Az utolsó negyedben fordított a Szombathely

Utolsó negyedbeli feltámadásának köszönhetően húzta be odahaza a Jászberény elleni derbit a Szombathely együttese, egy rendkívül pontgazdag és élvezetes mérkőzésen, ezzel 5-2-re javítva mérlegét a bajnokságban. A vendégeknek a remeklő Dramicsaninal (32 pont) sem sikerült a bravúr, habár sokáig nekik állt a zászló a vasi katlanban.

Mindkét együttes 4-2-s mérleggel várta a találkozót, amely sok hibával tarkítva kezdődött, és amelynek első percei jászberényi oldalon adtak okot az örömre. Soós Gábor kezdte meg a pontgyártást, majd szép lassan a légiósok is beindultak a jászsági csapatnál, míg a túloldalon egyedül Fey próbálta meccsben taratani a házigazdákat. A negyed elején összeszedett előnye az első tíz perc végére sem olvadt el Földi Sándor legénységének, amit leginkább remek dobóformájuknak köszönhettek, míg a szombathelyiek Fey remeklésével (14 pontnál járt ekkor) tapadtak rájuk (22-24).

A második szakaszban ébredt csak igazán a vasi alakulat, 26-26 után Ivosev büntetőjével először vezettek a mérkőzésen és innentől gödörbe is tették a Jászberényt. Eladott labdák, rontott dobások követték egymást vendég oldalon, a Szombathely pedig lendületbe jött és  9-2-t repesztett, amit csak Markovics büntetői tudtak megtörni (35-29). Kezdőjátékosai visszahozatalával próbálta újra felpörgetni csapatát Földi mester, sikerrel, mert bár Harazin elemében volt ekkor a haziaknál, Dramicsaninék szívós játékkal mégis ledolgozták hátrányukat és loholtak a vasiak nyomában (39-38). A szombathelyieknél Levy is kezdett magára találni, de Soós remek dobóformában pattogatatott a túloldalon, két triplát is elsüllyesztett a félidő hajrájában, amihez Dramicsanin is csatlakozott, így a Kálmán közelijével záruló negyed után a Jászberény mehetett előnnyel a nagyszünetre (45-47).

Dobópárbajjal folytatták a felek, amiből a vendégek jöttek ki jobban, a Soós-Dramicsinin páros mellé ezúttal már felnőttek a kezdőötös többi tagjai is, különösen Rakcis volt termékeny ekkor (58-61). Egy gyors időkérés jót tett Kálmánéknak, a hazaiak legendájának triplájával és Fey duplájával hamar egyenlítettek, de jászságiaknak tovább sült a kezük, így továbbra is csak futott az eredmény után a szombathelyi együttes (68-71). Míg Rakics a lepattanók szedéséből (10) és a társak helyzetbe hozásából (6 gólpassz) is derekasan kivette a részét, addig Dramicsanin megállíthatatlannak bizonyult támadásban, az ő hét pontjával zárult a játékrész, vasi válasz nélkül. A vendégek szerb ásza ekkor már 29-nél járt, csapata pedig nyolc pontos előnyből várhatta a záró felvonást (68-76).

Jonathan Levy kongatta meg a vészharangot Szombathelyen, a hazaiak amerikai légiósa Harazinnal karöltve hozta vissza a vasiakat a mérkőzésbe, míg Kálmán szó szerint asszisztált nekik ehhez, ellenállásba pedig egyedül Rakovics személyében ütköztek, így 80-80-ról kezdődhetett minden elölről. A negyedik negyed meghozta a várt fordulatot is a házigazdák számára, innentől már ők diktálták a tempót, a formáját nehezen találó Ivosev hárompontosával pedig már hét volt a különbség szűk négy perccel a vége előtt a javukra (89-82). Eldőlni látszott a találkozó, Kálmánék stabilan őrizték az előnyüket, de Dramicsanin és Rakics máshogy gondolták ezt és egy gyors 5-0-s futással két pontra zárkóztatták a Jászberényt (93-91). Bencze Tamás időkérést követően azonban Ivosev még elsüllyesztett egy távolit a kosárban, így végül utolsó negyedbeli nagy rohamával behúzta a mérkőzést a szombathelyi együttes (96-91).

SZOVA-Trend Optika KC – Top-Cop Security Jászberény 96-91 (22-24, 23-23, 23-29, 28-15)