A remek mutatókkal rendelkező center gyengélkedését, faltproblémáit is elbírta a Jászberény ellen az NYKK. Miskovics most töltötte a második legkevesebb percet a parketten ebben a szezonban. Összesen 24 minutum alatt 9 pontra, 5 lepattanóra (3 védő, 2 támadó), 2-2 szerzett és eladott labdára, 4 kiharcolt faltra és 1 gólpasszra futotta erejéből. Kipontozódott.