A Kecskemét bejutott a felsőházba és a rájátszásba

Forray Gábor együttese végig vezetett a Körmend ellen, 93-77-re nyert, ezzel bebiztosította ötödik helyét, felsőházi pozícióját és rájátszásbeli részvételét.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 23. forduló
KTE-Duna Aszfalt (15-11) - Egis Körmend (18-8) 93-77 (27-24, 22-15, 25-15, 19-23)

KTE: Pongó 3/3, Thompson 16/3, Djeraszimovics 6, Dramicanin 22/15, Karahodzsics 16.
Csere: Wittmann 14/6, Molnár M. 11, Molnár D. 5/3, Kucsera -.

Körmend: Wright 4, Hollins 5/3, Ferencz 10/6, Davis 10/9, Horti 8.
Csere: Fanning 7/3, Tuoyo 4, Halász 11/3, Bán 14/12, Csorvási 3, Németh 1, Oroszi -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Szűk másfél perc elteltével, Ferencz triplája után először és utoljára vezetett a Körmend (4-5), ezt követően ugyanis az eleinte Thompson és Karahodzsics vezette KTE fordított, majd Dramicanin két tripláját követően 9 ponttal meglépett, a negyed felénél időt kellett kérnie Gasper Potocniknak (17-8). Hatott a játékmegszakítás a vendégek számára - Bán és Davis egy-egy hármasával rögtön visszajöttek három pontra, majd ugyancsak ők ketten dobtak még egy-egy triplát, amivel egyetlen pontra csökkent a távolság - Thompson két büntetőjét követően három pont volt a differencia 10 perc játékot követően (27-24). A második negyed elején is triplákkal tartotta magát versenyben a piros-fekete alakulat, majd Hollins a 14. perc elején egyenlített (32-32). A félidőből hátralévő hat percben azonban nagyon megálltak a vendégek támadásban, a hazaiak jól védekeztek, Dramicanin megint tarthatatlan fokozatba kapcsolt (már a félidőben 17 pontnál járt, az ekkor 13 pontos Thompsonnal együtt cipelték a hátukon támadásban a kecskemétieket), triplákkal, büntetőkkel is sokkal jobban állt ebben a periódusban a KTE, amely így 10 ponttal vezetett a nagyszünetben (49-39).

A fordulás után Karahodzsics lépett a gázpedálra támadásban, Thompson dupláját követően pedig már 15 pontra nőtt Forray Gáborék előnye a 24. perc végére (57-42). A Körmend egyáltalán nem tudott felpörögni sem elöl, sem hátul, a Kecskemét tetszetősen, hatékonyan és eredményesen is játszott - a magyarok, a két Molnár és Wittmann kosaraival 20 ponttal léptek meg egy negyeddel a vége előtt, eldőlt az összecsapás (74-54). A záró 10 perc során csak az volt a kérdés, mekkora lesz a végén a különbség. A 32. percben már 25 pont is volt a differencia (81-56), semmilyen veszély vagy feltámadás nem fenyegette a hazaiakat. Végül 93-77-re győzött a Kecskemét.

Ez az eredmény azt is jelenti, hogy a többi mérkőzés eredményétől függetlenül a KTE megszerezte az alapszakasz ötödik helyét, kiharcolta pozícióját a felsőházban, így biztosította azt is, hogy ott lesz a rájátszásban.