Egy negyedig bírta a Factum

A Factum Sport a héten feladta a pályaválasztói jogát, így a 20. fordulóban Székesfehérváron „fogadta” az Alba Fehérvár együttesét. A Factumnál már ott volt a csapatnál Hajmásy Péter, de a hátvéd egyelőre csak civilben figyelte újdonsült csapata meccsét.

Factum Sport Debrecen – Alba Fehérvár 66-108 (22-20, 11-31, 14-28, 19-29)

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, vezette: Győrffy, Gál, Rácz

A Cseh Györgyöt nélkülöző debreceniek kezdték jobban a meccset, Kenny Izzo két kosara után 6-3-ra vezetettek. A fehérváriak csak az 5. percben tudtak egyenlíteni Wood révén (10-10), de Izzo ismét betalált, így tartotta előnyét a Factum. Ráadásul Kevin Smith is játékba lendült, de a padról érkező Supola hármasával 18-16-nál átvette a vezetést az Alba. Ekkor sokan azt gondolhatták, hogy állva is hagyja ellenfelét, de nem így történt, Benőcs Dávid kosaraival végül 22-20-ra ment a Factum a negyed végén.

A második negyed Wood hármasával indult, az amerikaival nehezen bírtak ekkor a debreceniek, ráadásul Szabó 2+1-ével 30-25-re vezetett az Alba. A 15. percben Hollis is betalált, amellyel 39-29-re lépett meg a Fehérvár. Lekli kosara után pedig Jason Okrzesik jobbnak látta időt kérni. Ismét Benőcs volt az, akinek a kosarával tartotta magát a Factum, de a lendületbe jövő Hollis és a támadólepattanókat kapkodó Szabó révén 16 pontra nőtt az Alba előnye (31-47). Megrekedt ebben a tíz percben a Factum, így a nagyszünetre 18 pontos előnyt dolgozott ki a Dzunics-legénység.

A nagyszünet után a már 12 pontnál járó Lekli, valamint a továbbra is ihletett formában játszó, két triplát is vágó Wood kosaraival nagyon hamar tetemesre hízott a különbség (35-63). Lekli révén a 26. percben a harmincas határt is elérte a különbség.  A fiatal Benőcs dupláival tartotta ezt a különbséget a Factum a negyed végére (47-79).

A záró szakaszra minden lényeges kérdés eldőlt, az Alba azért triplaparádét rendezett, Medve, Szabó és Supola is távolról volt eredményes, így 97-50-re vezettek a 35. percben. Dzunics Braniszlav már a fiataloknak is lehetőséget adott ekkor. Supola 15. pontjával egyrészt átlépte a 100-at a Fehérvár, másrészt már 50 volt közte… (52-102). Benőcs és Smith is ponterősen játszott, de az Alba teljesen megérdemelten, nagy különbséggel győzött.

Factum Sport: Helmeczi 1, Smith 19, Vas 16/3, Kovács I. 4, Izzo 8. Csere: Benőcs 18/6, Nagy S.

Alba Fehérvár: Moore 4, Wood 22/9, Hollis 16/3, Szabó Zs. 16/6, Keller Á. 8. Csere: Bódi, Supola 15/6, Juhos 2, Medve 3/3, Lekli 18, Somogyfoki 2, Keller V. 2.