A bronz a Paksé

Jobban kezdett a hazai Kaposvár a bronzcsata második meccsén, de már az első negyedben kiegyenlített a Paks. Ezután is változatos, néhány kimagasló egyéni teljesítményt is hozó derbit láttunk, ám a vendégek úgy is diadalmaskodtak, hogy gyatrán dobták a büntetőket, mivel több lábon álltak, mint a kaposváriak. Ezzel a két nyert meccsig tartó párharcban is nyert az ASE, vagyis az Enrique Gutiérrezzel a kispadon induló, de idény közben őt Schmidt Bélára cserélő klub a 2012/2013-as szezon bajnoki harmadik helyezettje, a Kaposvár pedig 4. lett.

NB I A PÁRHARC A BRONZÉREMÉRT, 2. meccs

2013. május 26. Kaposvár

Vezette: Papp, Török, Tőzsér (Téczely)

Kaposvári KK – Atomerőmű SE Paks

88-96 (26-26, 26-23, 16-22, 20-25)

Kaposvár: Dunn 12, Swanston 24/6, Szőke 2, Hendlein 16, Spica 18. Csere: Dávid 6, Drahos 4, Kiss K. 6/6. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Paks: Williams 18/3, Levy 11, Vojvoda 20/9, Körtélyesi 10/3, Tóth Á. 15. Csere: Kovács Á. 8/3, Eilingsfeld 4, Kámán 8/3, Idlet 2. Vezetőedző: Schmidt Béla.

Kipontozódott: Hendlein (40. p.).

STATISZTIKA ÉS PONTDOBÓK ITT!

BRONZÉRMES AZ ATOMERŐMŰ SE PAKS CSAPATA.

ELSŐ NEGYED

A párharc első meccsén a Paks nyert, érthető volt tehát az a nekibuzdulás amivel a Kaposvár belevetette magát a meccsbe. Eleinte Spica és Hendlein révén vezettek is Fekete Ádám legényei, sőt, amikor Körtélyesi hármasból vagy Tóth büntetőkből betalált a vendégektől, mindig volt olyan somogyi játékos, aki dobásával megtartotta együttese fórját. A visszavonulásra készülő Szőke Balázs a KKK kezdőötösében kapott helyet (volt már erre példa többször is az idényben, tehát nem csak gesztusértékű volt edzője húzása), ám ekkor még nem lehetett tudni, hogy csak hazai pályán vívja utolsó meccsét a rutinos bedobó vagy általában véve az "enbéegyben". Mindenesetre a Kaposvár a győzelemre, s így a párharc meghosszabbításáért hajtott.

12-5-ös, majd 24-17-es vezetése után a viszonylag megnyugtató előnyét azonban nem tudta megtartani még az első negyed végéig sem a KKK, hiszen Vojvoda odaát riadót fújt, s a legvégén beesett Körtélyesi duplája is még - amit egy hazai eladott labda előzött meg. (26-26)

MÁSODIK NEGYED

Vojvoda triplájával vezetéshez jutott az ASE (28-30), ám Dávid megrázta magát és kétszer is jól fejezett be hazai támadást. Ám ekkor a paksi Körtélyesi ragadta magához a kezdeményezést. Ingázott a vezetés a két csapat között, egy-egy percre előnybe került valamelyik fél, hogy aztán pillanatok alatt változzon a helyzet. A negyed közepe leginkább Lorenzo Williams és Marco Spica kosárváltásait hozta, de jelentősen nem tudott elszakadni egyik gárda sem a másiktól (43-42). Ám ekkor a búcsúmeccsét vívó Szőke, illetve Kiss is betalált, s ezzel picit megugrott a KKK.

Jött is a válasz hamarosan, ám a Paks a legvégén Tóth zsákolásával csak zárkózni tudott (52-49).

A faultokat nézve a hazaiaknál Dávid félhetett leginkább (3 személyi), a vendégeknél senki sem tartózkodott a veszélyzónában.

HARMADIK NEGYED

Kezdett ellépni az ASE a vendéglátótól. Ebben Kámán Tamásnak is szerepe volt büntetőjével és triplájával. 52-59 után Swanston tartotta versenyben a Kaposvárt, ám Kovács a másik oldalon hármassal rondított bele a kisebb hazai sorozatba, vagyis állandósult a 4-6 pontos paksi fór. Spica és az addig nem sokat mutató Dunn is besegített azonban, így 64-64-nél utolérte ismét a Kaposvár a Paksot. Ekkor, s már előtte is más alkalommal Kámán volt az többször is, aki nem hagyta, hogy a Kaposvár fordítani tudjon, s végül a negyedet valamivel jobban zárta az ASE (68-71).

NEGYEDIK NEGYED

Nyílt volt a találkozó, Swanston, aztán Hendlein is egy-egy pontra hozta fel együttesét. Aztán Kiss Kornél hármasa után már át is lépte a küszöböt a KKK (75-73).

Hendlein növelte kettővel a hazai fórt, de hamar beérte ellenfelét az ASE (77-77). Három perccel a lefújás előtt azonban végleg ellépett a Paks. Levy vezetésével már 80-87 állt az eredményjelzőn, ami a hazaiak minden igyekezete ellenére is csak még rosszabb irányban változott (82-92).

Ez sok volt a Kaposvárnak, amely ezen a napon nem dobott valami fényesen messziről. S bár mind a 14 büntetőt értékesítette három légiósa (ez is érdekes, más nem dobott büntetőt a Kaposvárból, csak Dunn, Spica és Swanston), egy picivel hatékonyabb volt a Paks. Holott az ASE is rengeteg távoli dobást hibázott (7/25 - gyakorlatilag Vojvodán kívül mindenki betlizett a triplavonal mögül), de most ez is elég volt a tolnaiaknak a sikerhez.

86-92-re még felzárkózott a Kaposvár az utolsó percben, de ez a meccs - s ezzel együtt az idei bronzérem - már elúszott a számukra.

A vesztes csapatból Hendlein dupla-duplát ért el (16 pont, 10 lepattanó), de Spica is csak eggyel maradt el ettől (18 pont, 9 lepattanó). Ők most is bizonyították, hogy jó párost alkotnak a palánkok környékén. Mellettük a végére dobott pontokban feljavuló, de a gólpasszokat egyébként is remekül osztogató Dunn is dupla-duplázott, csak ő másként (12 pont, 11 assziszt). A nyertes alakulatból Williams volt a legközelebb a dupla-duplához (18 pont, 7 gólpassz), de vélhetően nem zavarja majd a paksiakat, hogy náluk többen hozták össze az ellenfelükénél valamivel jobb produkciót, s így az egyéni statisztikai csúcsok nem kerültek veszélybe.

Az Atomerőmű SE Paks a bronzérmes a 2012/2013-as NB I A férfi kosaras szezonban. A Kaposvári KK a negyedik.

A bajnokra (és az ezüstérmesre) még várunk... Kedden jön az Alba - Olaj finálé 3. meccse...