A ZTE az idei Göcsej Kupa győztese!

A 44. Göcsej Kupa döntőjében a hazai Zalakerámia ZTE KK, illetve a két meccset is a negyedik negyedben a maga javára Falco KC Szombathely csapott össze egymással.

A kiegyenlített, de nagyon hullámzó meccs elején Völgyi Péter együttese egyértelműen jobban játszott ellenfelénél, a második felvonásban azonban teljesen megálltak, több buta hibát is vétettek, így fordított a Falco. A harmadik negyedben aztán megint a ZTE tudta akaratát ellenfelére erőltetni, és bár 5 pontos hátrányból még egalizáltak a szombathelyiek a záró felvonásban, Gáspár Dávid két hármasával újra ellépett a ZTE, 72-65 arányban győzött, és ezzel ők nyerték a Göcsej Kupát, immár 11. alkalommal.

44. Göcsej Kupa, döntő
Zalakerámia ZTE KK - Falco KC Szombathely 72-65 (20-14, 11-22, 22-12, 19-17)

Zalakerámia ZTE KK: Boston 8/3, Plumb 11, Gáspár 10/9, Safford 21, Lekli 9.
Csere: Kovács Á. 7, Koma 6, Kertész -.

Falco KC Szombathely: Tomic 13/9, Timberlake 12, Will 3/3, Szabó 15, Zagorac 17/3.
Csere: Simon K. 3/3, Simon L. -, Harazin -, Bognár 2.

A találkozó legelején gyorsan, felváltva estek a pontok, de hamar behúzták a kéziféket a csapatok, így 5 perc után mindössze 7-5-öt mutatott az eredményjelző. Ebben a periódusban leginkább Zeljko Zagorac és Justin Safford mutattak szép dolgokat. Bár a vendégek Boban Tomic triplájával és Szabó Miklós duplájával átvették a vezetést, elkezdett beindulni Doug Plumb is, és a kanadai játékos és Safford vezetésével a zalaegerszegiek akarata kezdett érvényesülni. A Falco támadásban teljesen megállt, négy perc alatt mindössze egy mezőnykosarat szereztek, így az volt talán a meglepő, hogy csak 6 ponttal voltak lemaradva 10 percnyi játékot követően.

A második játékrész komoly bakiparádéval indult, aztán a Szombathely szinte a semmiből kezdte meg a felzárkózást - Szabó vezetésével nemhogy öles léptekkel kezdték volna közelíteni ellenfelüket, de át is vették a vezetést a 15. percre (22-26). Borzasztóan komoly gondjai voltak a ZTE-nek ekkor a pontszerzéssel, teljesen szétestek elöl, nem volt ritmusuk, így Gerald Boston félidőt lezáró duplája előtt öt percig képtelenek voltak mezőnykosarat szerezni. A Falco is visszavett kicsit a jobb periódusát követően, de Tomic és Szabó jó játékának köszönhetően 11 egységgel nyerték a második 10 percet, 5 pontos fórral vonulhattak a nagyszünetre (31-36).

A fordulást követően sem változott túl sok minden. Timberlake zsákolásával indult a félidő, de három gyors kosárnak köszönhetően egy pontra jött fel a hazai együttes a 22. perc végére (37-38). Egyenlíteniük, fordítaniuk a 28. percig nem sikerült, itt pár ponton belül hullámzott folyamatosan a távolság, folyamatosan a Falcónál volt viszont az előny. A 28. percben aztán Gáspár Dávid előbb egy triplával egyenlített, Boston büntetője pedig már a vezetést jelentette a ZTE-nek. Safford két kettese zárta a negyedet, ezzel öt egységgel megint a hazaiak vezettek (53-48). A szombathelyiek olyannyira kiestek a ritmusból, hogy Simon Kristóf 26. perc végén dobott triplája után nem értek már el pontot ebben a felvonásban.

A záró játékrész első fele a Falco felzárkózási kísérleteiről szólt. Bencze Tamás rendezni tudta a sorokat az utolsó 10 perc előtt, így még ha az egerszegiek állták is a rohamokat, annyit mindenképpen elért, hogy támadásban összekapták magukat fiai, folyamatosan betaláltak, és a 34. perc végén Will Tamás hármasával egyenlítettek is (59-59). Korai volt azonban megnyugvásuk, ugyanis Gáspár két triplát dobott bő fél percen belül, ez pedig kulcsmozzanatnak bizonyult. Ezt ugyanis még egy Gáspár-pont, illetve egy Safford dupla követte, innen pedig nem sikerült már felállnia a Falcónak. A végeredmény 72-65 lett a ZTE-nek, ezzel ők nyerték a 44. Göcsej Kupa döntőjét.