Messziről jött hősök - Mike "Slim" Scott

Sorozatunk újabb részében egy fiatal, vidám fickót szólaltattam meg. Elképesztő figura, mondhatni bohóc, akit átlag feletti módon motivál a közönség minden egyes reakciója. Vékony felépítése ellenére jól lepattanózik, hála remek ütemérzékének, hatalmas emelkedésének. Palánkrengető zsákolásaival gyakran ugrasztotta fel a körmendi szurkolókat, amikor bő két évvel ez előtt itt játszott Magyarországon. Mérkőzésenként 14,9 pontot, 8,5 lepattanót átlagolt, bronzérmet nyert a piros-feketékkel. Körbejárta Európát, de ki fog derülni, hogy élénken élnek benne a magyar emlékek is. Hölgyeim és Uraim, interjúalanyom Michael „Slim” Scott.

Köszönöm Mike, hogy elfogadtad a felkérést az interjúra.

Én köszönöm a lehetőséget, ez természetes.

Mikor és miért kezdtél el kosárlabdázni?

8-9 éves lehettem, amikor elkezdtem a kosárlabdázni. Próbálkoztam az amerikai futballal is, de az túlságosan durva volt a testemnek. A kosárlabda tökéletesen passzol hozzám.

Ki a példaképed a pályán és a privát életben?

A pályán Ray Allen, szeretem a hozzáállását és az alázatát. A privát életben Jézus és az édesanyám.

A középiskolát a Northwest High School-ban végezted el. Milyen tapasztalatokkal gazdagodtál?

A középiskolás évek az életem kedvenc korszaka. Nagyon sok dolgot tanultam az évek alatt. Amilyenné itt válsz, olyan leszel majd az életed során is.

Jött az egyetem és vele az NCAA. Milyen érzésekkel emlékszel vissza a Kent State Golden Falshes-nél eltöltött évekre?

Jó érzések vannak bennem. Épp néztem egy videót a 2006-os évről, amikor NCAA Tournament-re mentünk. Nagyon jó évek voltak, de örülök, hogy vége az akkori edzéseknek! :-)

Első dupla dupládat 2006. február 18-án érted el a Butler ellen, csapatod vezére voltál és hosszabbítás után győztetek. Tanulságos siker volt?

Az a meccs egy fordulópontot jelentett mentális téren és a karrieremben egyaránt. Rájöttem, hogy egy különleges, egyedi ajándék birtokában vagyok és meg kell tanulnom, hogy miként használhatom legjobban.

Mit tanultál meg az NCAA-ben eltöltött négy év alatt?

Az NCAA nagyon kemény bajnokság, ahol találkozhatsz sikerrel és kudarccal is az utad során. Ami a legfontosabb itt minden csapat, minden mérkőzésen győzni akar. Az utolsó évre sikerült kivívnom a csapattársaim tiszteletét is.

Hogy hoztad meg a döntést, hogy Európába jössz játszani? Mi volt az első szezonodban a legjobb, illetve a legrosszabb emlék?

Egyszerű volt meghozni a döntést. Szerettem volna segíteni a leendő csapatomon és gondoskodni a családomról. Játszani akartam, mert imádok játszani. Az első csapatom a török Trabzonspor volt. A legjobb az volt, hogy megismerhettem egy másik országot, a legrosszabb az volt, hogy folyamatosan más hotelben kellett laknom, egy városon belül!

2009-ben jöttél Magyarországra, miután egy éves szerződést kötöttél a Körmend együttesével. Milyenek voltak az első benyomásaid?

Szerény város, egyszerű élet és NAGYSZERŰ szurkolók. Ennek a városnak a lakói rendesek és tisztelettudóak. Nagyon sok olyan helyen jártam, ahol az emberek nem ilyenek.

Mit meséltek neked csapattársaid a nagy Körmend – Falco párharcokról? Milyen volt ez első vasi rangadód?

Amikor Körmendre jöttem már meséltek arról, hogy hatalmas rivalizálás van a két csapat között, mely hosszú évekre nyúlik vissza. Imádtam az első meccsnek a hangulatát, élveztem a helyzetet. Karakterek és csaták, ezek a szavak voltak, amik eszembe jutottak látva ezeket az elképesztő meccseket.

Melyik volt a legjobb magyarországi mérkőzések, és miért?

Talán az Albacomp elleni, hazai mérkőzés. Nem tudtam hibázni. 16 pontot dobtam az első félidőben, hatalmas volt a gyűrű aznap este! :-) Végül megnyertük a mérkőzést, ez volt a legfontosabb.

A rájátszás első körében 3-0-al söpörtétek ki a Falco-t, majd már 2-0-ra vezetettek a Paks ellen, azonban meg tudták fordítani a párharcot és 3-2-vel továbbjutottak. Annak ellenére, hogy megsérültél, megtetted a tőled telhetőt, kivívtad a szurkolók tiszteletét. Nehéz 2 hetet éltél meg akkor?

