A Körmend magabiztosan verte a ZTE-t

A második negyedben ellépett ellenfelétől a vasi alakulat, a ZTE pedig nem tudott visszakapaszkodni igazán a meccsbe - 12 pontos körmendi siker született.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 7. forduló
Egis Körmend (5-1) - Zalakerámia ZTE KK (3-4) 81-69 (17-13, 25-14, 21-17, 18-25)

Körmend: Wright 11/3, Hollins 12, Ferencz 5/3, Davis 11, Horti 2.
Csere: Németh 5/3, Tuoyo 13/3, Halász 5/3, Fanning 7/3, Csorvási 8, Bán 2.

ZTE: Vaughn 21/12, Horváth 6/6, Benke 18/6, Szabó -, Radic 19.
Csere: Mohácsi 1, Kis -, Jeffers 4.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Radic duplájával indult a meccs, de a ZTE ezt követően majdnem öt percig nem szerzett pontot, így amerikai légiósai vezetésével hétpontos előnyt szerzett magának a Körmend (9-2). Bencze Tamás csapata lassan indult be, de a 7. percre már egyenlítettek is Horváth Ákosék (11-11) - a negyed utolsó másfél percében Hollins és Halász kosaraival szerzett megint előnyt a hazai alakulat (17-13). A második felvonás első felében is próbált elszakadni riválisától a vasi alakulat, de eleinte tartotta magát a zalaegereszegi együttes. 29-23 után azonban egy 11-1-et futott a vendéglátó gárda, 16 pontra nőtt a távolság a félidő utolsó percének elejére, és 15 ebből megvolt még a nagyszünetben is (42-27). A Körmend főleg a dobószázalékokban nőtt ellenfele fölé akár a duplákat (10/16 - 7/16), akár a triplákat (4/10 - 3/13), akár a büntetőket (10/11 - 4/8) tekintve.

A fordulás után Fanning és Horti révén pillanatok alatt 20 pontra nőtt a differencia (47-27), és bár Benke és Radic a túloldalon mindent megpróbáltak, hogy csökkentsék csapatuk hátrányát, a körmendiek 15-20 pont között tartották fórjukat szinte a teljes felvonás során - 19 ponttal állt jobban Gasper Potocnik legénysége 10 perccel a vége előtt (63-44). A negyedik negyed elején Vaughn vezetésével visszajött 13, majd Horváth Ákos triplájával 12 pontra is a ZTE, de ennél jobban megint nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez a vendég alakulat. A Körmend tartotta a 10 pont fölötti differenciát, nagyobb veszély nem fenyegette a hazaiak sikerét. A végjátékot több technikai is tarkította, a ZTE fel is jött az utolsó percben 10 pontra, de ennek már jelentősége nem volt. Végül 81-69-re győztek Ferencz Csabáék, így ott vannak az Olaj mögött a tabella második helyén.