Hoppolók és Koppolók (vol 19.)

Pénteken és vasárnap egy, szombaton pedig öt mérkőzést rendeztek a férfi NB I A-csoportjának 19. fordulójában. Volt kiélezett, hosszabbításos találkozó és sima találkozó egyaránt. Friss listánkkal újra kiemeljük, hogy kik voltak ebben a fordulóban a felül-, illetve alulteljesítő játékosok. 5 hopp és 2 kopp!

1. Körtélyesi GergelyAtomerőmű SE

A paksiak négyese komolyan összekapta magát az elmúlt héten. Szerdán a Falconak 20, most pedig a Jászberénynek 18 pontot dobott, hatékony dobószázalékkal. Ő az egyik olyan játékos, akinek a leglátványosabb a „fejlődése” mióta az új edző trenírozza a Paksot. A piros-fehérek második legeredményesebb játékosa volt szombaton. 18/6 pontot szerzett, 11-ből 8 mezőnyből, lehúzott 9 lepattanót (6 védő, 3 támadó), 4 kiharcolt faltja mellett még adott 5 gólpasszot is. 24 játékperc alatt gyűjtötte be az 5 faltját.

2. Harazin Tamás - Falco - SZOVA KC Szombathely

Pantelics faultproblémái és Szabó Zsolt gyenge napja miatt sokkal nagyobb szerep hárult Harazinra a Szeged ellen megnyert találkozón. Sem a szurkolóknak, sem Bencze mesternek nem okozott csalódást. Pontok és lepattanók terén is egyaránt idényrekordot állított fel. 8 mezőnykísérletéből 7 gyűrűbe talált, a büntetővonalról 6-ből 5 volt a mérlege. Emellett 7 lepattanó (3 védő, 4 támadó), 2 eladott labda, 3 kiharcolt falt került a statisztikájába.

3. Dávid Gergely Kaposvári KK

Az Albacomp elleni kupamérkőzésen 12/6 pontos idénycsúcsot hintett, bár akkor sok babér nem termett a KKK játékosainak. Szombaton azonban nagy csatában, hosszabbítás után győzték le a ZTE-t, a sikerből pedig a center is aktívan vette ki részét. 7 pontját igaz 50% alatti dobóteljesítménnyel érte el, viszont lepattanók terén idénycsúcsot szállított fel. 8 lecsorgó labdát gyűjtött be (4 védő, 4 támadó), 1 szerzett labdája mellett 2 eladott volt, kiharcolt 1 faltot és 2 gólpasszt osztott ki.

4. Szőke BalázsKaposvári KK

Könnyen előfordulhat, hogy Szőke Balázs a hosszabbításos mérkőzésekre specializálódott. Ugyanis decemberben a Sopron ellen 16, most a ZTE ellen 14 pontot dobott a túlórába torkolló mérkőzéseken. Ezen a két találkozó volt a két legponterősebb tőle ebben az idényben. Szombaton 14/6 ponttal, 10-ből 5 mezőnyből, 2 lepattanóval, 3 szerzett labdával, 5 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal segítette együttesét. 40 percet töltött a parketten.

5. Fodor MártonSzolnoki Olaj KK

Az Olaj rutinos irányítója kedden 25 ponttal terhelte meg a Jászberény gyűrűjét, szombat este pedig a bajnoki összecsapásokat illetően is új szezoncsúcsot állított fel a Sopron ellen. Hatékonyan dobott, eladott labda nélkül hozta le a találkozót. 14/12 pont, 8-ból 5 mezőnyből, 2 lepattanó, 1 kiharcolt falt és 3 gólpassz került a statisztikájába, 21 percet kapott Pór Pétertől.

Koppolók:

1. Fekete StefanMarso – Vagép NYKK

Valami nem stimmel Feketével az utóbbi időben. A PVSK ellen elvesztett szombati találkozó sorozatban a negyedik olyan mérkőzés volt, ahol nem tudott eljutni 10 pontig az irányító. Ezeken az összecsapásokon kivétel nélkül vesztesen hagyta el a pályát az NYKK csapata. A Pécs ellen mindössze 6/6 pontot ért el, kétszer talált a gyűrűbe 8 kísérletből, 3 szerzett és 2 eladott labdája mellett még 4 kiharcolt falt és 4 gólpassz került a lőlapjára. Faltproblémái is akadtak, így csak 29 percet vállalt csapata szombati fellépésén.

2. Ivan VukadinovKecskeméti KSE

A légiós hozza a két jó, egy gyengébb mérkőzéses sormintát. Ebből a szempontból nyugodt lehet Ivkovics mester, mert most két jó produkciót kap majd a szerb hátvédtől. A Factum ellen, nagy csatában megnyert mérkőzés Vukadinov szerencséjére nem azon múlt, hogy ő most gyengébb napot fogott ki. 5 ponttal zárta a találkozót, 8-ból 2 mezőnyből, 5 lepattanó, 2 eladott labda, 3 kiharcolt falt, 1-1 gólpassz és blokk került a lőlapjára.