A vártnál simább Alba-győzelem a rangadón

A 20 pontot szóró Brandon Wood vezetésével meglehetősen könnyedén fektette két vállra a több betlizővel rendelkező Szombathelyt az Alba Fehérvár a ma esti tévés rangadón.

A Fehérvárnál - némi meglepetésre - Bódi Ferenc került a kezdőcsapatba, a hazai csapatkapitánynak Ivosev őrzése jutott osztályrészül. Nos, az elején ez nem nagyon sikerült a fehérmezeseknek, a Szombathely legponterősebb játékosa öt egységgel kezdte a rangadót. Ezt gyorsan kiegyenlítette a Fehérvár, majd percekre bedeszkázták a gyűrűt, elvétve találtak csak a kosárba a csapatok. A vasiak agresszív védekezése nem ízlett az Albának, Levyék, ha kellett kemény faultok árán is, de megakadályozták a házigazdák gyors indításait. Tehették, ugyanis Bódiék pocsékul tüzeltek a büntetővonalról (az első negyedbeli 2/8-at a végül 12/24-re tornázták fel Hollisék). Egy hazai szabálytalanság után Fey kapott a vállához, a vendégek centere jó ideig nem is tért vissza a parkettre. A negyedet - Harazin kosarainak köszönhetően - végül ötpontos előnnyel zárták a sárga-feketék (13-18).

Harcosabban kezdte a második játékrészt a Fehérvár. Bár a külső dobások továbbra se mentek, a megszerzett támadópattanókból dobott kosarakkal zárkóztak Lekliék. Megtorpant a Szombathely, a feketemezesek eladott labdáiból rohanhatott az Alba. Moore játéka is nagyon feljavult és ebből a társak - főleg Juhos és Wood - profitáltak a legtöbbet. A hazai magasember hármasával a vezetést is átvette a házigazda. A lendület kitartott, Hollis kosarával már kilenc ponttal tartott előrébb az első negyed után még ötpontos hátrányban lévő Alba Fehérvár. A tízes lélektani határt azonban nem tudta átlépni a Dzunics-csapat és Will Tamás eredményes játékával és Kálmán László kosaraival a félidő végére egyenlített a szombathelyi csapat (38-38).

A harmadik negyed elején sem engedték el egymás kezét a csapatok. Egy lepattanóért vívott csata során ezúttal Bódi Ferenc vált ki sérülés miatt, majd Kálmán passzából Levy zsákolt hatalmasat. A fehérvári centerekkel továbbra sem bírt Bencze Tamás együttese, Lekli négy pontjával lökte előre a fehérvári szekeret. Ivosev közben begyűjtötte negyedik személyi hibáját, le is ült a cserepadra, érzékeny veszteség volt ez a vendégeknek. Ismét a hazaiak percei következtek, gyorsindításokból szerzett kosarakkal nyolc ponttal megugrott az Alba Fehérvár, mely a negyedet Wood öt pontjával és tizenegy pontos előnnyel zárta (63-52).

Az utolsó felvonás elején Bencze Tamás pihentette Kálmán Lászlót, a szombathelyi kapitány hiányát pedig 9-2-es rohanással használta ki az Alba. A különbség így 18 pontra hízott a két csapat között, ráadásul a Szova KC öt perc alatt mindössze hat pontra volt képes. Úgy tűnt eldőlt a rangadó, ennek ellenére mindkét edző a kezdőcsapatát küldte a parkettre. Utolsó időkérését is kihasználta a Szombathely, mely Fey és Levy kosaraival csökkentette ugyan a különbséget, de 12 pont alá már nem tudtak jönni a fekete mezesek. A forduló csúcsmérkőzését így, második félidei jobb játékával, megérdemelten nyerte az Alba Fehérvár (83-69).

Alba Fehérvár - Szova KC Szombathely 83 - 69 (13-18, 25-20, 25-14, 20-17)