39 pontos kaposvári vereséggel debütált az élvonalban a TF

Csak egyszer tudott visszajönni húszpontos hátrányból az újonc, a második félidőben már nem hibázott a KKK.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 1. forduló
Kaposvári KK - Serco-TF Budapest 100-61 (26-14, 15-18, 34-21, 25-8)

Kaposvár: Johnson 14/3, Lilov 16/9, McCray 13/9, Hendlein 17/6, Spica 22/3.
cserék: Halász 2, Hock 2, Baki 7/3, Bogdán 5/3, Harazin 2, Kocsis -, Puska -.

TF: Sarenac 763, Krnjajski 8/3, Buzás 8/6, Filipovics 15, McClane 16/6.
cserék: Szobi 2, Beák 5/3, Meleg -, Adegbite -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Története első élvonalbeli mérkőzésére készült az egyelőre két légióssal felálló TF-Budapest, de eléggé beragadt a rajtnál Merim Mehmedovics csapata: a Kaposvár a lepattanók után könnyedén átrobogott ellenfelén, így alig két és fél perc után 9-0 állt az eredményjelzőn. Itt azért észhez tértek a fővárosiak és újabb két perccel később már egál volt az állás, de mint kiderült, ez csak átmenetinek bizonyult: egy 17-0-s somogyi roham következett, az újonc legközelebb az első negyed utolsó percében talált a gyűrűbe. A hazai védekezéssel szemben ritkán kerültek tiszta dobóhelyzetbe Sarenacék, míg a túloldalon Spica ficánkolt a gyűrű alatt és Johnson is hamar eljutott tíz pontig, így elég egyértelmű volt a helyzet, de a hullámzás ezt követően is folytatódott – a második játékrészben meglett a közte húsz, de erre megint egy jobb periódussal tudott válaszolni a TF és nem szakadt le végleg. Sőt: 35-15 után 17-3-at (!) repesztettek Buzásék, így a nagyszünetre teljesen szorossá tették az állást – a hazaiak tizenegy eladott labdája és a vendégek nyolc támadópattanója beszédes adat volt húsz perc játékot követően.

A fordulás után aztán újult erővel futott ki a parkettre Fekete Ádám együttese, Hendlein és Spica pedig megoldhatatlan feladat elé állította a TF magasembereit – sorra jöttek a faulttal együtt dobott kosarak, a kiharcolt személyi hibák és a festékből érkező pontok, így bő hat perc elteltével megint meglett a közte húsz a somogyiak javára. Innen pedig ezúttal már nem volt visszaút, nem engedték ki a kezükből a meccset a látványos megoldásoktól sem tartózkodó hazaiak, a harmadik negyed már 75-53-mal zárult, majd a záró etap két Halász-kiosztással és két kaposvári triplával vette kezdetét. Innentől már gálának tapsolhatott a hazai publikum, öt perccel a vége előtt felharsant a „százat nekik”, ezt pedig az utolsó percben teljesítették is Hockék – a vége közte 39 lett, az utolsó negyedben összesen nyolc pontot tudott dobni az újonc.

fotó: delfinek.hu