A Jászberény lett a harmadik a Morgen Ferdinánd Emléktornán

18-26 után egy 28-2-es futással fordította meg a Jászberény a Pécs elleni meccset, de a PVSK -26-ról is vissza tudott jönni két pontra - végül 83-77-re győzött Stevan Tot csapata, így ők végeztek a harmadik helyen a Morgen Ferdinánd Emléktornán.

Morgen Ferdinánd Emléktorna, Bronzmeccs
PVSK-PANNONPOWER - JP Auto-Jászberényi KSE 77-83 (22-14, 6-32, 23-18, 26-19)

Pécs: Halász 5, Smith 21/6, Supola 19/9, Bíró 4, Budimir 1.
Csere: Sejfic 9, Antóni 11/9, Harazin 2, Krnjajski 5/3.

Jászberény: Arrington 14/3, Bazsó 6/3, Williams 11/9, Stamenkovics 16/12, Barker 9.
Csere: Brbaklic 14/3, Ondima 8/6, Cseh 3/3, Czirbus 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az első negyedet Halász és Supola révén jobban nyitották a pécsiek, de Arrington egymaga fordított gyakorlatilag a negyedik perc végére (5-10). A PVSK kiegyenlítette a meccset, Smith is megszerezte első kosarait, így 10 perc után ők vezettek 8 ponttal (22-14). A második negyedben kettő percig nem volt gondja a Pécsnek, 26-18 után viszont gyakorlatilag leálltak, 28-2-re bukták el a félidőig hátralévő 8 percet - ebben az időszakban Brbaklic játszott kifejezetten jól a berényiektől, de sokan dobtak sok pontot (28-46).

A fordulás után a 26. percben már 26 pont is volt a különbség (36-62), de itt meg a Pécs ment egy 15-0-s szakaszt Smith vezetésével, így Arrington zsákolása is csak 13 pontos jászberényi előnyt jelentett 10 perccel a vége előtt (51-64). A negyedik negyed első perceiben ugyan válaszolgatott a JKSE a Pécs próbálkozásaira, de egy párperces szakaszban csak Smith pontjai és pécsi triplák jöttek, így a 37. percre 69-71 volt már az állás. Ondima Olivér triplája a legjobbkor jött csapata szempontjából, majd Stamenkovics is beszórt egy hármast (69-78). A Pécs visszajött még négy pontra, de végül 83-77-re nyert Stevan Tot csapata, így ők végeztek a harmadik helyen a Morgen Ferdinánd Emléktornán.