Tüzér-tűz 15.rész (4.évad)

Az idei legjobb játékunk a legfontosabb derbin. Zsebben a Pösti Elklásszikó!

"Fújjuk le! Fújjuk le!" - zengték a Lajos, Gábor és Jóker vezette Honvéd szurkoló torkok 5-4-es vezetésünknél. Elképzelhető, szabad idejükben jósnőhöz járnak, esetleg genetikusan van közük Nostredamushoz, de bárhogy is legyen, a lényegre rátapintottak. Akár ott vége lehetett volna a fővárosi örökrangadónak. Ettől kezdve végig vezetve mutattunk be kiváló kosárlabdát. Az utóbbi egy hónapban rengeteg munkát adtunk a pályamunkásoknak. Olyan szinten rongáltuk a palánkokat és gyűrűket, hogy várható volt, előbb-utóbb kijön a lépés dobásilag. Most kijött. Az első félidőben fantasztikus labdajáratással postáztunk egymásnak 20 (!!!) gólpasszt, amikből bepörköltünk hat triplát 66%-kal.

Ráadásul nem egy-két játékosomnak "gurult el a gyógyszere", teljes mértékben CSAPATMUNKA eredményezte a félidei 52-40-es vezetésünket. Pintér Dávid (12/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 7/12 összes dobás, 21 VAL) legjobb mérkőzését játszotta nyári átigazolása óta, Szalay Ákos (14/6 pont, 7 kiharcolt fault, 5-5 gólpassz és lepattanó, 8/10 összes dobás, 24 VAL) remekül fogta össze a támadásokat.

A második félidőben a presztízsharc jelentőségét maximálisan átérző hazaiak keményebb védekezésre váltottak. A helyzeteink továbbra is megvoltak, ám ekkor kevésbé céloztunk jól. Ettől függetlenül a két csapat közötti különbség 9 és 12 pont között stagnált, köszönhetően a Kiss Ádám - Kováts Róbert - Stefán Dávid (37 pont, 16 lepattanó, 42 VAL) belső sor fojtogató védekezésének, amellyel gyakorlatilag élő falat húztak a védőtérfelünkön, mindösszesen 17 mezőnykosarat engedélyezve negyvenc perc alatt Sebők Tomiéknak.

A negyedik negyedben aztán végleg eltéptük láncainkat. Máté Márk (16/6 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó, 8/13 összes dobás, 24 VAL) és Tóth Bence (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 5/9 mezőny, 17 VAL) demoralizáló akciókat mutattak be, a Fülöp Botond - Pálházi Richárd - Sebők Bence (9/6 pont, 3 lepattanó és 9 VAL) trió pedig hozzátette, ami a győzelemhez nélkülözhetetlen volt.

Büszke vagyok a Srácokra! Maximális koncentrációval, alázattal és elengedhetetlen vagánysággal harcoltak az őszi forduló kiemelt összecsapásán. Hétfőn önbizalomtól duzzadóan kezdhetjük el a felkészülést közvetlen riválisunk, a Tiszaújváros elleni idegenbeli rangadóra.

Ui: Nem hivatalos információk szerint, Mészáros "Lujó" István szurkolói buszt szervez...