A végén fordított a Szombathely!

Az új szezon nyitómérkőzésén sokáig hátrányban játszott a Szombathely együttese. Azonban Bencze Tamás fiai olyan negyedik negyedet vágtak ki, melyre nem igazán akadt reakciója a soproni gárdának, így megérdemelten nyitotta sikerrel az új idényt sárga-fekete csapat. A Sopronnak sem lehet oka csüggedésre, hiszen 30-32 percig nagyon jól játszottak, és messze nem játszottak olyan alárendelt szerepet, mint azt az eredmény mutatja.

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely - Kis-Rába menti Takarék SKC 87-73 (21:19, 17:23, 22:23, 27:8)  - Statisztikáért kattints az eredményre!

Szombathely, Aréna Savaria, (magyar bajnokság, 1. forduló) 2400 néző.

Vezette: Cziffra Cs., Györffy P. A., Frányó P., (Toók)

Szombathely: Kálmán 4, Simon L. 8, Will 7/3, Ivosev 22/3, Fey 26 Csere: Levy 19, Szanati 0, Váradi B. 0, Harazin 1

Sopron: Thomas 13/6, Jones 2, Molnár A. 16/12, Tóth G. 12/6, Barovics 21 Csere: Vesztergom 2, Keresztes 4, Gombás 0, Takács 3/3, Bus 0

Ma este 18 óra 30 perckor, az Aréna Savariában elrajtolt a férfi NB I A-csoportjának 2012/2013-as szezonja. A Sopron azzal a reménnyel érkezett Szombathelyre, hogy már rögtön a nyitányon visszavághat az elmúlt rájátszásbeli vereségekért. A hazaiak pedig szerették volna méltóképpen kiszolgálni a kosárlabdára éhező szurkolótáborukat. Az SKC-nál mindenkit hadra foghatott Meszlényi mester, Bencze Tamás azonban nem számíthatott Braniszlav Jancsikin játékára.

Az első perc végén Molnár András hárompontosa jelentette az idény első kosarát. Hosszú perceken keresztül szinte csak vállaltak és vállaltak a csapatok, a palánkok alatt Fey és Barovics vívtak ádász küzdelmet. Egészen az ötödik perc kezdetéig egyedül Simon László tudott pontokat tenni az eredményjelzőre hazai oldalon, azonban hamar begyűjtötte a második személyi hibáját, Levy váltotta, aki így tétmérkőzésen is bemutatkozhatott a szurkolóknak. Viszont nem ő, hanem Tomiszlav Ivosev indult be, két egymást követő támadást egyaránt kosárral fejezett be, így a sárga-feketék zárkóztak a vendégekre, akiknél Thomas és Tóth Gergely járt élen a pontgyártásban. Nem úgy, mint Barovics, aki ipari mennyiségben hagyta ki a palánk alatt lehetőségeit. A negyed végéhez közeledve Fey támadólepattanók utáni könnyű kosarai és Ivosev játéka a vendéglátók javára fordította az eredményt, Meszlényi Róbert időkéréshez folyamodott. (17-14) Thomas fáradhatatlanul, váltott emberekkel a nyakán is vitte előre az SKC-t, az utolsó percre fordulva Molnár triplája egyenlítést ért a vendégeknek. (19-19) Ivosev két sikeres büntetője zárta az első tíz percet. (21-19) Az újonnan igazolt játékos 11 ponttal és 5 kiharcolt falttal nyitott, „soha rosszabb kezdést” gondolhatták a hazai drukkerek.

