Ruják András naplója - 13. rész

Kicsit több idő telt el az utolsó írásom óta, mint általában szokott, ennek csupán annyi az oka, hogy most tértem magamhoz a traumából, amit a szempillaspirál használata okozott nálam a múlt hét szerdai naptárfotózás előtt.

Erről majd részletesebben mesélek, de előtte az Albacomp elleni találkozóról ejtenék pár szót. Mivel tv-s meccs volt, így ezúttal többen láthatták, így talán könnyebb is majd utalnom pár dologra. Természetesen azzal a céllal utaztunk Fehérvárra, hogy megőrizzük a veretlenségünket. Szurkolóink közül ezúttal is sokan elkísértek bennünket, a csarnok szépen megtelt, a hangulat nagyszerű volt. A mondhatni szokásos rossz kezdés szerencsére elmaradt, sőt vezetéssel zártuk az első negyedet, és a jó játékunk megmaradt az egész félidőben. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem voltak hibák. Sőt! Nagyon sok apró hiba előfordul egy ilyen meccsen, de ezúttal nálunk volt kevesebb (az első félidőben). Szép lassan növeltük az előnyünket, minden jól alakult. Isti félpályás "buzzer-beater"-e pedig még egy plusz lökést adott.

Mondjuk hozzá kell tenni, szerencse volt, hogy bement, mert ezeket általában palánkra dobja, de így nagy mázlink volt, simán gyűrűre ment és betalált. (Meglehet jó szokás, hogy a meccs előtti utolsó edzésen mindig tétre menő félpályás dobóversenyt rendezünk?) A második félidő elején a játék képe hasonló maradt. A harmadik negyedben már 16 pontos különbség is volt a javunkra. Nagyon kellett volna ezt még pár ponttal növelni, hogy megrogyjanak, de sajnos nem sikerült, és 7 pontos különbséggel fordultunk. Ez pedig kosárlabdában nem előny, amint ez most is igazolódott. A záró felvonásban aztán szinte semmi se sikerült. Ilyenkor a lehetőséget megérző, lendületbe jövő csapatnál a lélektani előny. Nem sikerültek a támadásaink. Ha mégis, és meglett  a helyzet, akkor a dobások nem mentek be. 5-6 tiszta hárompontost biztos elrontottunk. Lepattanóból is túl sokat engedtünk, ezek megbosszulták magukat. A végén volt még egy dobásunk, de a mi hibánk, hogy egyáltalán odáig jutottunk, hogy ezzel menthettük volna hosszabbításra a meccset. Nem ezen kellett volna múlnia.

Bosszantó a vereség. Ha egy rangadón végig pár pont különbség van, ide-oda változik a vezető csapat, és így lesz 3 pontos meccs belőle, az is igazán rossz érzés tud lenni. De ha ilyen vezetésről történik, az még zavaróbb, azon gondolkodva, hogy ami ment 30 percig jól, az miért nem ment még 2 perccel tovább.  A meccset szokás szerint elemeztük, videóztunk róla, és megbeszéltük mit mikor kellett volna másképp.

A bevezetőben már egy fél mondat erejéig utaltam a szerdai napunkra. Naptárfotózás. Az eleje, hát hogy is mondjam, ijesztő volt. A fodrász kicsit igazított a hajunkon, beállították és egyéb apróságok, ezzel még nem volt semmi gond. De utána beküldtek minket a sminkes hölgyhöz! A szobában kevés berendezés volt, egy székre ültettek le minket középre: Balra a masszázságyon, három táskából kipakolva a sminkfelszerelés és hozzávalók sorakoztak, mint a kínzóeszközök. Ha még egy lámpát is az arcomba nyomnak, bármilyen titkot elárultam volna. De mivel nem akartak semmi ilyesmit egyikünktől sem, így hát nekünk estek, és kegyetlenül púderezték az arcunkat, pödörték a szempillánkat. Életemben nem volt ilyenben részem, remélem egy ideig nem is lesz! Utána átmentünk a fotózás helyszínére, felöltöztettek mindenkit évszakhoz alkalmazkodva, majd készítettek egy-egy sorozatot különböző háttérrel, amihez mindenki kapott maga mellé egy fiatal hölgyet is. Az egyetlen gond a 0 fok körüli hőmérséklet volt. Fepu nagyon jól is érezte magát rövidgatyában, szerencséjére nem sokat kellett fagyoskodnia. Pár perc után kitalálták, milyen pózban álljon a lánnyal, és az egymáshoz közeli pózoknak köszönhetően testét elönthette a forróság. Emellett jól szórakoztunk, csipkelődtünk egymással folyamatosan. Kicsit későn értünk haza, éppen hogy beestünk edzésre.

Pénteken utaztunk Debrecenbe. Tavaly az utolsó fordulóban beleszaladtunk egy csúfos vereségbe, ezúttal ezt mindenki el akarta kerülni. Az első pár perc után folyamatosan tudtuk növelni a különbséget és félidőre majdnem a 30 pontos előny is megvolt. Isti nem utazott velünk, illetve Dávid Geri a héten nem edzett egy kisebb gyulladás miatt de rajtuk kívül mindenki pályára lépett.

Ezen a héten érkezik hozzánk a Kecskemétet megtréfáló Szeged. Hazai pályán szeretnénk megszerezni idei 7. győzelmünket!

Fotó(1.): vasnepe.hu

Fotó(2, slide): Koppányi Szabolcs - Factumsport.hu