A Jászberény szoros meccsen verte a Kassát

Jól játszott Forray Gábor együttese, Caffey 29 pontot dobott, így jól sikerült a JKSE főpróbája.

JP-Top Cop Jászberény – KB Kassa 81-77  (21-18, 18-18, 18-19, 24-22)
Jászberény, Bercsényi út.

Jászberény: Caffey 29/3, Horváth 6, Soós 10/3, Dramicsanyin 17/9, Dukics 2. Cs.: Mándoki 11/9, Cseh 6, Szögi, Blaskovits.

Kassa: Jones 8/6, Rados 7/3, Jacobo 7/3, Keely 12, Batka 16/6. Cs.: Avranovic 16/12, Kitchell 7, Galata 2, Nuder 2.

A jksedrukker.hu beszámolója:

Mike Caffey szerezte első pontunkat, majd Horváth két és Soós egy találtával a 3. percben 9-2 arányban vezettünk. Ekkora azonban szárnyra kapott ellenfelünk és a negyed felénél már ők vezettek 12-11-re. A következő percek aztán hullámzó játékot hoztak, ami egyébként az egész mérkőzésről elmondható, végül csapatunk Soós jó kettesével 21-18-as vezetéssel mehetett neki a második 10 percnek.

Amely igazi adok-kapokat hozott, hol mi, hol a kassaiak vezettek, de pár pontnál többel egyik csapat sem tudott ellélpni egymástól, egészen a 18. percig, amikor is 36-30 arányban a vendégeknél volt az előny. Nem ijedtünk meg azonban, Horváth, Dramicsanyin és Mándoki vezérletével egy 9-0-ás etapot repesztettünk, így a félidőre 39-36-os jászberényi vezetéssel térhettek a felek.

A második játékrész elején nem találtuk a kassai védekezés ellenszerét, ugyanakkor 10 pontot kaptunk zsinórban, amit Caffey tört meg egy kettessel a 25. percben (41-46). Nem tudtunk közelebb jönni, de 3 perccel a negyed vége előtt 49-55 után újra elkaptuk a fonalat és nyolc pontot szereztünk úgy, hogy közben nem kaptunk egyet sem, így két egység előnyről várhattuk az utolsó negyedet (57-55).

Amelyben végig vezettünk, de a kassaiak mindig a nyomunkban voltak. A lefújás előtt egy perccel ugyanakkor 75-74-re zárkóztak a vendégek, de Caffey és Soós is beszórt egy-egy triplát, amire ellenfelünk csak egy kosárral tudott válaszolni. Végül Caffey büntetője zárta a mérkőzést, amit 81-77-re nyertünk meg. A találkozó remekül szolgálta csapatunk felkészülését és minden bizonnyal játékosainknak is önbizalmat ad a hétvégi Szolnok elleni bajnoki találkozóra.

fotó: jksedrukker.hu