Mesteri Tippelde - 2. rész (Értékelés)

Véget ért az első forduló a férfi NB I A-csoportjában. Csirke Ferenc a PVSK - PANNONPOWER mesterének tippjei jónak bizonyultak, mivel 6 mérkőzésből 5 végkimenetelét eltalálta. Viszont biztosak lehetünk benne, hogy ezt a remek mutatót gondolkodás nélkül elcserélné arra, hogy azt az egy találkozót, melyre nem jött be a tippje, a vendégek nyerjék, mivel az épp saját meccsük volt.

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely – Kis-Rába menti Takarék SKC 87-73

A „Falco” egy plusz jobb külföldi teljesítményével nyerte meg a mérkőzést. Úgy érzem, hogy ez döntötte el az ő javukra a meccset, hogy a három külföldi nagyon jó napot fogott ki és a negyedik negyedben felőrölték a Sopront. Ilyenkor nagyon tud hiányozni egy-egy ember a rotációból, főleg egy ilyen nehéz mérkőzésen. Nem mondanám sima meccsnek, mert ez mindig 2-3 labdán dől el, hogy szoros végjáték lesz, vagy 10 ponttal nyer az adott hazai csapat. Végig kiélezett mérkőzés volt, a Sopron nagyon okosan játszott, főleg az első félidőben. Gratulálok a Szombathelynek, jól indították az idényt.

Nyíregyházi KK - Pécsi VSK-PANNONPOWER 70-66

Nekünk a legvégén kiütközött, hogy rutintalan csapat vagyunk. 11 ponttal vezettünk a harmadik negyedben és ezt nem tudtuk megtartani. Az is nagyon megfogta a fiatal csapatomat, hogy a negyedik negyedben fújtak négy támadóhibát ellenünk és két lépéshibát. Tehát nem is tudtuk rádobni a labdákat. Sajnos nem tudtam még visszanézni a mérkőzést, de nem szeretném ezekre a dolgokra fogni, mert így is megnyerhettük volna a meccset. Az a baj, hogy rossz dobószázalékot hoztunk, a védekezésünk rendben volt. Egy utolsó dobáson múlt, 6 másodperccel a vége előtt rádobtuk, nem ment be. Hozzáteszem, hogy a Nyíregyháza nem rossz csapat, mi ezzel a rutinnal nem biztos, hogy meg tudunk tartani egy 11 pontos előnyt. Nem is érzem, hogy butaságokat csináltunk volna, az üres helyzetek és a büntetők is kimaradtak az utolsó negyedben. Az lényeges volt, hogy ekkor hatszor rá sem tudtuk dobni a labdát, ami egy ilyen fiatal csapatot kicsit jobban megfog, mint a rutinosabb játékosokat.

Lami – Véd Körmend - Kaposvári KK 86-93

Mondtam a tippelésnél, hogy ha Dunn játszik, akkor vendég győzelmet tippelek. Ez a Kaposvár nagyon össze lett rakva, nagyon jó a három külföldijük, öt magyarjuk. De úgy érzem, hogy itt az döntött a KKK javára, hogy Swanston extra napot fogott ki. Mi láttuk őt játszani, tehát én úgy érzem, hogy ehhez a teljesítményhez hazai védelmi hibák is hozzájárulhattak, mondom ezt úgy, hogy nem láttam a mérkőzést. De a mai kosárlabdában elég ritka, hogy valaki 43/27-et tudjon dobni. Gratulálok Swanstonnak, elég szépen beindította a csapatát. A Körmend úgy érzem, hogy ugyan abban a helyzetben van, mint mi és a Sopron, hogy egy külföldi hiánya nagyon sokat tud számítani.

Alba Fehérvár - Zalakerámia-ZTE KK 102-63

Az Alba tipikusan az a csapat, ahol még bajnokság kezdete előtt két nappal is tudnak olyan játékosokat igazolni, akik egyénileg olyan képességűek, hogy mérkőzéseket tudnak eldönteni, még akkor is, ha nincsenek összeszokva, erőből darálják be az ellenfelet. A ZTE is csak két külföldivel állt ki, nekik még össze kell érniük. Nemes célokért küzdenek. Olyan mérkőzés volt, ahol 10-15 pontos Alba vezetésnél nem jött össze 2-3 dolog a vendégeknek, és így lett 30 pontos különbség, nem pedig mondjuk 8. Ha az Alba felszabadultan tud kosárlabdázni hazai pályán, akkor sokan beleszaladhatnak 30-40 pontos vereségekbe.

Atomerőmű SE - TOP COP Security Jászberény 102-90

Ez a tipikus első meccs este, amikor egy papíron sokkal jobb játékosállománnyal rendelkező csapat fogad, egy aránylag szépen összerakott, nyolcba igyekvő csapatot és kiütköznek a problémák. A Paks a félidőben rendezte a sorokat és a harmadik negyedben eldöntötte a mérkőzést. Hozzátartozik, hogy a Jászberény extra dobóformát mutatott, kevés csapat dob 90 pontot Pakson. A hazaiaknak még van mit összerakni a védekezésükön, de ők olyan csapat, ahol van 3-4 játékos, aki képes mérkőzést eldönteni, ez a mai magyar bajnokságban nagy előny.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Factum Sport Debrecen

Csak a statisztika alapján tudom mondani, mivel még nem láttam a meccs felvételét, hogy a Szeged végig kézben tartotta a mérkőzést. Eléggé egy emberes játékot mutatott a Debrecen, mivel Fekete Stefán 23 pontot dobott. A hazaiak jobban játszotta a csapatjátékot, a vendégeknek a dobóformával is lehettek gondjaik. Szerdán velük játszunk, remélem, hogy meg tudjuk őket verni, nem szabad őket lebecsülni, gondolom, hogy ennél csak jobban tudnak játszani.