Hoppolók és Koppolók (vol 22.)

A tegnapi napon teljes fordulót rendeztek a férfi NB I A-csoportjában. Domináltak a hazai együttesek, mindössze két vendég siker született a hét összecsapáson. Lássuk, hogy mely játékosok teljesítettek az elvárások felett, illetve alatt. Friss listánkon 8 hoppoló és 2 koppoló!

Hoppolók:

1. Juhos LeventeAlbacomp Fehérvár

Nehéz jelzőket találni a fehérváriak 20 éves játékosának szombati játékára. Az eddig jobbára percember szerepet betöltő magasember 20 perc (idei legtöbb) játéklehetőséget kapott Dzunics Braniszlavtól. Ha már megkapta, akkor vastagon élt a lehetőséggel. Ámulatba ejtette a szurkolókat magabiztossága, és az Alba győzelmére az ő teljesítménye tette fel a koronát. Hatalmas karriercsúccsal zárt, elképesztően nagy estéje volt. 22/12 pont, 10-ből 9 mezőnyből, 9 lepattanó, 1 eladott labda, 1-1 gólpassz és blokk került a statisztikájába.

2. Jermaine Thomas Kis – Rába menti Takarék SKC

Thomas a Körmend – Sopron meccs hőse lehetett volna, ha az SKC behúzza a találkozót. Az egykor piros-feketében pattogtató irányító 16/12 pontos első negyedet produkált és nagyszerű teljesítményével egészen a mérkőzés záró 5 percéig meccsben tartotta együttesét. Ide legjobbját nyújtva jutott el 30/15 pontig (14-ből 9 mezőnyből, 8-ból 5 tripla), 4 lepattanóig, 11 kiharcolt faltig és 1 gólpasszig. Mérlegét csupán 2 eladott labda csúfította.

3. Nikola VaszojevicsPVSK – PANNONPOWER

Hasonló cipőben járt szombaton, mint Jermaine Thomas, de nem azért, mert ugyan azt a márkát viselik, vagy épp egyezik a lábméretük. Hiába játszotta idei legjobb mérkőzését a szerb irányító, meg egy tisztes vereséget sem tudott kiharcolni csapatának, mivel 32 ponttal kapitulált a Pécs az Atomerőmű SE ellen. Nagyszerűen játszotta meg társai és ponterős játékkal rukkolt elő. 23/3 ponttal, 9 gólpasszal, 3 lepattanóval, 2 szerzett, 3 eladott labdával, 4 kiharcolt falttal csapata legjobbja volt.

4. Cseh GyörgyFortress – Lami – Véd Körmend

Darian Townes hiányában sokkal nagyobb szerep hárult rá a Körmend játékában. Nem vallott szégyent, annak ellenére, hogy a triplákkal hadilábon állt. A palánkok alatt, különösen a támadó térfélen nagyszerűen küzdött és csapat második legjobb lepattanózója volt. 12 ponttal, 7 lepattanóval (1 védő, 6 támadó), 1 szerzett labdával, 2 kiharcolt falttal, 1-1 gólpasszal és blokkal zárt. 21 percet kapott Zoran Marticstól.

5. Fodor Márton – Szolnoki Olaj KK

Elmúlt két mérkőzésén összesen 1 pontot szerzett az irányító. A Sopron ellen jutott el utoljára 10 pontig. Ezen tények tükrében kijárt már neki egy nagyon jó teljesítmény. A Zalaegerszeg ellen nagyon élt, rendkívül jól dobott, mind a 6 triplakísérlete célba jutott. 20/18 pontjával az Olaj legeredményesebb játékosa volt, idei legjobb produktumával örvendeztette meg szurkolóit. 3 szerzett labda mellett még 2 kiharcolt falt és 2 gólpassz került a lőlapjára.

6. Boros GáborFactum Sport Debrecen

A bajnokság korábbi szakaszában hozott már erősebb meccseket a rutinos játékos, szombaton viszont egy rendkívül fontos összecsapáson játszott ponterősen, hasznosan. Minden mezőnykísérletét a gyűrűbe juttatta, így 11/9 ponttal segítette győzelemhez együttesét. Megszerzett 5 gyűrűről lecsorgó labdát, 1-1 szerzett és eladott labdája mellett 2 gólpasszt osztott ki. 29 játékperc után pontozódott ki.

7. Morgen Ferdinánd – Atomerőmű SE

Az NYKK elleni találkozó után nem csak az ASE, de Morgen is újra sziporkázott, ez alkalommal a Pécs volt a szenvedő alany. Jól ment neki a dobás, hisz csupán 2 triplát hibázott el, így ért el 18/6 pontot, mellette 8 lepattanót, 2 kiharcolt faltot, 2 gólpasszt, 1 blokkot, csak 2 eladott labdája volt.

8. Vesztergom Zsolt - Kis – Rába menti Takarék SKC

Utoljára decemberben, a Jászberény ellen jutott 10 pont fölé. Körmenden nagyszerű dobóformával lépett játékban, pont a legjobbkor, amikor Thomastól nem érkeztek a kosarak, mert nagy nyomást helyeztek rá a hazaiak. Sokat tett az SKC sikeréért, de aligha vigasztalja teljesítménye a vereséggel szemben. 15/9 pont, 7-ből 6 mezőnyből, 2 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda, 1 kiharcolt falt fűződött nevéhez.

Koppolók:

1. Fred Warrick – Marso – Vagép NYKK

Eddig nagyon úgy fest, hogy az újonnan igazolt légiós nem váltja be a hozzá fűzött reményeket. Hatalmas pofonba szaladtak bele a nyíregyháziak szombaton az Albacomp otthonában. Warrick mindösszesen 8 pontot tudott hozni, rendkívül gyenge dobóformával. 15-ből 4 mezőnykísérlete süllyedt a gyűrűben, 4 lepattanója mellett, 1-1 szerzett és eladott labdája, és 3 gólpassza volt még. 35 perc alatt 4-es VAL mutatót produkált.

2. Tomiszlav IvosevNaturex – SZTE – Szedeák

Ebben az idényben még nem produkált olyan gyenge dobóformát a szerb légiós, mint szombaton. Csupán egyetlen érvényes mezőnykísérletet tudott felmutatni, pontjai javát büntetőből szerezte. Csapatának nagy szüksége lett volna a tőle megszokott eredményes játékra, így azonban kénytelenek voltak kapitulálni a Jászberény ellen. 9 ponttal, 7-ből 1-es mezőnymutatóval, 7 lepattanóval (5 védő, 2 támadó), 5-5 szerzett és eladott labdával, 6 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal zárt, kipontozódott.