Szörnyen éreztem magam. Minden valószínűség szerint megnyertük volna a párharcot és a bajnokságot is, ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy. Ez nagyon frusztráló volt. A fájdalmaim miatt nem tudtam azt csinálni a pályán, amit szerettem volna. De a szurkolók végig támogattak, egyetlen negatív hangot sem hallottam. Nagyon sokat segítettek!

Mit gondolsz arról, hogy miért nem tudta megnyerni a Körmend a 2010-es bajnokságot?

Így történtek a dolgok. Ilyen a kosárlabda…???

A 2010/2011-es idényt a német Bundesligaban, a BC Göttingen együttesénél töltötted. Ez hatalmas lehetőség volt neked, ugye?

Igen, így van, nagyszerű évem volt. Körbeutaztam egész Európát és sok nagyszerű játékos ellen játszottam. Élveztem az ott eltöltött időt.

A Bundesliga egy Európa topligái közül. Mi a különbség a magyar és a német első osztály között?

Úgy gondolom, hogy a magyar topcsapatok felvennék a versenyt a németek legjobbjaival. Bár Németországban több együttes tud nagyon-nagyon jól játszani. A magyar bajnokságban 5-6 ilyen csapat van, Németországban 9-10.

Nehéz volt megdolgozni azért, hogy a klub kulcsjátékosa legyél?

Persze, ez egy hosszú út volt, ami folyamatosan hosszabbodott.

Hogy értékeled a Göttingennél eltöltött évedet?

Nagyszerű volt, sok élménnyel gazdagodtam. Fantasztikus volt az Európa Kupában játszani. Szeretem Göttingent, az ottani embereket, és imádtam a csarnokot, ahol játszottunk, a Lokhallet.

Az elmúlt idényt a KK Radnički Kragujevac csapatánál töltötted. Hogy érezted magad Szerbiában?

Élveztem az ott eltöltött időt, mert lehetővé tették számomra, hogy fejlődjek. Muta mester segített abban, hogy a hibáimmal együtt is tudjak fejlődni, mint játékos. Nagyon hálás vagyok, hogy ott játszhattam az elmúlt szezonban.


Az alapszakaszt a 7. helyen fejeztétek be, a rájátszás első körében pedig búcsúztatok. Elégedett vagy az eredményetekkel?

Örülök és közben mérges is vagyok a szezon, illetve a rájátszás miatt. Úgy gondolom, hogy előrébb tudtunk volna végezni a rájátszásban és jobb mérlegünk is lehetett volna az alapszakaszban, de ilyen a kosárlabda. Túl kell lépnem ezen.

Csapatod egyik kulcsjátékosa voltál a bajnokságban és az Adria Ligában egyaránt. Melyik sorozat volt nehezebb?

A szerb bajnokságban elképesztően keményen játszanak a srácok. Ez a különbség. Az Adria Ligában sokkal inkább a tehetség dominál, de ezt a különbséget a szerb játékosok mentalitásukkal, küzdeni tudásukkal ellensúlyozni tudják. Nagyszerű szezont tudhatok magam mögött.

Számodra mi volt a legemlékezetesebb mérkőzés ebben az idényben?

A legemlékezetesebb az volt, amikor nagyon izgalmas mérkőzésen győztük le itthon a Partizan csapatát. A szurkolók felfokozott állapotban voltak a meccs alatt és utána is. Elképesztő környezetben játszottuk a meccset.

Milyen terveid vannak a jövőre nézve?

Tervek a jövőre… A jövő mindig a holnapban van. Az lebeg a szemem előtt, hogy lehető legjobbat hozzam ki magamból és eljussak olyan magasságokba, amire hivatott vagyok.

Van valami különleges rituáléd az edzések, meccsek előtt?

Nem, nem igazán. Attól függ, hogy milyen napom van. Alapesetben mogyoróvajas, dzsemes szendvicset eszem meccsek előtt.

Ki volt a legjobb csapattársad eddig, illetve ki volt a legkeményebb ellenfeled?

A legjobb csapattárs Trent Meachem volt, Németországban. A legkeményebb ellenfelem az akkor még Pakson játszó Ivory Clark volt. Rendkívül atletikus, jó védő, remekül blokkol.

A magyarországi csapattársak közül tartod valakivel a kapcsolatot?

Többnyire Jermaine Thomas-szal beszélgetek.

Melyik volt a legemlékezetesebb mérkőzésed eddigi karriered során?

Amikor a Göttingennél voltam, akkor bent voltunk az Európa Kupában és Görögországban játszottunk az Aris ellen. 17 pontos hátrányban volt a negyedik negyed elején, de vissza tudtunk jönni és győztünk. ŐRÜLT meccs volt!

Mike, nagyon köszönöm az interjút!

Én köszönöm a lehetőséget! :-)


Mike Scott videója a 2009/2010-es szezonjáról:



Fotó (1.) - bckormend.hu

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus