Hoppolók és Koppolók (vol. 19)

Pénteken egy, szombat este öt mérkőzést bonyolítottak le a férfi NB I A-csoportjában, melyek teljessé tették a 19. fordulót. Örömünkre több szoros találkozót játszottak, ahol a magyarok is fontos szerepet töltöttek be. A kiegészítő játékosok, fiatalok jó játékukkal győzelmet hoztak saját csapataiknak, igaz akadt olyan hoppoló is, aki hiába tett meg mindent, együttese mégis sima vereséget szenvedett. Friss listánkon 6 felül és 2 alulteljesítő játékos.

Hoppolók:

Váradi Benedek - SZOVA - Trend Optika KC Szombathely

A mögöttünk álló játéknap legkellemesebb meglepetését a sárga-feketék fiatal játékosa szolgáltatta. 23 játékperce alatt olyan ponterős játékkal rukkolt elő, mely a meghatározó embereknek is becsületére válna. Az ő csapatba kerülése, s a tény, hogy már az aktív rotációban fontos szerepet szán neki Bencze mester, újra igazolja, hogy remek munkát végeznek az utánpótlás terén Szombathelyen. Mivel holnap ünnepli majd 18. születésnapját, így mondhatni előre hozta az ünneplést. Felnőtt karrierje legjobb játékát nyújtotta, szinte hiba nélkül teljesített a tabella második helyezettje ellen. Teljesítményéről sokat elmond, hogy ő lett a sárga-feketék legeredményesebb játékosa. Úgy jutott el 18/12 pontig, hogy mindösszesen egy mezőnydobást hibázott (8-ból 7), lekapott 1 lepattanót és kiosztott 3 gólpasszt. Az a két eladott labda amit vétett semmit nem von le jó játékából. Csak így tovább!

Bíró Olivér - PVSK - PannonPower

Jókor, jó megoldások mellett döntött, melyek győzelmet értek a PVSK-nak. Nem játszott rengeteg percet, mégis bátra ki lehet jelenteni, hogy (ismét) ő lett a baranyaiak nyerő embere. Történt, hogy a negyedik negyed közepén még 8 ponttal vezetett a ZTE, amikor következtek Bíró percei. Bevágott egy triplát, majd labdaszerzése után "dobatott" egy újabb hármast Kováccsal. Aztán Puszta hármasára rögtön egyező értékű dobással felelt, majd Nagynak adott gólpasszt, egy triplához. Ott dőlt el a mérkőzés, amikor a 38. perc kezdetén Loesinget hozta kihagyhatatlan helyzetbe a 6,75-ös vonalon túl. 11 perc alatt bevágott 3-ból 3 triplát, így hibátlanul zárt 9/9 ponttal, 1 lepattanóval, 2 szerzett labdával, 1 kiharcolt falttal és 3 gólpasszal.

Kovács Ádám - Zalakerámia-ZTE KK

A zalaiak fiatal játékosa egyre jobban teljesít, és örömteli, hogy korábbi sérülésének semmi nyoma. Rajta múlt legkevésbé, hogy csapata vesztesen távozott a Lauber Dezső Sportcsarnokból. Védekezésben és támadásban egyaránt jól teljesített, hiába játszott 35 percet, egyáltalán nem vállalta túl magát a mezőnydobások tekintetében. A lefújáskor 15/3 pont (10-ből 6 mezőnyből), 6 lepattanó (3 védő, 3 támadó), 4 szerzett, 1 eladott labda, 3 kiharcolt falt és 2 gólpassz állt a lőlapján.

Nagy Krisztián - PVSK - PannonPower

Idei legjobb meccsét produkálta a baranyaiak magasembere. Nem csak Bírónak, hanem neki is fontos szerepe van abban, hogy sikerült a fekete-fehéreknek fordítani a ZTE ellen. A végjátékban fontos kosarakat vállalt magára, melyekkel a hozzájárult a PVSK fordításához. A padról beszállva mindössze egy mezőnykísérletet hibázott, s a legfontosabb szituációkban nem remegek meg keze. 10/6 ponttal (5-ből 4 mezőnyből, 3-ból 2 tripla), 4 lepattanóval, 3 szerzett labdával, és 1 gólpasszal segítette együttesét, és csupán egy eladott labdát vétett.

Takács Norbert - Kis-Rába menti Takarék SKC

Az SKC komoly verésbe szaladt bele Szegeden, de a Meszlényi-Patonay duó idei "találmánya" péntek este is remek formában kosárlabdázott. Barovicson kívül egyedül ő jutott 10 pont fölé a kék-fehérek közül. A lassan védjegyévé váló triplákat jó százalékkal értékesítette, de sokat nem ért jó játéka, nagyon sima vereséget szenvedett együttese. 16/12 pont (10-ből 5 mezőnyből, 7-ből 4 tripla), 2 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 kiharcolt falt és 2 gólpassz került neve mellé.

Cseh GyörgyFactum Sport Debrecen

Hamar feledtette a Paks elleni, pont nélküli produkcióját. A szezon egyik legjobb játékát hozta korábbi kenyéradója ellen, mellyel két légiós társa mögött a legjobb debreceniként teljesített. Triplái az átlaghoz képest kevésbé ültek, mégis bőven tíz egység fölé tudott kerülni. Összességében 14/6 ponttal (11-ből 6 mezőnyből, 7-ből 2 tripla), 5 lepattanóval, 1-1 szerzett és eladott labdával, 1 kiharcolt falttal, 4 gólpasszal és 2 blokkolt dobással zárt.

Koppolók:

Charles Hinkle - Kis-Rába menti Takarék SKC

A soproniak újdonsült légiósa finoman fogalmazva, nem váltotta meg a világot első fellépésén. Persze kevés ideje akadt arra, hogy összeszokjon társaival, átálljon a erre a légkörre, bár az európai levegőt már egy ideje szokhatta. Mindenesetre az ő pontjai nagyon hiányoztak együttesének, mely nagyon sima vereséget szenvedett a Szeged otthonában. Az amerikai játékos 17 perc alatt 6-ból 1-es mezőnymutatót produkált, összesen 2 ponttal, 2 támadólepattanóval, 1 eladott labdával, 3 saját, 2 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal zárt. Ennél csak jobb folytatás következhet.

Brandon Wood - Alba Fehérvár

A közel 20 pontot átlagoló fehérvári hátvéddel még nem fordult elő az a csúfság, hogy ne érte volna el legalább a 10 pontos határt. Jászberényben nem csak az ő, de társai támadójátékát is alaposan limitálta a hazai együttes. Moore 27 játékperc alatt mindössze 7 alkalommal próbálkozott pontszerzéssel a mezőnyből, s csak 2-szer talált be, így 5 pontot, 3 lepattanót, 1 eladott labdát, 4 kiharcolt faltot és 2 gólpasszt jegyezhettünk fel neki.