A második negyed rögtön 2+1-es játékkal indult, az addig hallgatag Levy váltotta pontokra az első akciót. Jermaine Thomas azonban fél perc alatt kétszer villant és ledolgozta csapata hátrányát, előbb középtávolról, majd a hármas vonalon túlról tudott eredményes lenni. (24-24) Nem hagyták egymást az együttesek, Barovics játékba való visszalépése jótékonyan hatott a soproni támadójátékra. Will Tamás első pontjait, tripláját megszerezte és újra vezetett a Szombathely. (30-28) Pár perc pontatlanságot, eladott labdákat, faltokat, Bencze Tamás, a hazaiak mestere unta el előbb, s használta fel első időkérését. (30-30) Thomas pihenőt kapott, helyette Molnár vette át az irányítói szerepkört, s szép gólpasszal találta meg Takács Norbertet, aki sarokból behintett triplájával a kék-fehéreket juttatta minimális előnyhöz. Követte azonban ellenfelét a Bencze-csapat, azonban nem igazán tudták levédeni a negyed folyamán 10 egységet termelő Barovicsot. Tegyük hozzá, hogy a montenegrói center szinte minden kosara után számonkérően nézett a játékvezetőkre. Azonban az SKC számára kellemetlen tényként hatott, hogy Vesztergom és Molnár is három-három személyivel állt a második játékrész végén. Tóth Gergely triplája zárta az első félidő, mely azt jelentette, hogy négy pontos előnnyel vonulhatott pihenőre a vendég együttes. (38-42)

Molnár támadólepattanó utáni ziccerével indult a harmadik negyed, mellyel az addigi legnagyobb soproni előnyt került az eredményjelzőre. Nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez a hazai gárda, hiába szállította a pontokat a Fey – Levy – Ivosev trió. Thomas nagyon jól szervezte a vendég együttes támadójátékát, adódtak tiszta dobóhelyzetek, melyekből Molnár és Jones is triplákkal köszöntek be. (44-51) Könnyen zilálták szét a vendéglátó védekezését a kékek kettő-kettes játékai, viszont a játékrész derekához közeledve megkezdte a felzárkózást a Szombathely, hála az egyre produktívabb Jonathan Levynek. (50-52) Azonban amikor épp egyenlíthetett volna hazai gárda, akkor Tóth Gergely pörkölt be egy üres triplát, majd szintén ő dobhatott három büntetőt Ivosev faltja után, mindet sikerrel. (50-58) Egy újabb kihagyott támadás után Bencze mester időt kért, és leginkább a koncentrációra kérte fiait. Több percet kosárcsendet tört meg Fey középtávoli kosara, persze ami az övéi pontszerzését illeti. Hisz a Sopron gyártotta, folyamatosan írta az egységeket az eredményjelzőre. A Barovicsot váltó Keresztes is gyors egymásutánban szállította a közeli ziccereket. Jó fél perc alatt két támadást fejezett be sikeresen a vendéglátó, így a negyed végéhez közeledve Meszlényi Róbert gyors időkéréssel igyekezett nyugtatni fiait, rendezni a sorokat. (58-63) Barovics büntetők az egyik, Simon ziccer a másik oldalon, s jöhetett még a Szombathely, hogy faragjon a hátrányából, de a taktikai faltjai jól használó SKC le tudta védeni a záró támadást. (60-65)

Közel két minutum telt el a záró etapból, mire megszületett az első kosár, melyet a Levy – Ivosev páros hozott össze. Nehéz helyzetben találta magát a Sopron, mivel Molnár begyűjtötte negyedik személyi hibáját. Kálmán első pontjai és Ivosev indítást lezáró zsákolása után hosszú idő elteltével ismét a hazaiak neve mellett állt több pont az eredményjelzőn. (66-65) Nem hatott jótékonyan Meszlényi mester időkérése. Levy ziccere után Takácsra fújtak sportszerűtlen faltot Kálmán Lászlóval szemben, aki rutinosan helyre tette mindkét büntetőjét. (70-65) Feytől érkezett két kosár az ismételten elhibázott soproni támadások után, Meszlényi Róbert kénytelen volt ismét időt kérni. (74-65) Thomas szerencsés triplájával öt pontra jött fel az SKC, de már az utolsó két percen belül jártak az együttesek. Azonban Levy duplája, majd Thomas eladott labdái utáni pontok végérvényesen eldöntötték a találkozó sorsát. Elképesztő negyedik negyedet produkálva megérdemelten győzött a szezon nyitómérkőzésén SZOVA-Trend Optika KC csapata.